W kategorii

 • Kontrola wind w mieście


  Audyt przeprowadzony przez inspektora miejskiego wykazał, że dwie trzecie wind w Chicago nie zostało w ubiegłym roku poddanych kontroli technicznej. Joe Ferguson dokładnie sprawdził dokumenty chicagowskiego departamentu budownictwa, który odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo wind w mieście.


  Czytaj dalej
 • Garcia zbiera pieniądze na kampanię


  Od czasu gdy zapowiedział swój udział w wyborach na stanowisko burmistrza, komisarz powiatu Cook, Jesus Garcia, coraz częściej trafia na łamy lokalnej prasy. Ostatnio w związku z planowanym zebraniem 3 mln dolarów na walkę wyborczą.


  Czytaj dalej
 • Mieszkania Toewsa na sprzedaż


  Kapitan drużyny Chicago Blackhawks sprzedaje swój apartament w centrum miasta. Za jedyne 2,24 mln dolarów możemy nabyć jego penthouse przy Lakeshore East, który w 2012 r. kupił za 2 mln.


  Czytaj dalej
 • Seryjny morderca ponownie przed sądem


  Oskarżony o dwa morderstwa i podejrzewany o co najmniej siedem, 43-letni Darren Vann z Indiany, stanął w środę ponownie przed sądem. Tym razem sędzia miała z nim kontakt, bo na jej pytania odpowiadał krótko „tak” lub „nie”. Ostatnia rozprawa zakończyła się dla niego karą sądową, gdyż milczał przez cały czas i ignorował wszelkie próby kontaktu.


  Czytaj dalej
 • Utajnione dokumenty policyjne


  Fraternal Order of Police – organizacja reprezentująca chicagowską policję – zwróciła się do sądu o zablokowanie decyzji miasta o upublicznieniu dokumentów dotyczących policyjnych nadużyć i przekroczenia uprawnień. Związki chciałyby wcześniej przejrzeć wszystkie dokumenty.


  Czytaj dalej
 • Koniec strajku nauczycieli w Waukegan


  Po niemal miesięcznym strajku związki zawodowe reprezentujące nauczycieli osiągnęły porozumienie z władzami dystryktu szkolnego nr 60 w Waukegan, co pozwoli na przywrócenie zajęć w szkołach od przyszłego tygodnia.


  Czytaj dalej
 • Zimne Halloween


  W czasie nadchodzącego Halloween ci, którzy zamierzają chodzić od domu do domu I zbierać słodycze powinni pomyśleć o ciepłych kostiumach. Przewidywania synoptyków nie są bowiem zachęcające i nie mamy co liczyć na piękny jesienny dzień.


  Czytaj dalej
 • Obowiązkowe detektory dymu


  Chicago zlikwidowało lukę prawną pozwalającą właścicielom budynków apartamentowych uniknąć kar pieniężnych za brak detektorów dymu lub za ich niewłaściwe funkcjonowanie. Do tej pory osoby te mogły w określonym czasie po inspekcji naprawić je lub zamontować brakujące i w ten sposób uniknąć płacenia kar.


  Czytaj dalej
 • Elektryczne autobusy


  Na ulice Chicago wyjechały dziś pierwsze elektryczne autobusy zakupione przez CTA. Mają one pomóc w zmniejszeniu wydatków operacyjnych firmy, a przy okazji być bardziej przyjaznymi dla środowiska.


  Czytaj dalej
 • Przygotowania do zimy


  Kalendarz dla rolników (Old Farmer`s Almanac) przepowiada srogą i śnieżną zimę. Z kolei Krajowe Centrum Pogodowe mówi, że zima będzie w normie z opadem w granicach 38 cali i jedną większą burzą śnieżna w styczniu


  Czytaj dalej