Bilety . com

W chicagowskim sądzie pozew po maskarze na koncercie w Las Vegas

W sądzie w Chicago złożono pozew w imieniu 14 osób, które uczestniczyły w koncercie muzyki country w Las Vegas, gdy sprawca masakry – Stephen Paddock otworzył ogień. Wśród pozwanych jest hotel i kasyno MGM. Osoby wymienione w pozwie stwierdzają, że traumatyczne przeżycia spowodowały u nich trwały uszczerbek na zdrowiu psychicznym.

46-letnia Elisha Seng z Bartlett mówi, że nawet gwałtowne burze wywołują u niej stres, a będąc na meczu Chicago Blackhawks nie mogła skoncentrować się na grze, gdyż obserwowała co dzieje się wokół, kalkulując potencjalną drogę ucieczki. Prawnik Antonio Romanucci mówi, że na razie w pozwie wymieniono 14 poszkodowanych, ale mogą do niego dołączyć kolejne osoby.

“Stephen Paddock miał przy sobie tyle sztuk broni długiej, wraz z tysiącami nabojów i nie był w stanie tego wszystkiego wnieść z pomocą windy dla gości. MGM udzieliło mu pomocy pozwalając mu skorzystać z windy służbowej" - tłumaczy. Pozew wymienia jako winnych hotel MGM, organizatora koncertu Live Nation, oraz producentów broni, której użył sprawca maskary.