Bilety . com

CTA planuje podwyżkę cen biletów o 25 centów

Podwyżka o 25 centów przejazdów autobusami i kolejką CTA znalazła się w projekcie budżetu na 2018 r. zaprezentowany w środę przez chicagowskie przedsiębiorstwo komunikacyjne. Jeżeli zostanie zatwierdzona wejdzie w życie z dniem 7 stycznia przyszłego roku. CTA argumentuje, że jest konieczna, aby utrzymać kursy autobusów i kolejki na obecnym poziomie.

Po spadku liczby pasażerów i zredukowanym dofinansowaniu ze stanu, dziura budżetowa szacowana jest na 33 milionów dolarów. “Nie chcemy tego robić, ale cięcia wprowadzone przez stan nie pozostawiły nam żadnych innych możliwości" - tłumaczył konieczność wprowadzenia podwyżki Dorval Carter, prezes CTA.

Koszt przejazdu autobusem po podwyżce wzrósłby do 2,25 dol., a kolejką do 2,50 dol. Cena za miesięczny bilet wzrośnie do 105 dol. 30-dniowa karta Ventra kosztowałaby 5 dol. więcej. Jeżeli zostanie zatwierdzona będzie to pierwsza podwyżka biletów CTA od 2009 roku. Przedsiębiorstwo poinformowało także , że obniża koszty eliminując 45 nieobsadzonych stanowisk pracy, które nie dotyczą bezpośrednio obsługi klientów.