Polamer Inc

W kategorii

HISZPANIA !!!

Hiszpania zwyciężyła w finale Euro 2012 pokonując w finale reprezentację Włoch 4:0. Bramki dla obrońców tytułu zdobywali David Silva, Jordi Alba, Fernando Torres oraz Juan Mata.

Czytaj dalej

Balotelli z największymi szansami na tytuł króla strzelców

Włoch zdobywając w półfinałowym meczu z Niemcami dwie bramki zrównał się z zawodnikami, którzy strzelili w turnieju trzy gole - Mario Gomezem, Ałanem Dzagojewem, Mario Mandzukiciem i Cristiano Ronaldo, ale tylko Balotelli będzie miał okazję poprawić ten wynik.

Portugalczyl Pedro Proenca sędzią finału

Przed nami wielki finał Euro 2012, w którym zmierzą się Hiszpanie i Włosi. Południowcem jest także sędzia, który poprowadzi mecz - Portugalczyk Pedro Proenca. 42-letni, doświadczony arbiter w swojej ojczyźnie był dwukrotnie uznawany za sędziego roku.

Włosi w finale EURO 2012!

W drugim półfinale turnieju Euro 2012 faworyzowani Niemcy przegrali z Włochami 1:2. Dwie bramki dla Włochów pierwszej połowie spotkania strzelił Mario Balotelli, a honorowego gola dla Niemców w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu karnego strzelił M. Özil.

Hiszpania w finale EURO 2012!

Seria rzutów karnych wprowadziła Hiszpanię do finału Euro 2012. Ostatnią jedenastkę miał wykonać Cristiano Ronaldo. Chwilę wcześniej jego rodak Bruno Alves trafił jednak w poprzeczkę, a po strzale Cesca Fabregasa Hiszpanie wpadli sobie w ramiona.

UEFA karze Niemiecką Federację Piłkarską

UEFA nałożyła 25 tysięcy euro kary na Niemiecką Federację Piłkarską (DFB) za zachowanie kibiców podczas meczu grupy B Euro 2012 Niemcy-Dania.

Włosi w strefie medalowej

W ostatnim ćwierćfinale piłkarskich Mistrzostw Europy Włosi wygrali z Anglią i awansowali do czołowej czwórki turnieju. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w normalnym czasie gry i po dogrywce było 0:0. Po strzałach z jedenastu metrów Italia wygrała 4:2.

Hiszpania dołączyła do półfinalistów

Hiszpania wygrała 2:0 z Francją w 1/4 finału piłkarskich Mistrzostw Europy. Obrońcy tytułu mistrza Europy prowadzili 1:0 do przerwy po celnym strzale głową Xabiego Alonso w 19. minucie. Ten sam piłkarz, strzelił drugą bramkę dla Hiszpanii wykorzystując w 89. minucie rzut karny, podyktowany za faul Anthony’ego Reveillere’a na Pedro Rodriguezie.

Niemcy - Grecja 4:2

Niemcy wygrali z Grecją 4:2 w ćwierćfinale piłkarskich Mistrzostw Europy. Po pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Gdańsku było 1:0 dla Niemców, gola strzelił Philip Lahm w 39. minucie.

UEFA chwali Polskę

Dyrektor UEFA Euro 2012 Martin Kallen ocenia, że Polska ma idealne warunki do tego, aby ubiegać się o organizację finału Ligi Europejskiej. To drugie po Lidze Mistrzów pod względem prestiżu klubowe rozgrywki organizowane przez UEFA.