Polamer Inc

Zmarł David Rockefell, najbogatszy Amerykanin w historii

W wieku 101 lat zmarł znany amerykański biznesman i filantrop David Rockefeller. Informacje o śmierci miliardera potwierdził rzecznik rodziny Rockefellerów Fraser Seitel. David Rockefeller był ostatnim żyjącym wnukiem przedsiębiorcy petrochemicznego Johna Davidsona Rockefellera - najbogatszego Amerykanina w historii i twórcy rodzinnej fortuny. 


Całe swoje życie zawodowe David Rockefeller poświęcił na pracę w instytucjach finansowych, przez ponad dekadę kierował bankiem Chase Manhattan. Jego wpływy wykraczały jednak poza świat biznesu. David Rockefeller znał osobiście wpływowych polityków, zarówno w Waszyngtonie, jak i światowych stolicach. Byli wśród nich przywódca Chin Deng Xiaoping, Nelson Mandela, Jimmy Carter czy Henry Kissinger. 


Z biegiem lat coraz więcej czasu poświęcał na działalność charytatywną i wspieranie sztuki. W 2005 roku przekazał po 100 milionów dolarów Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku (Museum of Modern Art), którego współtwórczynią była jego matka, oraz założonemu przez dziadka Uniwersytetowi Rockefellera. Trzy lata później kolejne 100 milionów przekazał swojej dawnej uczelni Uniwersytetowi Harvarda. 
Po śmierci Davida Rockefellera rodowa fortuna przechodzi na jego dzieci i pozostałe prawnuki Johna Davidsona Rockefellera.(IAR)