Polvision

19-latek i dwóch nieletnich sprawcami strzelaniny na placu zabaw

19-latek i dwóch nieletnich zostało oskarżonych w związku z piątkową strzelaniną na placu zabaw przy szkole podstawowej Warren Elementary na południu miasta. Ich celem było trzech uczniów, członków gangu, ale z przejeżdżającego samochodu postrzelili dwie bawiące się w grupie dzieci dziewczynki - siedmioletnią i 13-letnią. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja w niedzielę poinformowała o aresztowaniu 19-letniego Raekwona Hudsona oraz dwóch nieletnich. Każdy z nich usłyszał m.in. po dwa zarzuty próby morderstwa. Sędzia powiatu Cook Peggy Chiampas, strzelaninę nazwała "potwornym incydentem".

Dwóch nastolatów z Indiany, oskarżonych o udział w piątkowej strzelaninie, nie zostanie wypuszczonych z więzienia do czasu procesu. W poniedziałek oskarżeni w wieku 16 i 17 lat stanęli przed sądem dla młodocianych przestępców, który podtrzymał decyzję sądu powiatowego. Prokurator Emily Czerniejewski zwróciła uwagę, że obaj mieszkają w stanie Indiania i nie można objąć ich elektronicznym monitoringiem.