Polamer Inc

Piotr Przybecki trenerem reprezentacji w piłce ręcznej

Piotr Przybecki będzie nowym trenerem męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Stanowisko szkoleniowca kadry przejmie po Talancie Dujszebajewie, który zrezygnował z prowadzenia drużyny narodowej.Przybecki będzie łączył funkcję trenera Orlenu Wisły Płock i trenera reprezentacji Polski. 
Kontrakt Przybeckiego będzie obowiązywał do 2020 roku. Głównym celem postawionym przed nowym szkoleniowcem drużyny narodowej jest awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Pracę z kadrą ma rozpocząć w pierwszej połowie czerwca. 
Piotr Przybecki to były reprezentant Polski, członek kadry Bogdana Wenty, uczestnik mistrzostw Europy w 2004 roku. W kadrze seniorskiej zadebiutował w wieku 17 lat. Rozegrał w niej 131 meczów i zdobył 372 bramki. Grał na pozycji lewego lub środkowego rozgrywającego. To najskuteczniejszy polski strzelec w Bundeslidze, mistrz Niemiec z THW Kiel, trzykrotny zdobywca Pucharu Europy EHF. Karierę zawodniczą zakończył w 2012 roku.
Od 1 lipca 2013 do 30 czerwca 2014 pełnił funkcję dyrektora sportowego Gaz-Systemu Pogoni Szczecin. 14 lipca 2014 został szkoleniowcem Śląska Wrocław. Po zdobytym awansie utrzymał zespół w PGNiG Superlidze. Od sezonu 2016/2017 jest trenerem Orlen Wisły Płock.