Polamer Inc

Podwyżki w budżecie Chicago na 2018 r.

Mieszkańców Chicago czeka w przyszłym roku kolejna podwyżka podatków i dodatkowe opłaty, które znalazły się w budżecie na 2018  burmistrza Rahma Emanuela przyjętym we wtorek przez radnych. Projekt, z  podwyżką podatków od nieruchomości, został uchwalony stosunkiem głosów 47-3.

O  1,10 dol. do 5 dol. na miesiąc wzrośnie stawka podatku za obsługę centrum alarmowego 911 pobieranego od użytkowników telefonów komórkowych i stacjonarnych. Jak wylicza "Chicago Sun-Times" rodzina, która  posiada trzy linie telefoniczne, zapłaci dodatkowe 39,6 dol. rocznie.

Dodatkowa opłata  pobierana przez miasto w wysokości 15 centów od przejazdów Uberem i Lyftem, przyniesie dochód szacowany na 16 mln i zostanie przeznaczony na modernizację CTA.

Ponadto  z 5 do 9 procent wzrośnie stawka podatku od sprzedaży biletów na imprezy rozrywkowe odbywające się w salach z ilością miejsc siedzących przekraczającą półtora tysiąca.

Właściciele nieruchomości w Chicago w przyszłym roku mogą się spodziewać kolejnej podwyżki podatku, która została zatwierdzona już wcześniej i ma przynieść dochód szacowany na co najmniej 63 mln dolarów.  Uchwalony budżet przewiduje także zatrudnienie dodatkowego tysiąca policjantów.