Bilety . com

Media: Flynn planuje przyznanie się do winy?

Prawnicy reprezentujący Michaela Flynna w śledztwie dotyczącym rzekomej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie poinformowali, że nie będą dłużej współpracować z zespołem prawników związanych z prezydentem Trumpem - wynika z informacji podawanych przez media. Pojawiły się spekulacje, że Flynn być może rozważa przyznanie się do winny i współpracę ze specjalnym prokuratorem prowadzącym sprawę Robertem Muellerem.

Nazwisko generała , który przez 24 dni pełnił funkcję prezydenckiego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, było jednym z pierwszych, które pojawiło się w rosyjskim śledztwie. Michael Flynn został zwolniony ze stanowiska po tym jak udowodniono, że zataił kontakty z rosyjskim ambasadorem Siergiejem Kisljakiem.

Śledczy mają dowody, które pozwalają oskarżyć Flynna o pranie brudnych pieniędzy i inne nielegalne transakcje finansowe. Ponadto może on zostać oskarżony o działanie na rzecz Turcji, mające na celu pomoc w wydaleniu ze Stanów Zjednoczonych politycznego rywala prezydenta Recepa Erdogana – zamieszkującego w Filadelfii Fettulaha Gulena, którego rząd w Ankarze oskarża o zorganizowanie puczu. Ankara miała Flynnowi oferować za to 15 mln dolarów - twierdzą media .