Bilety . com

Śledztwo ws. Lighthouse Christian Academy w Lansing

Do sądu federalnego w Chicago wpłynął wniosek FBI z prośbą o dokonanie przeszukania nieruchomości oraz sprawdzenia dokumentów związanych z działalnością Lighthouse Christian Academy w Lansing, na południowych przedmieściach. Założycielka i dyrektorka szkoły Pamela Strain, podejrzana jest o zdefraudowanie od 2005 roku 2 milionów 700 tysięcy dolarów z funduszy tej placówki.

Pieniądze uzyskane ze stanowych i federalnych grantów, miały być przeznaczone między innymi na darmowe posiłki dla dzieci i zakup pomocy naukowych. Pamela Strain zamiast tego, użyła je na zakup nieruchomości, luksusowych aut, wycieczek, wczasów, przelotów samolotami, prywatnych ubezpieczeń na zdrowie i na życie oraz zakupy w sklepach.

Dyrektorka szkoły dwukrotnie ogłaszała bankructwo i była zaskarżana do sądów przez podwykonawców usług i prac, świadczonych i wykonywanych w placówce. O nadużyciach finansowych szkoły, władze federalne zostały poinformowane w marcu 2016 roku przez MB Financial Bank, który zaobserwował wyjątkowo wysoką liczbę wyprowadzeń gotówki z konta akademii przez dyrektorkę szkoły.