W kategorii

 • Śledztwo w sprawie wypadku na budowie


  Zarząd OSHA, czyli administracji do spraw bezpieczeństwa pracy przeprowadzi dochodzenie w sprawie piątkowego wypadku w północnej części miasta, w wyniku którego śmierć poniósł pracownik budowlany. 45-letni mężczyzna pracował na rusztowaniu, na wysokości 6 piętra w budynku w pobliżu skrzyżowania ulic Elm i State.


  Czytaj dalej
 • Kardynał George o walce z rakiem


  Emerytowany kardynał Francis George przyznał w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że lekarze opiekujący się nim wyczerpali już wszystkie możliwe sposoby terapii. Zmagający się z nowotworem były arcybiskup Chicago powiedział, że zamierza skupić się na godnym przeżyciu ostatnich chwil, aniżeli poszukiwaniu sposobów powstrzymania choroby.


  Czytaj dalej
 • Nadciągają opady śniegu


  Za stosunkowo łagodną do tej pory zimę przyjdzie nam zapłacić w ten weekend. W niektórych rejonach aglomeracji, zwłaszcza na południu, synoptycy spodziewają się nawet 10 cali śniegu. W samym Chicago może spaść od czterech do sześciu cali.


  Czytaj dalej
 • Najlepsze miejsca do życia dla rodzin


  Trzy miasteczka na przedmieściach Chicago zostały uznane za najlepsze w Illinois miejsca do życia dla rodzin. Naperville było pierwsze, tuż przed Wheaton i Elgin - w rankingu portalu ApartmentList.com, w którym oceniano miasta pod kątem bezpieczeństwa, cen nieruchomości, jakości szkół. Pod uwagę brano także warunki sprzyjające wychowywaniu dzieci.


  Czytaj dalej
 • Budynki CPS na sprzedaż


  Zarząd Chicago Public Schools planuje sprzedaż dziewięciu niewykorzystanych obecnie budynków, parkingów i niezabudowanych terenów. Spodziewany dochód to 1,9 mln dolarów. Dystrykt poinformował w środę, że sprzedaż ma pomóc w zmniejszeniu deficytu budżetowego oraz obniżeniu kosztów.


  Czytaj dalej
 • Proces administratorów szpitala Sacred Heart


  Rozpoczął się proces trojga administratorów szpitala Sacred Heart w Chicago, w tym jego właściciela, Edwarda Novaka. Federalni prokuratorzy zarzucają im nadużywanie zaufania pacjentów i wręczanie łapówek lekarzom, w zamian za kierowanie do ich szpitala swych pacjentów.


  Czytaj dalej
 • Część związków zawodowych popiera burmistrza


  Wiele central związkowych, zwłaszcza zrzeszających pracowników branży budowlanej, które podczas wyborów 4 lata temu występowało przeciw kandydaturze Rahma Emanuela na stanowisko burmistrza, w tym roku popiera jego reelekcję. Jedną z nielicznych central popierających innego kandydata, są związki nauczycieli, które wybrały Jesusa Garcię.


  Czytaj dalej
 • Rauner płaci więcej


  Agencja Associated Press przyjrzała się zarobkom członków nowej administracji w naszym stanie. Okazało się, że doradcy gubernatora Bruce`a Raunera zarabiają znacznie więcej, niż osoby zajmujące te same stanowiska za rządów Pata Quinna.


  Czytaj dalej
 • Super Bowl na trzeźwo


  Do niedzielnego Super Bowl przygotowują się nie tylko drużyny i kibice, ale również policja, która tego dnia wyśle na ulice dodatkowe patrole i zwracać będzie szczególną uwagę na osoby prowadzące samochód pod wpływem alkoholu.


  Czytaj dalej
 • Lobbyści w Illinois


  W 2014 roku lobbyści reprezentujący różne grupy interesów otrzymali ponad 2,4 miliona dolarów za wpływanie na decyzje władz powiatu Cook. Sekretarz powiatu David Orr powiedział w środę, że przedstawiony raport ukazuje jak wielki wpływ na decyzje rządu mają lobbyści. "To czwarty rok z rzędu, gdy lobbyści działający w Cook County otrzymali ponad 2 miliony dolarów" - stwierdził Orr.


  Czytaj dalej