Bilety . com

NFL: Rodzina Hernandeza rozpoczyna batalię o mózg sportowca

Po samobójczej śmierci byłego futbolisty Aarona Hernandeza rodzina rozpoczyna batalię o mózg sportowca. Jak poinformował prawnik Jose Baez, który reprezentował Hernandeza na jego ostatnim procesie, w którym został uniewinniony od zarzutu podwójnego morderstwa, rodzina chciała przekazać mózg do celów badawczych na Uniwersytet Bostoński.

Tam miał trafić do wydziału, który zajmuje się urazem mózgu u sportowców. Hernandez, który w 2013 roku został aresztowany, a następnie skazany na dożywocie w sprawie wcześniejszego morderstwa, został w trakcie procesu przedstawiony jako osoba borykająca się z tendencjami paranoidalnymi mogącymi wynikać z urazu mózgu.

Baez zdradził, że biuro koronera zwróciło ciało rodzinie pozostawiając mózg sportowca. "Naszym zdaniem przetrzymują mózg Aarona Hernandeza bezprawnie. Zwrócili ciało, ale zatrzymali jego mózg" - dodał. Hernandez chwilę przed aresztowaniem w 2013 roku podpisał kontrakt z New England Patriots na ponad 40 mln dolarów. Był uważany za jednego z najlepszych na swej pozycji w całej lidze.