W kategorii

 • Miss Illinois 2015


  Renee Wronecki z Burbank, została wybrana na Miss Illinois 2015. Wybory najpiękniejszej mieszkanki naszego stanu odbyły się w poniedziałek wieczorem w centrum North Shore Center for Performing Arts w Skokie. Renee Wronecki będzie reprezentować Illinois w wyborach Miss USA.


  Czytaj dalej
 • Nowy rok szkolny


  Ponad 400 tysięcy uczniów chicagowskich szkół publicznych rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Przypominamy, że uczniowie mogą we wtorek korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i pociągami CTA.


  Czytaj dalej
 • Wybuch w domu


  82-letnia kobieta zgineła w wybuchu, do jakiego doszło w jej domu w miejscowości Stretor, w powiecie LaSalle, około 90 mil na południowy zachód od Chicago. Policja na razie nie udziela informacji, ale syn kobiety, który przebywał w czasie wybuchu w innej części domu powiedział, że próbował ratować matkę. Niestety pożar i gęsty dym uniemożliwiły mu udzielenie jakiejkolwiek pomocy poszkodowanej.


  Czytaj dalej
 • Wnioski o medyczną marihuanę


  Od wtorku kwalifikujące się osoby mogą składać podania o pozwolenie na używanie marihuany do celów medycznych. Stanowy Departament Zdrowia spodziewa się dużego zainteresowania, więc podzielił proces składania aplikacji na dwie tury. Receptę na medyczną marihuanę otrzymać mogą pacjenci, którzy posiadają jedną z 35 chorób wymienionych w ustawie.


  Czytaj dalej
 • Mniej zabójstw, więcej strzelanin


  Więcej strzelanin, ale mniej morderstw – tak chicagowska policja podsumowała pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku. Ze statystyk wynika, ze liczba zabójstw spadła o 7 procent w porównaniu do zeszłego roku.


  Czytaj dalej
 • Czy gubernator przeżyje tydzień za $79?


  Gubernator Patt Quinn w ramach kampanii na rzecz podniesienia płacy minimalnej zamierza przeżyć ten tydzień za 79 dolarów. Tyle na jedzenie cały tydzień pozostaje pracownikowi, który otrzymuje minimalną stawkę godzinową w Illinois


  Czytaj dalej
 • Dziecko wyrzucone z samochodu


  Policja aresztowała w nocy 46-letniego mężczyznę, który pobił jadącą z nim samochodem 23-letnią kobietę. Napastnik uderzył także jej 7-letniego syna, który próbował interweniować w obronie matki i 18-miesięcznej siostry, którą mężczyzna wyrzucił przez okno pojazdu.


  Czytaj dalej
 • Więcej kamer


  Wraz z początkiem nowego roku nauki chicagowskich szkół publicznych władze miejskie zapowiedziały uruchomienie nowych kamer monitorujących prędkość w rejonach szkół i parków. W tym tygodniu włączone zostaną kamery w czterech lokalizacjach w dzielnicach: Pilsen, Norwood Park, McKinley Park i North Lawndale.


  Czytaj dalej
 • Morderstwo w Elmhurst


  Prokurator powiatu DuPage poinformował, że 82-letni mężczyzna zastrzelił żonę i dwoje dorosłych dzieci a następnie popełnił samobójstwo w domu rodziny w Elmuhurst na zachodnich przedmieściach. Policja została wezwana na miejsce około godz. 6.45 wieczorem w sobotę.


  Czytaj dalej
 • Obchody Labor Day


  W całym stanie Illinois trwają obchody Labor Day. To święto przypadające w każdy pierwszy poniedziałek września związane z tworzeniem się ruchu pracowniczego. Po raz pierwszy obchody odbyły się 5 września 1882 roku w Nowym Jorku. W związku z obchodami Labor Day zamknięte są w poniedziałek wszystkie urzędy federalne, stanowe oraz miejskie.


  Czytaj dalej