W kategorii

 • Dziecko z Liberii nie ma Eboli


  Dziewczynka, która przyleciała do Chicago z Liberii i od tamtego czasu przebywała w szpitalu, nie jest zakażona wirusem Ebola – poinformowały miejskie służby medyczne. Dziecko wymiotowało na pokładzie samolotu, więc po przylocie na O’Hare zostało przewiezione do szpitala.


  Czytaj dalej
 • Zabytkowy budynek konsulatu RP


  Ponad 700 miłośników architektury drugi rok z rzędu zwiedziło zabytkową siedzibę polskiego Konsulatu w Chicago. Konsulat kolejny rok z rzędu był jedyną placówką spośród blisko 80 przedstawicielstw konsularnych w Chicago, która zaprezentowała swoje wnętrza miłośnikom architektury w ramach programu Open House Chicago.


  Czytaj dalej
 • Nie zapłaciłeś za przejazd autostradą?


  W okresie ostatnich 2 lat zarząd płatnych autostrad w Illinois wystosował około 400 pozwów sądowych wobec osób nie płacących za przejazd. Zaległości wynoszą obecnie około 11 milionów dolarów. W czwartek Illinois Tollway wysłał je do kolejnych 47 osób, które winne są za przejazdy ponad 200 tysięcy dolarów, a zaległości te sięgają nawet 2005 roku.


  Czytaj dalej
 • Indetyfikacja ofiar seryjnego mordercy


  Władze powiatu Lake w stanie Indiana wciąż próbują zidentyfikować ciała trzech kobiet, ofiar seryjnego mordercy Darrena Vanna, zatrzymanego w minioną sobotę w Hammond. Mężczyzna przyznał się do siedmiu zabójstw, tyle też ciał znaleziono we wskazanych przez niego miejscach. Zidentyfikowano dotychczas cztery.


  Czytaj dalej
 • Sears zamknie kolejne sklepy


  Sieć detaliczna Sears planuje zamknięcie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia 77 sklepów i zwolnienie ok. 5300 pracowników. Fakt, że ma to miejsce przed najlepszym dla handlu okresem w roku świadczyć może o poważniejszych, niż przypuszczano problemach finansowych sieci.


  Czytaj dalej
 • Nauczyciele w Waukegan ciągle strajkują


  Szkoły w Waukegan pozostają zamknięte już 3 tydzień. Przedłuża się bowiem strajk nauczycieli, którzy nie mogą dojść do porozumienia z władzami oświatowymi w sprawie wynagrodzenie. Od 2 października, czyli rozpoczęcia protestu, negocjacje nie przynoszą rezultatów.


  Czytaj dalej
 • Spadek bezrobocia


  Bezrobocie na obszarze 12 rejonów miejskich Illinois we wrześniu spadło szósty miesiąc z rzędu. W rejonie metropolii chicagowskiej wskaźnik ludzi bez zatrudnienia obniżył się z 8,5 procent do 6 procent.


  Czytaj dalej
 • Nowe, lepsze drogi


  Burmistrz Chicago poinformował, że w tym roku udało się już wymienić nawierzchnię na 250 milach miejskich ulic. To prawie 75 procent zaplanowanych na ten rok 355 mil - dodał Rahm Emanuel.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwania zaginionej Polki z Jefferson Park


  Policja zwróciła się do opinii publicznej z prośbą o pomoc w poszukiwaniach zaginionej Polki, mieszkanki dzielnicy Jefferson Park. 60-letnia Barbara Chuba, zamieszkała przy 4700 North Linder Avenue, zaginęła 15 października. Kobieta przez kilka dni nie przychodziła do pracy i nie odbierała telefonów. Policja poinformowała, że Barbara Chuba nie ma rodziny w Chicago i ostatnio cierpiała na depresję.


  Czytaj dalej
 • Czy seryjny morderca zabijał w Illinois?


  Policjanci z biura szeryfa powiatu Cook przeszukują puste domy w miejscowościach Harvey, Markham i Hazel Crest, w związku z seryjnym mordercą z Indiany. Istnieją podejrzenia, że na terenie Illinois, w rejonie położonym niedaleko granicy z Indianą, ukrył on ciała zamordowanych kobiet.


  Czytaj dalej