W kategorii

 • Krótsze kolejki do kontroli na chicagowskich lotniskach


  Podróżni korzystający z chicagowskich portów lotniczych czekają w kolejce na lotniskowych bramkach bezpieczeństwa coraz krócej. Czas oczekiwania na kontorle TSA skrócił się do wymiaru jednocyforwego – głosi najnowszy komunikat Agencji ds. Bezpieczeństwa Transportu i miasta Chicago.


  Czytaj dalej
 • Duckworth krytykuje Kirka za słowa na temat Obamy


  Kongreswoman Tammy Duckworth ostro krytykuje senatora Marka Kirka za jego słowa pod adresem Baracka Obamy, po tym jak republikański polityk nazwał prezydenta „głównym handlarzem narkotyków”. Senatorowi z Chicago chodziło o przekazanie 400 mln dolarów dla Iranu na początku roku.


  Czytaj dalej
 • Blagojevich odwoła się od ostatniego wyroku


  Były gubernator Illinois Rod Blagojevich będzie się odwoływał od ostatniego wyroku. Odpowiednią dokumentacje jego prawnicy przygotowują w dwa tygodnie po ponownym ogłoszeniu go przez sędziego Jamesa Zagela wyroku, który brzmi jak ten oryginalny.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwany mężczyzna próbował zwabić dzieci do auta


  Policja w Glenview, na północno-zachodnich przedmieściach, opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który w niedzielę próbował zwabić do swojego samochodu bawiące się na podwórku dzieci.


  Czytaj dalej
 • Kierowca UPS śmiertelnie potrącił kobietę w północnej dzielnicy


  Starsza kobieta została śmiertelnie potrącona przez samochód firmy przesyłkowej UPS na północy Chicago. 78-letnia kobieta przechodziła w poniedziałek po południu przez ulicę w rejonie 3600 West Peterson Avenue.


  Czytaj dalej
 • Troje dzieci zginęło w pożarze na południu Chicago


  Troje dzieci, w tym 3-miesięczne niemowlę, oraz mężczyzna, zginęło w pożarze, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w 3-pietrowym budynku apartamentowym na południu Chicago Świadkowie opisują, że niektórzy mieszkańcy wyskakiwali z okien płonącego budynku przy 8100 South Essex Avenue.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz zapowiada inwestycje w szkołach CPS


  Burmistrz Rahm Emanuel poinformował, że chce wydać w nadchodzącym roku szkolnym 27 milionów dolarów na zainstalowanie we wszystkich szkołach publicznych naszego miasta nowych systemów grzewczo-chłodzących. Kolejne 58 milionów ma być przeznaczone na rozbudowę technologiczną placówek edukacyjnych


  Czytaj dalej
 • Związek zawodowy broni policjantów zamieszanych ws. McDonalda


  Związek zawodowy reprezentujący policjantów – Fraternal Order of Police wystosował oświadczenie, w którym sprzeciwia się nagłej decyzji o zwolnieniu z pracy 7 policjantów, oskarżonych o sfałszowanie raportów dotyczących okoliczności śmierci Laquana McDonalda.


  Czytaj dalej
 • Gubernator podpisał ustawy reformujące prawo karne


  Gubernator Bruce Rauner podpisał w poniedziałek pięć ustaw reformujących przepisy systemu karnego. Mają one pomóc uniknąć młodym ludziom więzienia, oraz umożliwiają drugą szansę osobom, które spędziły czas w więzieniu będąc skazanym za przestępstwa kryminalne.


  Czytaj dalej
 • Giffords poparła Kirka w wyborach do Senatu


  Senator Mark Kirk, którego czeka batalia o reelekcję zyskał właśnie poważne wsparcie. Jego kandydaturę poparł komitet akcji politycznej założony przez demokratyczną kongreswoman Gabby Giffords z Arizony oraz jej męża, astronautę Marka Kelly.


  Czytaj dalej
 • Metra szuka pięniędzy na modernizację taboru


  Władze Metry zawiesiły poszukiwania wykonawcy zamówienia na nowe wagony. Decyzja podyktowana była postanowieniem stanowej legislatury ograniczającej dostęp do funduszy na ten cel. Pierwotnie władze Illinois zgodziły się przeznaczyć ze stanowej kasy na zamówienie ponad 300 milionów dolarów.


  Czytaj dalej
 • Illinois zaostrza walkę z handlem ludźmi


  Na spotkaniu w Chicago Children’s Advocacy Center gubernator Illinois Bruce Rauner podpisał w niedzielę dwie ustawy usprawniające walkę z handlem ludźmi na terenie naszego stanu. Nowe przepisy umożliwiają połączenie sił stanowej legislatury, policji i regionalnych jednostek specjalnych w walce z tym nielegalnym procederem.


  Czytaj dalej
 • Mężczyzna przewoził ponad 60 funtów z Sacramento do Chicago


  Mieszkaniec Chicago został w piątek aresztowany przez policję w Arizonie. 26-letni Tony Sam miał przewozić z Sacramento do Wietrznego Miasta ponad 60 funtów marihuany. Do rutynowego drogowego zatrzymania doszło na autostradzie nr 40 w Kingman w północno-zachodniej części stanu Arizona.


  Czytaj dalej
 • Atak więźniów na strażników w Pontiac


  Sześciu strażników więzienia w Pontiac, w centralnej części Illinois, zostało rannych w wyniku ataku pięciu skazańców. Życiu żadnego z rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. Przedstawiciele władz więzienia Pontiac Correctional Center nie podali okoliczności niedzielnego zdarzenia.


  Czytaj dalej
 • Rowerzysta wpadł do jeziora niedaleko przystani Belmont


  Dobrzy samarytanie uratowali tonącego 60-letniego mężczyznę, który wpadł do jeziora Michigan w rejonie przystani Belmont Harbor. Incydent wydarzył się w niedzielę około godz. 11:40 przed południem przy 3500 z North Lake Shore Drive.


  Czytaj dalej
 • Samochód wjechał do restauracji w Logan Square


  Co najmniej 16 osób zostało rannych po tym jak do jednej z restauracji w dzielnicy Logan Square na północnym-zachodzie Chicago wjechał samochód. Około godz. 8.15 wieczorem w sobotę auto zderzyło się z innym samochodem u zbiegu ulic Kimball i Fullerton, a następnie przebiło witrynę znajdującej się obok meksykańskiej restauracji.


  Czytaj dalej
 • Stanowy policjant postrzelił 15-latka - sprawcę kradzieży samochodu


  Stanowy policjant postrzelił nastolatka na południu Chicago, który próbował w niego wjechać skradzionym samochodem. Strzały padły podczas pościgu w sobotę wieczorem, który rozpoczął się na autostradzie Dana Ryana.


  Czytaj dalej
 • Oskarżony o terroryzm chce sprawiedliwego procesu


  Mężczyzna oskarżony o próbę zamachu bombowego w centrum Chicago uważa, że jest zdolny do tego by odpowiadać przed sądem. Adel Daoud oświadczył przed sędzią federalnym, że sądzi iż zostanie skazany na śmierć i ścięty, gdyż jest muzułmaninem.


  Czytaj dalej
 • Deszcz opóźnił rozpoczęcie pokazów Air and Water Show


  Z opóźnieniem, spowodowanym opadami deszczu, rozpoczął się w sobotę w Chicago doroczny Air and Water Show. Impreza miała początkowo rozpocząć się o 10.00 rano, ale w związku z zagrożeniem powodziowym jakie wystosowało dla śródmieścia Krajowe Centrum Meteorologiczne, start przesunięto na godz. 11:15.


  Czytaj dalej
 • Ponad 100 osób aresztowanych po akcji wymierzonej w gangi


  Chicagowska policja aresztowała ponad 100 osób w wyniku rozpoczętej w maju i zakrojonej na szeroką skalę operacji, która ma na celu zatrzymanie przestępców działających w zorganizowanych grupach. Ostatnią operację przygotowywano przez 6 tygodni.


  Czytaj dalej