Bilety . com

W Teksasie policjant został zastrzelony na służbie w Thanksgiving

Sprawca, który zastrzelił w Święto Dziękczynienia stanowego policjanta w Teksasie, został ujęty, 125 mil od miejsca zdarzenia. 41-letni funkcjonariusz Damon Allen został zastrzelony w miejscowości Fairfield, około 90 mil na południe od Dallas, po tym jak zatrzymał sprawcę do kontroli drogowej.

"Funkcjonariusz następnie podszedł do auta, aby porozmawiać z kierowcą, a kiedy powrócił do radiowozu, sprawca oddał w jego kierunku kilka serii z karabinu. Funkcjonariusz zmarł na miejscu zdarzenia" - tak okoliczności opisuje pułkownik Lonny Haschel, rzecznik stanowej policji w Teksasie. Sprawca odjechał. 31-letni Dabrett Black został aresztowany w powiecie Waller, około 50 mil na północny-zachód od Hoston. Po policyjnym pościgu, po tym jak porzucił samochód, został namierzony niedaleko miasta Prairie View.

Sprawca zostanie oskarżony o morderstwo policjanta. W Teksasie prokuratura może domagać się kary śmierci. Agencja Reutera przypomina, że w tym stanie wykonano 518 egzekucji w ciągu ostatnich 38 lat. 41-letni funkcjonariusz pozostawił żonę i troje dzieci.