W kategorii

 • Tańsze I-PASSy


  Zarząd Płatnych Autostrad (Illinois Tollway) zaaprobował plan tymczasowej obniżki cen transponderów wykorzystywanych do systemu I-PASS dla nowych nabywców. Zamiast 50-60 dolarów osoby, które po raz pierwszy nabędą system I-PASS, zapłacą tylko 30 dolarów


  Czytaj dalej
 • Łatwiej na drogach


  Stanowy Departament Transportu postanowił zawiesić wszelkie prace remontowe na drogach w okresie świątecznego weekendu, by pomóc w ograniczeniu korków, a tym samym przyspieszeniu ruchu.


  Czytaj dalej
 • Uwaga na tlenek węgla


  Dwaj mężczyźni z Evanston trafili do szpitala z objawami ciężkiego zatrucia tlenkiem węgla. Remontując piwnicę domu używali oni piły spalinowej. Testy przeprowadzone na miejscu wykazały w powietrzu obecność 450 cząstek tlenku węgla na milion, na pierwszym piętrze domu wykryto 150 cząstek na milion.


  Czytaj dalej
 • Poród na autostradzie


  Dan Lynch, kapitan straży pożarnej z miejscowości Evanston, przyjął poród własnej córki na poboczu autostrady Edens na wysokości ulicu Touhy. Małżeństwo znajdowało się w drodze do szpitala, gdy ok. 4.30 rano kobieta zaczęła rodzić.


  Czytaj dalej
 • Wypadek na drodze dojazdowej na O'Hare


  Na autostradzie nr 190, prowadzącej na O`Hare, doszło w piątek około godz.6.30 rano do wypadku z udziałem małego autobusu kursującego na trasie pomiędzy lotniskiem i wypożyczalniami samochodów zlokalizowanymi w jego pobliżu.


  Czytaj dalej
 • Stan finansuje program Safe Passage


  Władze stanowe przeznaczyły 10 milionów dolarów na rzecz programu Safe Passage, czyli bezpieczna droga do szkoły, prowadzonego przez chicagowskie szkoły publiczne. Dzięki funduszom do programu dołączy 27 nowych placówek, których uczniowie będą mieli zapewnieni ochronę w czasie drogi do szkoły.


  Czytaj dalej
 • Zatrzymany za oszustwa wizowe


  30-letni mieszkaniec Chicago wyłudził od zamożnych obywateli Chin ponad 11 milionów dolarów przekonując, że zainwestowanie poważnych sum w centrum hotelowo-konferencyjne w okolicach lotniska O`Hare umożliwi im otrzymanie dokumentów pobytowych w USA. Hotel i sala konferencyjna nigdy nie zostały wybudowane.


  Czytaj dalej
 • Quinn kontra Rauner


  Pat Quinn i Bruce Rauner wystąpią w czwartek na forum kandydatów na stanowisko gubernatora, organizowanym przez Metropolitan Planning Council, grupę zajmującą się problemami transportu, rozwojem infrastruktury i finansami chicagowskiej metropolii.


  Czytaj dalej
 • Wybuch w rafinerii w Indianie


  Do eksplozji w rafinerii BP w miejscowości Whiting w Indianie doszło w środę około godz.9.00 wieczorem. Po wybuchu doszło do pożaru. Stacjonująca na terenie zakładu straż pożarna ugasiła ogień w ciągu 2 godzin, zniszczenia nie są duże. W wyniku wybuchu jedna osoba odniosła niewielkie obrażenia i trafiła do szpitala.


  Czytaj dalej
 • Rok 2014 mokry


  2014 jak dotąd był bardzo mokry. Zaczęło się od intensywnych opadów śniegu, które wraz ze zmianą pór roku zastąpiły obfite opady deszczu. Według Krajowego Centrum Meteorologicznego w okolicach lotniska Midway dotychczasowe opady wynoszą już 42,48 cala, z czego ponad 25 cali to opady po 1 czerwca. Średnia dla tego samego rejonu to 39 cali rocznie.


  Czytaj dalej