W kategorii

 • Polak pobił na śmierć matkę


  Policja ujawniła okoliczności zabójstwa 54-letniej kobiety, do którego doszło wieczorem w środę w Archer Heights. Okazuje się, że tragedia wydarzyła się w polskiej rodzinie. Ofiara to Maria Sadelski. W swym domu przy 4800 South Karlov Avenue pokłóciła się z synem.


  Czytaj dalej
 • Udało się uniknąć tragedii na torach


  O krok od tragedii na przejeździe kolejowym przy stacji kolejowej w Brookfield. Policja ujawniła film, na którym widać jak na torach utknęła kobieta na wózku inwalidzkim w chwili gdy w jej stronę nadjeżdżał pociąg Metry. Jedno z kół wózka zaklinowało się w dziurze między betonową płytą przejazdu a szyną.


  Czytaj dalej
 • Mniej nastolatków ma prawo jazdy


  Nastolatkom nie śpieszno za kierownicę - wynika badania przeprowadzonego przez naukowców z University of Michigan. Przez lata zdobycie prawa jazdy było uważane za ważny etap wchodzenia w dorosłość, ale to się zmienia. Mimo, że zdobycie uprawnień do prowadzenia samochodu, jest w Stanach Zjednoczonych wyjątkowo łatwe, liczba chętnych nastolatków do zdawania egzaminów spada.


  Czytaj dalej
 • Komendant McCarthy o Ferguson


  W Ferguson popełniono wiele błędów - tak komendant chicagowskiej policji, Gary McCarthy odniósł się do wydarzeń w tym mieście, po zabiciu przez policjanta czarnoskórego osiemnastolatka. McCarthy mówił o tym podczas spotkania z członkami City Club of Chicago.


  Czytaj dalej
 • Riot Fest przeniesiony


  Burmistrz Rahm Emanuel skomentował decyzję o zmianie miejsca festiwalu Riot Fest. Jak już informowaliśmy, czwarta edycja imprezy została przeniesiona z parku Humboldt, gdzie festiwal odbywał się dotychczas, od parku Douglasa. Zdaniem burmistrza, decyzja była podjęta w trosce o mieszkańców Humboldt, którzy byli przeciwni festiwalowi.


  Czytaj dalej
 • Clinton zakończyła wizytę w Chicago


  Hillary Clinton zakończyła swą pierwszą kampanijną wizytę w Chicago. Była sekretarz stanu, która po raz drugi ubiega się o prezydencka nominacje Partii Demokratycznej, spędziła w Wietrznym Mieście dwa dni. Podczas spotkań z biznesmenami, zbierała pieniądze na swą kampanię.


  Czytaj dalej
 • Komendant McCarthy o Ferguson


  Podczas strzelaniny w Ferguson i rozruchów, które miały miejsce później, popełniono wiele błędów. Szef chicagowskiej policji, Garry McCarthy odniósł się do tej sprawy podczas spotkania z członkami City Club of Chicago. Według niego, po śmiertelnym postrzeleniu nastolatka Michaela Browna, "nie było pełnej przejrzystości w odniesieniu do tego co się stało".


  Czytaj dalej
 • Olaska skazany na 43 lata więzienia


  31-letni Daniel Olaska z Naperville został skazany na 43 lata więzienia po tym jak wcześniej zostały uznany winnym zabójstwa pierwszego stopnia w barze w tej miejscowości w 2012 roku. Olaska usłyszał wyrok 40 za morderstwo i dodatkowych 3 lat za nielegalne użycie broni, w tym wypadku noża.


  Czytaj dalej
 • Protest pracowników sieci McDonald's


  Kilka tysięcy pracowników sieci McDonald's w środę i czwartek będzie protestować w Oak Brook, na zachód od Chicago. W tym miejscu znajduje się siedziba władz spółki. Protestujący wybrali termin nieprzypadkowo, bo w tych dniach odbędzie się tam doroczny zjazd dyrektorów McDonald's.


  Czytaj dalej
 • Zakaz stadionowy dla kibica


  Sędzia sądu okręgowego w Chicago wydał zakaz stadionowy dla 20-letniego Daniela Krupy, który podczas niedzielnego meczu na Wrigley Field pomiędzy Chicago Cubs a Pittsburgh Pirates wdał się w przepychankę z dwoma ochroniarzami. Jak wynika z ich relacji młody mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu i zachowywał się w sposób nieodpowiedni.


  Czytaj dalej
 • Kradzież z bankomatów w Lincolnwood


  Policja z Lincolnwood szuka sprawców kradzieży ponad 100 tysięcy dolarów z bankomatów BMO Harris Bank na północnych przedmieściach. Poszukiwanych jest dwóch mężczyzn, którzy nie zostali jeszcze zidentyfikowani. Na jednym z bankomatów przy banku BMO Harris zainstalowali „Skimmer” czyli urządzenie do kopiowania kart płatnościowych.


  Czytaj dalej
 • Polak zginął w wypadku motocyklowym


  38-letni polski motocyklista zginął w wypadku w Beverly na południu Chicago. Sławomir Kasprzak jechał motocyklem drogą w rejonie 9900 South Western. Zderzył się z Mitsubishi, które wyjeżdżało z parkingu i nie zatrzymało się, mimo że to on miał pierwszeństwo.


  Czytaj dalej
 • Clinton zbiera pieniądze w Chicago


  Hillary Clinton przybędzie we wtorek do Chicago. Była sekretarz stanu, ubiegająca się ponownie o nominacje Demokratów w wyborach prezydenckich w 2016 roku, przez dwa dni będzie w Wietrznym Mieście zbierać pieniądze na swą kampanię. Zaplanowano szereg spotkań z biznesmenami, którzy wspierają Demokratów.


  Czytaj dalej
 • Rahm Emanuel zaprzysiężony na 2. kadencję


  Burmistrz Rahm Emanuel zaprzysiężony na drugą kadencję. Ceremonia odbyła się w poniedziałek w Chicago Theather. Rahma Emanuela zaprzysięgał sędzia Timothy Evans, prezes sadu okręgowego powiatu Cook. Na sekretarza miejskiego została zaprzysiężona Susana Mendoza, a na urząd skarbnika miejskiego Kurt Summers.


  Czytaj dalej
 • Hojne nauczycielskie emerytury


  Hojne świadczenia emerytalne dla chicagowskich nauczycieli. O sprawie pisze dziennik "Chicago Sun-Times”. Dziennikarze dotarli do danych z których wynika, że co czwarty emerytowany pracownik oświaty, dostaje rocznie ponad 60 tysięcy dolarów emerytury.


  Czytaj dalej
 • Popularny Trump


  Lunch z Donaldem Trumpem hitem jeśli chodzi o sprzedaż wejściówek. Po informacji, że przyjedzie on do Chicago 29 czerwca i spotka się z członkami City Club of Chicago, bilety rozeszły się jak świeże bułeczki. Sprzedano je w 15 minut.


  Czytaj dalej
 • Mieszkanka Aurory zginęła w Nepalu


  Rodzina kapral Sary Mediny czeka na sprowadzenie jej zwłok do domu. Mieszkanka podchicagowskiej Aurory jest wśród 6-u ofiar ubiegłotygodniowej katastrofy wojskowego helikoptera, który rozbił się w Nepalu. Amerykańskie wojsko niosło pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi. Helikopter, którym lecieli, rozbił się w górach w pobliżu Katmandu.


  Czytaj dalej
 • Ostrzeżenie przed burzą


  Nad Chicago nadciąga burzowy front atmosferyczny, który spowoduje w niedzielę po południu załamanie pogody. Najbardziej gwałtowne burze spodziewane są na zachodzie Chicago i przedmieściach. Nawałnicy będzie towarzyszyć wiatr w porywach osiągający prędkość 60 mil na godzinę oraz opady gradu. Padać ma także na północy i południu miasta.


  Czytaj dalej
 • 37 psów uratowanych z domu w Glencoe


  37 psów, bardzo zaniedbanych, usunięto z domu starszej kobiety w Glencoe. Zwierzęta były tak zaniedbane, niektóre pokryte grubą warstwą odchodów, że na miejsce wezwano specjalne służby sanitarne. Pięć psów z powodu złego stanu zdrowia uśpiono. Pozostałe umieszczono w szpitalu i schronisku dla zwierząt w Glencoe.


  Czytaj dalej
 • Protesty w Zion


  Protesty w Zion, na polnocnych przedmieściach Chicago, po decyzji prokuratury powiatu Lake, która nie oskarżyła białego policjanta o zabójstwo czarnoskórego siedemnastolatka w Zion. Prokurator stanowy w powiecie Lake Mike Nerheim orzekł, że funkcjonariusz nie popełnił przestępstwa kryminalnego, po tym jak podczas pościgu zastrzelił 17-letniego Justusa Howella. Policjant tłumaczył, że zaczął strzelać gdy zobaczył, że ma broń.


  Czytaj dalej