Polamer Inc

NHL: Anaheim w półfinale Konferencji Zachodniej

Anaheim Duck jako pierwszy zespół wywalczyli awans do drugiej rundy fazy play off ligi NHL. W czwartym meczu pokonali na wyjeździe Calgary Flames 3:1 i serię do 4 wygranych zakończyli bez porażki. Trzy poprzednie mecze zespół z Kalifornii wygrał zaledwie bramką. W półfinale Konferencji Zachodniej ich rywalem będą Edmonton Oilers lub San Jose Sharks. Po 4 meczach jest 2:2. 
Saint Louis Blues nie wykorzystali szansy na zakończenie innego ćwierćfinału na Zachodzie bez porażki. Po 3 zwycięstwach nad Minnesotą Wild przegrali u siebie 0:2. Piąty mecz, również w Minnesocie, odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. 

Jednego zwycięstwa do awansu do półfinału Wschodu brakuje hokeistom Ottawa Senators. Po 3 zwycięstwach nad Boston Bruins przegrali na wyjeździe 0:1. Kolejny mecz w Ottawie w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego. 
Niespodziewane kłopoty ma najlepszy zespół Konferencji Wschodniej w sezonie zasadniczym, Washington Capitals. Stołeczny klub wygrał w Toronto z Maple Leafs 5:4 i doprowadził do remisu 2:2. W czwartym meczu 2 bramki dla zwycięzców strzelił T.J. Oshie. Kolejny mecz w  piątek w Waszyngtonie. 

Wyniki meczów ligi NHL:
Calgary Flames - Anaheim Ducks1:3; Anaheim wygrali serię do 4 zwycięstw 4:0
St. Louis Blues - Minnesota Wild0:2; w serii do 4 zwycięstw St. Louis prowadzą 3:1
Boston Bruins - Ottawa Senators0:1; w serii do 4 zwycięstw Ottawa prowadzi 3:1
Toronto Maple Leafs - Washington Capitals4:5; w serii do 4 zwycięstw jest 2:2