W kategorii

 • Nietrzeźwy mężczyzna zginął na torach kolejki CTA


  Śmiertelny wypadek na stacji kolejki linii niebieskiej w centrum Chicago. Około godz. 4:30 rano w sobotę mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu wpadł na tory, upadając na trzecią szynę, którą przewodzone jest napięcie elektryczne.


  Czytaj dalej
 • Funkcjonariuszka biura szeryfa oskarżona o posiadanie narkotyków


  Funkcjonariuszka biura szeryfa powiatu Kane w Illinois z kryminalnymi zarzutami dotyczącymi posiadania narkotyków. Kimberley Zinke usłyszała zarzuty w piątek. Kobieta już od 6 miesięcy przebywa na płatnym urlopie.


  Czytaj dalej
 • Kolejne ofiary strzelanin w Chicago


  Trzy ofiary śmiertelne strzelanin, 13 osób rannych ostatniej nocy na ulicach Chicago. Tylko pomiędzy godziną 9.00 a 10.00 wieczorem w piątek postrzelonych zostało 6 osób. Do wszystkich, oprócz jednej strzelanin, dochodziło w południowych i zachodnich dzielnicach, znanych z większej aktywności gangów.


  Czytaj dalej
 • Zaginęła 16-latka z dzielnicy Belmont Cragin


  Policja w Chicago informuje o poszukiwaniach 16-latki, która zaginęła w północno-zachodnim rejonie miasta. Ellymaris Saavedra wyszła z domu w środę około 6:30 rano. Dziewczyna mieszkała w okolicy 5300 W. Schubert, w pobliżu skrzyżowania ulic Diversey i Laramie.


  Czytaj dalej
 • Lucas zrezygnował ze swojego muzeum w Chicago


  Muzeum Lucasa nie powstanie w Chicago. Twórca „Gwiezdnych Wojen” oznajmił w piątek, że porzuca plan budowy futurystycznego obiektu w naszym mieście, decydując się na zlokalizowanie go w Kalifornii. Jako główny powód podano toczący się od dłuższego czasu spór o lokalizację muzeum.


  Czytaj dalej
 • Aresztowanie 16-latka ws. zabójstwa dyspozytorki centrum 911


  Policja aresztowała nastolatka podejrzanego o zabójstwo dyspozytorki centrum telefonii 311. Do zdarzenia doszło w zeszłym miesiącu. Yvonne Nelson przez 14 lat pracowała w chicagowskim Centrum Reagowania w Sytuacjach Awaryjnych. 20 maja wychodziła z kawiarnii Starbucks przy 35th Place i State Street, gdy padły strzały.


  Czytaj dalej
 • Kolejna firma ubezpieczeniowa złożyła pozew ws. Obamacare


  Chicagowska agencja ubezpieczeń zdrowotnych Land of Lincoln Health złożyła pozew do federalnego sądu federalnego w Waszyngtonie przeciwko administracji Obamy. Chodzi o niewypłacenie należnych firmie subwencji federalnych w wysokości 72 milionów dolarów.


  Czytaj dalej
 • Rozrzutność w szkolnym dystrykcie w Matteson


  Członkowie rady edukacyjnej dystryktu szkolnego Matteson, na południowo-zachodnich przedmieściach, od kwietnia 2012 roku wydali, używając służbowych kartach kredytowych 51,8 tys. dolarów. Na rachunkach znalazły się wydatki związane z przelotami lotniczymi, drogimi hotelami i restauracjami, taksówkami czy wypożyczalniami samochodów.


  Czytaj dalej
 • Sinead O'Connor znowu zaniepokoiła policję


  Chicagowska policja została zaalarmowana w czwartek przez swoich irlandzkich odpowiedników w sprawie piosenkarki Sinead O'Connor. Artystka od marca mieszka w Willmette na północnych przedmieściach.


  Czytaj dalej
 • Wirus Zachodniego Nilu wykryty w Evanston


  W Illinois potwierdzono kolejny przypadek wykrycia siedliska komarów przenoszącego wirusa Zachodniego Nilu. Zainfekowane owady znaleziono w Evanston, na północnych przedmieściach. Wcześniej podobne przypadki wykryto w miejscowościach: Glenview, Kenilworth i Skokie.


  Czytaj dalej
 • Kobieta zasztyletowana w kolejce na czerwonej linii


  Młoda kobieta została zamordowana w czwartek po południu w pociągu kolejki miejskiej linii czerwonej w okolicy 47th Ulicy na południu Chicago. Policja ustaliła, że około 20-letnia kobieta została pchnięta nożem w okolice szyi. Jej zgon stwierdzono na miejscu. Incydent wydarzył się około 12:25 po południu.


  Czytaj dalej
 • Były kongresmen zwolniony z więzienia


  Były kongresmen z Chicago Mel Reynolds opuścił w czwartek więzienie po niespełna dwóch miesiącach spędzonych w zakładzie karnym, po tym jak sędzia Maria Valdez zgodziła się wyznaczyć kaucję w jego sprawie. Jest on oskarżany o przestępstwa podatkowe, oraz złamanie warunków wcześniej wyznaczonej kaucji.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz zeznawał w sprawie zwolnienia b. ochroniarzy


  Burmistrz Rahm Emanuel złożył w czwartek zeznania w sprawie pozwu złożonego przeciwko niemu przez byłych ochroniarzy poprzedniego gospodarza miasta, oskarżający go o kierowanie się pobudkami rasowymi i prywatnymi w rozwiązaniu umowy o pracę z nimi. To rzadkość, że burmistrz Chicago zmuszony jest złożyć zeznania pod przysięgą.


  Czytaj dalej
 • Chciał zapłacić nastolatce za seks. Wpadł w zasadzkę


  Mieszkaniec Chicago, 34-letni Marek Gaciarz, został uznany winnym przez sąd okręgowy powiatu Kane zarzutów dotyczących zamiaru płatnego seksu z nieletnią. Z dokumentów sądowych wynika, że Marka Gaciarza policja zatrzymała 8 stycznia 2015 roku w hotelu w Aurorze na zachodnich przedmieściach.


  Czytaj dalej
 • Właściciele banku Mutual z Harvey oskarżeni


  Władze federalne oskarżyły małżeństwo Pethinaidu i Parameswari Veluchamy o fałszowanie i niszczenie dokumentów finansowych oraz składanie fałszywych zeznań przed sądem. Kierowany przez oboje Mutual Bank ogłosił w 2009 roku bankructwo.


  Czytaj dalej
 • Napad rabunkowy na dwóch 12-latków w La Grange


  Policja w La Grange na zachodnich przedmieściach prowadzi dochodzenie w sprawie rabunku dokonanego na dwóch 12-letnich chłopcach w okolicach szkoły Cossitt. Do napadów doszło około godziny 7:30 wieczorem we wtorek.


  Czytaj dalej
 • Tornada w powiatach na północy Illinois. Gwałtowna burza w Chicago


  Trwa sprzątanie po burzy, która przeszła wieczorem i w nocy z środy na czwartek nad północnym Illinois. Krajowe Centrum Meteorologiczne stara się ustalić ile dokładnie uderzyło tornad. Jak na razie potwierdzono cztery, ale w sumie analizowanych jest 18 zgłoszeń o trąbach powietrznych.


  Czytaj dalej
 • Radni uchwalili przepisy regulujące chorobowe


  Zarejestrowane w Chicago firmy, bez względu na ich wielkość, będą musiały zapewnić swoim pracownikom przynajmniej 5 dni chorobowego. Uchwałę w tej sprawie jednogłośnie przyjęli w środę chicagowscy radni.


  Czytaj dalej
 • 98 lat więzienia za porwanie i strzelaninę na parkingu w Norridge


  Sąd w Chicago skazał na 98 lat więzienia mężczyznę, który w 2014 roku postrzelił na parkingu centrum handlowego przy Harlem i Irving Park w Norridge swą dziewczynę i jej kuzyna, wcześniej porwał także jej dzieci, które nie ucierpiały w wyniku zajścia.


  Czytaj dalej
 • Dennis Haster rozpoczął odsiadkę


  Były przewodniczący Izby Reprezentantów Dennis Hastert stawił się w środę w zakładzie karnym, gdzie rozpoczął odsiadywanie wyroku. Hastert trafił do więzienia w Rochester w Minnesocie, które kiedyś w swoich ścianach gościło kongresmena Dana Rostenkowskiego, czy byłego hokeistę Blackhawks Boba Proberta.


  Czytaj dalej