Polamer Inc

Roy Moore oskarżony o molestowanie przez kolejną kobietę

Kolejna kobieta oskarża o seksualne molestowanie byłego przewodniczącego Sądu Najwyższego Alabamy Roya Moore’a, ubiegającego się o miejsce w Senacie USA zwolnione przez sprawującego funkcję prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa.

Beverly Young Nelson na konferencji prasowej wyznała, że Roy Moore molestował ją, gdy miała 15 i 16 lat. Miał siłą zmuszać ją do aktów seksualnych. “Powiedział mi: jesteś tylko dzieckiem, ja jestem prokuratorem okręgowym i jeśli komuś o tym powiesz i tak nikt ci nie uwierzy” - relacjonowała. Nelson dodała, że nie kieruje się motywami politycznymi, bo są zwolennikami republikańskiej administracji.

“Razem z mężem popieraliśmy Donalda Trumpa na prezydenta. To nie ma nic wspólnego z partią republikańską czy demokratyczną. To dotyczy seksualnego molestowania mnie przez pana Moore’a, gdy byłam nastolatką” - tłumaczyła.

Wcześniej lider republikańskiej większości Mitch McConnell wezwał Moore’a do rezygnacji z ubiegania się o stanowisko senatora. Ten odmawia twierdząc, że prowadzona jest przeciwko niemu kampania oszczerstw. W niektórych sondażach Moore nadal utrzymuje przewagę nad swym demokratycznym konkurentem Dougiem Jonesem.