Polvision

Wyścig Dookoła Turcji: Nie ma mocnych na Bennetta

Sam Bennett (Bora-hansgrohe) trzeci raz z rzędu finiszował jako pierwszy w tegorocznym kolarskim wyścigu Dookoła Turcji. Irlandczyk w czwartek wygrał 3. etap ze startem w Fethiye i metą w Marmaris o długości 128.6 km. Drugie miejsce zajął Belg Edward Theuns (Trek-Segafredo), a trzecie Włoch Simone Consonni (Team Emirates).Mateusz Taciak (CCC Sprnadi) był 25., Przemysław Niemiec (Team Emirates) 28., a Michał Paluta (CCC Sprandi) 44. Wszyscy z takim samym czasem jak zwycięzca.

W klasyfikacji generalnej Bennett ma 14 sekund przewagi nad Theunsem i 26 sekund nad Consonnim.Niemiec zajmuje 20., a Taciak 32. miejsce - tracą do lidera 32 sekundy. Paluta jest 40. i ma 43 sekundy straty.Wyścig zakończy się w niedzielę w Stambule. (IAR)