Polvision

NBA: Bulls wygrali z Hornest

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom zawodnicy Chicago Bulls, pokonując w piątkowym meczu NBA Charlotte Hornets 123:120. Najwięcej punktów dla Bulls zdobył Justin Holiday – 27, a dla gości Kemba Walker 47. O wygranej chicagowskiego zespołu zadecydowała czwarta kwarta spotkania wygrana przez gospodarzy 40:28.

Koszykarze Toronto Raptors pokonali New York Knicks 107:84 i odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie regularnym ligi NBA. Do wygranej kanadyjską drużynę poprowadzili Kyle Lowry i DeMar DeRozan, którzy zdobyli po 22 punkty. Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli Cleveland Cavaliers.

Wicemistrzowie NBA wygrali po dogrywce z Los Angeles Clippers 118:113, a 39 punktów zdobył ich lider LeBron James. Przerwana została seria czterech wygranych spotkań z rzędu Washington Wizards. Stołeczny zespół przegrał u siebie z Miami Heat 88:91. Środkowy Wizards Marcin Gortat zdobył 11 punktów i miał 13 zbiórek. "Czarodzieje" ponieśli szóstą porażkę w sezonie. W innych meczach na wschodzie Detroit Pistons ulegli na wyjeździe Indiana Pacers 100:107, Brooklyn Nets pokonali Utah Jazz 118:107.

W Konferencji Zachodniej zwycięstwa odniosły Minnesota Timberwolves, San Antonio Spurs i Denver Nuggets. Timberwolves ograli na wyjeździe Dallas Mavericks 111:87, Spurs pokonali Oklahoma City Thunder 104:101, a Nuggets zwyciężyli New Orleans Pelicans 146:114. W innych spotkaniach Portland Trail Blazers przegrali na wyjeździe z Sacramento Kings 82:86, a Los Angeles Lakers ulegli Phoenix Suns 113:122.

Liderem Konferencji Zachodniej jest ekipa Houston Rockets (12-4), która wyprzedza Golden State Warriors (11-4) i Minnesota Timberwolves (10-5). Na wschodzie prowadzą Boston Celtics (14-2), przed Toronto Raptors (10-5) i Detroit Pistons (10-5). Czwarte miejsce zajmuje zespół Marcina Gortata - Washington Wizards (9-6). (IAR)