Bilety . com

Małysz o zawodach Pucharu Świata w Wiśle

W weekend rozpocznie się kolejny sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwszy raz w historii, inauguracyjne zawody odbędą się w Wiśle, na skoczni imienia Adama Małysza. Patron obiektu liczy na to, że organizatorzy imprezy sprostają wyzwaniu i skocznia będzie dobrze przygotowana, mimo niesprzyjającej pogody.

"Trzeba było podjąć ryzyko, mam nadzieję, że wszystko wyjdzie" - powiedział, wskazując że według najnowszych prognoz może padać lekki deszcz, ale prawdopodobnie wiatr nie utrudni przeprowadzenia zawodów. "Musimy zrobić fajne konkursy, żeby w przyszłym roku znowu inaugurować sezon" - dodał Małysz.

Czterokrotny mistrz świata jest zadowolony z tego, jak polscy skoczkowie przygotowali się do rywalizacji. Pochwalił ich profesjonalne podejście do sportu, zauważając że nabrali doświadczenia. "To już nie jest ich pierwszy sezon. Wiedzą, co mają robić, jak odpoczywać". - podkreślił. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Wiśle zaplanowano na piątek. W sobotę - rywalizacja drużynowa. (IAR)