W kategorii

 • Coraz mniej uczniów sięga po papierosy


  Najnowsze dane wskazują na spadek liczby młodych ludzi z Chicago sięgających po papierosy. W 2013 r. paliło 11 procent uczniów szkół średnich, podczas gdy dwa lata wcześniej odsetek ten wynosił 13 proc. Dane te są częścią raportu Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), który ukazać ma się w połowie czerwca.


  Czytaj dalej
 • Emanuel ma ponad 7,3 mln na kampanię


  Powiększa się suma na koncie wyborczym starającego się o reelekcję burmistrza. Z ostatniego raportu wynika, że Rahm Emanuel dysponuje już 7,3 mln dolarów, które może przeznaczyć na kampanię. W okresie od stycznia do marca darczyńcy zasili jego konto wyborcze sumą 1,4 mln dolarów. Był to czwarty z rzędu kwartał, w którym Rahm Emanuel zebrał na swoją kampanię w walce o reelekcję ponad 1 milion dolarów.


  Czytaj dalej
 • Blisko śnieżnego rekordu


  Trzy dziesiąte cala dzielą nas od pobicia kolejnego śnieżnego rekordu. W poniedziałek w punkcie pomiarowym na O’Hare odnotowano 1,4 cala śniegu, co oznacza, że tej zimy spadło go w sumie w Chicago 82 cale. Tym samym zima ta pozostaje na trzecim miejscu w rankingu najbardziej śnieżnych w historii.


  Czytaj dalej
 • Problemy z radiowozami stanowej policji


  Policja stanowa wkrótce ma otrzymać flotę nowych samochodów. Jak podał dziennik "Chicago Tribune" 85 nowych Chevroletów Caprice od lata ubiegłego roku czeka na wdrożenie do eksploatacji w stolicy stanu Springfield. O sprawę w poniedziałek pytany był gubernator Pat Quinn. Przyznał on, że samochody wyglądają ładnie, ale... nie są jeszcze gotowe do użytkowania.


  Czytaj dalej
 • Radny Fioretti skrytykował burmistrza


  Radny z 2. okręgu Robert Fioretti mocno skrytykował okres urzędowania Rahma Emanuela na stanowisku burmistrza Chicago. Dla komentatorów to wyraźny znak, że Fioretti rozpoczął kampanię wyborczą, w której rzuca wyzwanie obecnie urzędującemu gospodarzowi miasta. Jednym z gorących zwolenników startu Fiorettiego w wyborach na burmistrza jest szefowa związku zawodowego nauczycieli CTU Karen Lewis,


  Czytaj dalej
 • Nastolatek z bronią


  Policja w miasteczku Aurora postawiła zarzuty 13-latkowi, który w poniedziałek do budynku szkoły przyniósł naładowaną broń. Chłopak we wtorek stanie przed sądem powiatu Kane. W tej chwili przebywa w ośrodku dla młodocianych przestępców w St. Charles.


  Czytaj dalej
 • Bratanek byłego burmistrza wyszedł z więzienia


  Richard Vanecko, krewny byłego burmistrza Chicago Richarda Daley’ego, skazany w ponownym procesie za nieumyślne spowodowanie zabójstwa, opuścił w poniedziałek więzienie powiatu McHenry po odsiedzeniu zasądzonej kary 60 dni więzienia. Vanecko 31 stycznia przyznał się do winy w procesie, w którym specjalny prokurator oskarżał go o spowodowanie śmierci Davida Koschmana podczas bójki przed jednym z barów w centrum Chicago niespełna 10 lat temu.


  Czytaj dalej
 • Ostatni moment na rozliczenie podatków


  We wtorek o północy mija termin rozliczania z podatków za zeszły rok. Nadal można to zrobić elektronicznie. Rzeczniczka stanowego Urzędu Podatkowego Susan Hofer zwraca jednak uwagę, że ostatniego dnia serwery obsługujące strony internetowe są poważnie obciążone. Główny Urząd Pocztowy w Chicago przy 433 W. Harrison Street będzie otwarty do północy.


  Czytaj dalej
 • Wizyta dyrektora FBI w Chicago


  W Chicago gościł w poniedziałek dyrektor FBI James Comey. Podczas konferencji prasowej przyznał, że jest jak się wyraził „boleśnie świadomy” problemów miasta z przemocą z użyciem broni palnej. Zapowiedział także przekazanie większych środków finansowych ze źródeł federalnych na rozwiązanie problemów przemocy.


  Czytaj dalej
 • Parkowanie przez telefon


  Mieszkańcy Chicago będą mogli od wtorku zapłacić za miejsca parkingowe przy pomocy aplikacji zainstalowanej w telefonach komórkowych. Na razie aplikacja ParkChicago działać będzie na niewielkim obszarze w okolicy West Loop.


  Czytaj dalej