W kategorii

 • Zakończony pościg za sprawcą strzelaniny na przedmieściach Milwaukee


  Sprawca morderstwa na przedmieściach Milwaukee został postrzelony przez policję po pościgu, który zakończył się około 100 mil od miejsca, w którym początkowo doszło do strzelaniny. Ustalono, że wszystko rozpoczęło się w niedzielę około 7.00 rano. Napastnik śmiertelnie postrzelił 42-letniego mężczyznę, następnie wsiadł do samochodu i odjechał.


  Czytaj dalej
 • Prezenty dla burmistrza Rahma Emanuela


  Rahm Emanuel opublikował coroczny raport prezentów otrzymanych od swoich sponsorów w 2015 roku. Zgodnie z wymogami prawa, tak jak wszyscy inni politycy powiatu Cook, także burmistrz Chicago ma obowiązek co roku upublicznić listę osób i rodzaj upominków otrzymanych od swoich patronów, a przekraczających kwotę 500 dolarów.


  Czytaj dalej
 • Na Navy Pier powstanie hotel


  Władze Chicago ogłosiły plany budowy na Navy Pier hotelu. Projekt kosztować ma 90 milionów dolarów i w całości finansowany będzie przez deweloperską firmę z Rosemont – First Hospitality Group i prywatnych inwestorów.


  Czytaj dalej
 • Mniej zabójstw w kwietniu


  W porównaniu z pierwszymi miesiącami 2016 roku, w kwietniu spadła się ilość zabójstw w Chicago. W minionym miesiącu na ulicach naszego miasta w wyniku 311 strzelanin zginęło 36 osób, a 253 zostało rannych.


  Czytaj dalej
 • Chicagowscy nauczyciele mogą zmienić plany strajkowe


  Wygląda na to, że związek zawodowy nauczycieli chicagowskich szkół publicznych, pod wpływem głosów swoich członków, zrezygnuje z przeprowadzenia planowanego na lato strajku. W kwietniu prezydent CTU Karen Lewis zapowiedziała, że do przerwy w pracy na pewno dojdzie nie później niż pod koniec maja.


  Czytaj dalej
 • Policja opublikowała zdjęcia poszukiwanych sprawców pobicia w kolejce CTA


  Chicagowska policja opublikowała zdjęcia z kamer zainstalowanych na stacji kolejki lini niebieskiej przedstawiające wizerunek napastników, którzy pobili i próbowali obrabować 19-letnią studentkę uniwersytetu DePaul. Do ataku doszło w czwartek około 10:50 przed południem, gdy dziewczyna wracała kolejką do domu.


  Czytaj dalej
 • Właściciel solarium oskarżony o wielokrotne gwałty


  Właściciel solarium w zachodniej części miasta, który usłyszał trzy zarzuty dotyczące gwałtu, pozostanie w więzieniu, zdecydował w sobotę sędzia odmawiając wyznaczenia kaucji w sprawie 45-letniego Marca Winnera. Mężczyzna, zgodnie z aktem oskarżenia miał dopuszczać się przestępstw na tle seksualnym od 2009 do 2015 roku.


  Czytaj dalej
 • Święto 1 Maja i jego chicagowskie początki


  Większość krajów świata obchodzi Święto Pracy, popularnie zwane 1 Maja. Data upamiętnia strajk robotników w Chicago z 1886 roku domagających się wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy i wyższych wynagrodzeń. Protest zakończył się starciami z policją. Wielu organizatorów manifestacji zostało straconych lub skazanych na kary długoletniego więzienia.


  Czytaj dalej
 • 19-letnia studentka pobita w kolejce CTA. Nikt jej nie pomógł


  19-letnia studentka uniwersytetu DePaul została w czwartek pobita w kolejce CTA na jej niebieskiej linii. Do zdarzenia doszło w biały dzień na oczach innych pasażerów, którzy nie pomogli młodej kobiecie. Jessica Hughes wracała ok. 10.00 rano kolejką Blue Line z zajęć do domu. Na stacji Kedzie do wagonu, którym jechała, wsiadł młody mężczyzna i kobieta.


  Czytaj dalej
 • DEA: Nie wyrzucaj lekarstw na receptę. Oddaj je!


  Niezużytych i przeterminowanych lekarstw zapisanych na receptę nie należy wyrzucać do śmieci, bo mogą stanowić zagrożenie dla innych ludzi. W związku z obchodzonym w sobotę Krajowym Dniem Oddawania Lekarstw na Receptę zachęca się wszystkich do przekazywania ich w specjalnie do tego wyznaczone miejsca.


  Czytaj dalej
 • Nowy dyrektor prezydenckiej biblioteki i muzeum Lincolna


  Dyrektor prezydenckiej biblioteki i muzeum imienia George'a W. Bush w Dallas w Teksasie pokieruje wkrótce podobną placówką w Illinois. Gubernator Bruce Rauner mianował Alana C. Lowe'a na dyrektora prezydenckiej biblioteki i muzeum Abrahama Lincolna w Springfield. Wybór Lowe'a na to stanowisko został zatwierdzony przez Stanowy Senat.


  Czytaj dalej
 • Chicago State University zwalnia 300 pracowników


  Chicago State University zwalnia z dniem 30 kwietnia 300 pracowników - powodem jest brak funduszy, które uczelnia powinna dostać od stanu. Problemy są następstwem trwającego od blisko 11 miesięcy impasu budżetowego, które uczelnia z południa Chicago odczuła najbardziej.


  Czytaj dalej
 • Student ukytą kamerą nagrywał koleżanki


  Były student Wheaton College zamierza przyznać się do postawionych mu przez prokuraturę zarzutów związanych z potajemnych nagrywaniem trzech studentek w wynajmowanym przez nie apartamencie. 25-letni Alexander Lim miał umieścić ukrytą kamerę w łazience, z której korzystały studentki. Grozi mu nawet 5 lat więzienia, ale dzięki ugodzie z prokuraturą, ta może domagać się niższego wyroku.


  Czytaj dalej
 • Kary za niedogrzane mieszkania


  Prawnicy reprezentujący miasto Chicago wystąpili w tym roku do sądu z dwustu dziewięcioma wnioskami dotyczącymi ukarania właścicieli budynków apartamentowych za naruszenie przepisu o minimalnej temperaturze jaka musi być utrzymywana w mieszkaniach od 15 września do 1 czerwca każdego roku.


  Czytaj dalej
 • Konferencja nt. przemocy z bronią z udziałem Gabrielle Giffords


  Konferencja prawników, polityków, przedstawicieli społeczności lokalnych i rodzin ofiar, których członkowie zginęli w wyniku użycia nabytej nielegalnie broni, odbyła się w czwartek w Jesse White Community Center and Fieldhouse w Chicago. Zebranie dotyczyło sposobów kontroli dostępu do broni i walki z przemocą.


  Czytaj dalej
 • Protest ws. zaostrzenia kar za pedofilię


  Przed główną siedzibą Archidiecezji Chicagowskiej przy 1555 North State Park przedstawiciele organizacji zrzeszającej ofiary seksualnego molestowania przez księży (SNAP)w czwartek domagali się wprowadzenia przez władze stanowe i federalne zmian w prawie dotyczącym przedawniania przestępstw molestowania dzieci.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwania zaginionego studenta University of Chicago


  Policja w naszym mieście poszukuje 28-letniego studenta University of Chicago Ambrose Monye. Uczeń University of Guadalajara przyjechał do Chicago w ramach wymiany studenckiej i praktykował w Jackson Park Hospital. Monye zaginał na niespełna 4 tygodnie przed uroczystościami ukończenia studiów.


  Czytaj dalej
 • Wstrząsająca historia psa o imieniu Bear


  3-letni pies o imieniu Bear znaleziony wiszący z wiaduktu, przywiązany za tylne łapy, z zaklejonym taśmą pyskiem, dochodzi do siebie w zakładzie weterynaryjnym Uniwersytetu Illinois. Psa znaleziono w miejscowości Paxton na północ od Champaigne. Natychmiast przetransportowano go do ośrodka opieki nad zwierzętami, skąd trafił do zakłady weterynarii przy UIC.


  Czytaj dalej
 • Sąd zajął się pozwem mężczyzny molestowanego przez Hasterta


  Dzień po tym jak sędzia federalny w Chicago skazał Dennisa Hasterta na 15 miesięcy więzienia, sąd okręgowy w powiecie Kendall zajmował się sprawą pozwu, który byłemu przewodniczącemu Izby Reprezentantów wytoczył jeden z poszkodowanych przez niego dawnych wychowanków.


  Czytaj dalej
 • Samobójstwa na torach. Jak im zapobiegać?


  Kierownictwo Metry zaapelowało do swoich pracowników i opinii publicznej o pomoc w zapobieganiu zwiększającej się liczbie samobójstw na torach. Operator kolei podmiejskiej na terenie metropolii chicagowskiej jako pierwszy w całych Stanach Zjednoczonych rozpoczął obowiązkowe kursy dla swoich pracowników prowadzone przez psychologów.


  Czytaj dalej