W kategorii

 • Wypadek na pożegnalnym koncercie Grateful Dead


  Mężczyzna, który brał udział w jednym z pożegnalnych koncertów grupy Grateful Dead na stadionie Soldier Field, spadł z jednej z barierek i w stanie krytycznym trafił do szpitala. W ciągu ostatnich trzech dni na stadionie Soldier Field odbywały się pożegnalne koncerty grupy Grateful Dead. Cieszyły się rekordową popularnością, na każdym z nich pojawiło się ponad 70 tysięcy widzów, którzy przybyli do Chicago z całego kraju.


  Czytaj dalej
 • Miejskie programy dla dzieci podczas wakacji


  W Chicago ruszył w poniedziałek pozaszkolny program Safe Heaven, w którego stworzeniu uczestniczyło chicagowskie kuratorium szkół publicznych CPS. Zajęcia będą prowadzone w ciągu tygodnia od godz. 10.00 rano do 2.00 po południu. Odbywać się będą w 120 kościołach i budynkach publicznych.


  Czytaj dalej
 • Pasażerka na gapę znowu aresztowana


  Kobieta, która notorycznie podejmuje próby dostania się na pokład samolotu bez biletu, 63-letnia Marylin Hartman znów została aresztowana. W sobotę niedoszła pasażerka na gapę starała się przedostać przez bramki kontrolne na lotnisku O’Hare. Została natychmiast zatrzymana.


  Czytaj dalej
 • Piłkarska feta w Parku Lincolna


  Około 8 tysięcy osób, kibiców kobiecej reprezentacji w piłce nożnej, zgromadziło się w niedzielę w Parku Lincolna, gdzie zorganizowano specjalną strefę i na telebimach oglądano mecz finału mistrzostw świata, w którym to piłkarki USA pokonały Japonię 5:2.


  Czytaj dalej
 • McCarthy: Ta kula była przeznaczona dla ojca


  Za nami kolejny krwawy długi weekend w Chicago. Łącznie zginęło 10 osób a 54 zostały ranne. Tylko w przeciągu ośmiu godzin, począwszy od sobotniego wieczora, do niedzielnego poranka, w ulicznych strzelaninach śmierć poniosły trzy osoby, a 30 zostało rannych. W tym okresie widoczna była zwiększona aktywność ulicznych gangów.


  Czytaj dalej
 • Obywatelskie patrole w parku w Bronzeville


  Aktywiści z dzielnicy Bronzeville wraz z rodzinami i przyjaciółmi zapowiedzieli zorganizowanie obywatelskich patroli bezpieczeństwa na terenie parku, w którym został w miniony weekend zastrzelony 17-letni Vonzell Banks. Obywatelskie dyżury będą pełnione w godzinach otwarcia parku przez cały tydzień


  Czytaj dalej
 • Tragiczny bilans obchodów Dnia Niepodległości


  Świąteczny weekend w Chicago nie jest spokojny. W ciągu ostatniej doby w strzelaninach zginęły trzy osoby, w tym siedmioletnie dziecko, a 27 zostało rannych. Bilans od początku weekendu to siedem osób zastrzelonych i 40 ranne. Do strzelanin dochodziło już od czwartku, najczęściej w południowych i zachodnich dzielnicach miasta.


  Czytaj dalej
 • Tłumy na pokazie fajerwerków na Navy Pier


  Pokazy fajerwerków z okazji Dnia Niepodległości odbywały się w sobotę w cały stanie Illinois. Ten największy został zorganizowany na Navy Pier w Chicago i cieszył się w tym roku olbrzymią popularnością.


  Czytaj dalej
 • Dodatkowe patrole i punkty kontrolne na drogach


  Policja stanowa wyśle na drogi dodatkowe patrole, a przedstawiciele organów ścigania ostrzegają kierowców przed zasiadaniem za kierownicą po spożyciu alkoholu. Łącznie 270 departamentów policji ma utworzyć 100 punktów kontrolnych, w których kierowcy będą wyrywkowo sprawdzani pod kątem trzeźwości. Na drogach w całym stanie ma pojawić się dodatkowych 500 patroli.


  Czytaj dalej
 • Katastrofa Cessny w Bartlett, pilot nie żyje


  Pilot niewielkiego jednosilnikowego samolotu zginął wczoraj po południu, po tym jak maszyna którą leciał spadła w okolicach Bartlett na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Nikt inny nie znajdował się na pokładzie, samolot spadł także w dalszej odległości od budynków mieszkalnych. Pilot zgłaszał problemy z systemem sterowania około 3:45 po południu.


  Czytaj dalej
 • Imprezy z okazji urodzin Ameryki


  Atrakcje z okazji urodzin Ameryki. W rozpoczynający się weekend w Chicago i okolicy odbędzie się wiele imprez i pikników z okazji Święta Niepodległości. Na pewno największym wydarzeniem będzie pokaz sztucznych w Navy Pier. Początek pokazu o godzinie 9.30 wieczorem w sobotę.


  Czytaj dalej
 • Samobójstwo w wesołym miasteczku na Ribfest w Naperville


  Tragedia podczas imprezy Ribfest, która od czwartku trwa w Naperville, na zachodnich przedmieściach. Zginał mężczyzna, który wpadł pod rydwan Faraona, jedno z urządzeń w wesołym miasteczku. Zginął na miejscu. Dwudziestolatek popełnił prawdopodobnie samobójstwo i celowo wszedł po wielką huśtawkę w kształcie statku.


  Czytaj dalej
 • Mężczyzna zginął w pożarze garażu w Portage Park


  Tragiczny pożar w dzielnicy Portage Park, na północnym-zachodzie Chicago. Strażacy zostali wezwani do ognia, który ogarnął garaż przy 6300 West Berenice Avenue. Wewnątrz płonął samochód. Po ugaszeniu ognia w pomieszczeniu znaleziono zwłoki pochodzącego ze wschodniej Europy 48-letniego Oleha Lyubetskyy'ego


  Czytaj dalej
 • Polak oskarżony o użycie broni


  Polak mieszkający na południowym-zachodzie miasta, usłyszał zarzuty w sprawie strzelaniny i stawiania oporu funkcjonariuszom. Policja interweniowała w mieszkaniu 64-letniego Piotra Topora w środę po południu. Dostała informację o strzalach, które padły wewnątrz budynku, gdy meżczyzna pokłócił się z najemcą mieszkania za brak zapłaconego czynszu.


  Czytaj dalej
 • Sprawczyni wypadku, w którym zginął Marek Bajson - uniewinniona


  Sędzia sąd okręgowego powiatu Cook Carol Howard wydała wyrok uniewinniający dla sprawczyni wypadku, w którym zginął w marcu 2013 roku Marek Bajson, mąż wokalistki jazzowej Grażyny Auguścik. 21-letniej Sheryl Perry z Romeoville postawiono zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku i prowadzenia pojazdu pod wypływem alkoholu.


  Czytaj dalej
 • Ostrzeżenie przed wysokimi falami


  Chociaż lipiec w kalendarzu pogoda nie zachęca do plażowania, a na dodatek mamy jeszcze ostrzeżenie przed wysokimi falami. Miejscami mogą mieć wysokość pięć stóp.


  Czytaj dalej
 • Illinois nadal bez budżetu. Kongres przerwał obrady


  W związku z nieprzyjęciem w terminie rocznego planu finansowego, kongresmeni w Springfield pracowali w środę nad przepisami tymczasowymi, które mają pozwolić na utrzymanie płynności finansowej Illinois w najbliższych tygodniach. Kolejna szansa na zatwierdzenie tymczasowych przepisów dopiero we wtorek, bokongresmeni rozjechali się do domów na długi weekend.


  Czytaj dalej
 • Miasto przygotowuje się do weekendu z okazji Dnia Niepodległości


  Służby przygotowują się do obchodów Dnia Niepodległości, który przypada na najbliższą sobotę 4 lipca. Burmistrz Rahm Emanuel zapowiedział, że w weekend porządku w Chicago będą pilnować wzmocnione siły policji. Mają zwracać uwagę szczególnie na to co dzieje się w środkach komunikacji miejskiej, parkach i miejscach, gdzie będzie większy ruch.


  Czytaj dalej
 • Gubernator zawetował podwyżkę płac ustawodawców


  Gubernator Bruce Rauner zawetował podwyżkę płac dla stanowych ustawodawców oraz innych pracowników agencji rządowych w Illinois. To kolejna odsłona batalii budżetowej w Springfield pomiędzy republikańskim gubernatorem a demokratyczną większością w Kongresie. Rauner zapowiedział, że nie zgodzi się na tymczasowy budżet, który teraz chcą zaproponować ustawodawcy, celem uniknięcia paraliżu instytucji rządowych.


  Czytaj dalej
 • Eksmisja sparaliżowanego policjanta


  Funkcjonariusz chicagowskiej policji, który sześć lat temu został sparaliżowany w wyniku wypadku podczas jazdy służbowym samochodem, otrzymał właśnie dokumenty sądowe o eksmisji z mieszkania opłacanego przez miasto. Densey Cole II w 2009 roku odpowiadał na wezwanie w związku z napadem rabunkowym.


  Czytaj dalej