Bilety . com

Prezydent Trump ułaskawił pierwszego indyka (WIDEO)

Na dwa dni przed Świętem Dziękczynienia w Białym Domu odbyła się ceremonia ułaskawienia indyka. Prezydent Donald Trump darował życie ptakowi o imieniu Drumstick. Indyk ma 4 miesiące, pochodzi z Minnesoty, waży 47 funtów. „ Z przyjemnością informuję, że w odróżnieniu od milionów innych indyków Drumstick ma przed sobą świetlaną przyszłość” - mówił prezydent.

Donald Trump dodał, że Drumstick wraz z innym indykiem o imieniu Wishbone dożyje swoich dni na uniwersytecie Virginia Tech, w tym samym miejscu, do którego trafiły dwa inne indyki - Tater i Tot, ułaskawione rok temu przez prezydenta Baracka Obamę. „Jak wiecie, jestem aktywny w anulowaniu rozporządzeń mojego poprzednika. Zostałem jednak poinformowany, że ułaskawienia Tatera i Tota w żadnym wypadku uchylić się nie da” - żartował prezydent Trump.

Prezydenci Stanów Zjednoczonych od 70 lat otrzymują przed Świętem Dziękczynienia indyki od Krajowej Federacji Hodowców Indyków. W 1989 roku prezydent George Bush senior rozpoczął formalne ceremonie ich ułaskawiania. Szacuje się, że przy okazji Święta Dziękczynienia Amerykanie zjedzą 45 milionów indyków. (IAR)