Bilety . com

Polska przegrała z Meksykiem

Polska przegrała z Meksykiem 0:1 w towarzyskim meczu rozegranym w Gdańsku. Gola dla gości strzelił Raul Jimenez w 13. min. Jakub Błaszczykowski, który wszedł w drugiej połowie, rozegrał 97. mecz w narodowych barwach.

Było to ostatnie w tym roku spotkanie podopiecznych trenera Adama Nawałki. Polacy w październiku wywalczyli awans na mistrzostwa świata w Rosji. Bilans meczów reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki to 23 zwycięstwa, 14 remisów i 6 porażek.

Adam Nawałka przyznał, że w dwóch ostatnich spotkaniach najważniejsze dla niego było sprawdzenie nowych możliwości ustawienia zespołu. "Chcieliśmy wypróbować ustawienie z trójką obrońców. W meczu z Urugwajem wyglądało to obiecująco, z Meksykiem - trochę gorzej. Mamy naprawdę dobry materiał szkoleniowy" - powiedział selekcjoner polskiej drużyny.

Nawałka zapewnił, że "Biało-czerwoni" wyciągną wnioski z tej porażki. Dodał też, że sztab trenerski na pewno dokładnie przeanalizuje grę w dwóch ostatnich spotkaniach. Nie chciał też na gorąco oceniać postawy poszczególnych zawodników. 1 grudnia na Kremlu odbędzie się losowanie grup przyszłorocznego mundialu. Selekcjoner przekonywał, że przygotuje zespół do walki z każdym zespołem. "Zostawiam to losowi. Będziemy doskonale przygotowani do tego turnieju" - zapewnił Nawałka, doceniając możliwość dostosowania przygotowań do poszczególnych rywali. Polska, razem z gospodarzami i sześcioma innymi drużynami z czołówki rankingu FIFA, będzie losowana z pierwszego koszyka. (iar)