W kategorii

 • Ostrzeżenie przed oszustwami imigracyjnymi


  Prokurator stanowa powiatu Cook – Kim Foxx, w wydanym w piątek oświadczeniu, poinformowała o rosnącej liczbie zgłaszanych do jej biura informacji o oszustwach, którymi ofiarami stają się nieudokumentowani imigranci.


  Czytaj dalej
 • Policyjna akcja zakończona aresztowaniem ponad 80 osób


  Szef chicagowskiej policji Eddie Johnson poinformował o zakończonej dwudniowej akcji CPD, w wyniku której aresztowano 81 osób. W 19 przypadkach zatrzymano kryminalistów, którzy już wcześniej byli karani za posiadanie broni. 14 z nich przebywało na wolności na warunkowych zwolnieniach.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwana mieszkanka Streator została odnaleziona


  Biuro szeryfa powiatu LaSalle poinformowało o odnalezieniu poszukiwanej od ubiegłego tygodnia mieszkanki Streator - Kayli Stratton. Kobieta znajdowała się w rękach domniemanego porywacza, swojego byłego narzeczonego, Clarence’a Merritte.


  Czytaj dalej
 • CVS zamknie 11 aptek na terenie Chicago


  Farmaceutyczna korporacja CVS Health zamierza zamknąć 11 z 90 swoich lokalizacji na terenie Chicago. Decyzja ta jest częścią wcześniej ogłoszonego planu restrukturyzacji firmy, której główna siedziba znajduje się w Woonsocket, w stanie Rhode Island.


  Czytaj dalej
 • Były nauczyciel z Hinsdale skazany za kontakty seksualne z uczennicą


  Były nauczyciel szkoły średniej w Hinsdale, na zachodnich przedmieściach, został w piątek skazany na 6 lat pozbawienia wolności za kontakty seksualne z jedną z uczennic. Prokurator powiatu DuPage i obrońcy 31-letniego Jamesa Bryly z Yorkville doszli do porozumienia w sprawie wyroku.


  Czytaj dalej
 • Więcej przestępstw z nienawiści


  Wzrost przestępstw popełnionych z nienawiści obserwowany od czasu objęcia prezydentury przez Donalda Trumpa był głównym tematem spotkanie liderów organizacji społecznych z prokurator generalną Illinois Lisą Madiga. Akty przemocy dotykają zarówno osoby indywidualne, jak i ośrodki społeczno-religijne.


  Czytaj dalej
 • Mężczyzna straszył bombą podłożoną w Trump Tower (WIDEO)


  Chicagowska policja aresztowała w piątek po południu mężczyznę w związku z pogróżkami o bombie w budynku Trump International Hotel & Tower przy 401 N. Wabash Avenue w śródmieściu. Ochroniarze wieżowca powiedzieli dziennikarzom, że znajdujący się na zewnątrz mężczyzna krzyczał, że zdetonuje bombę.


  Czytaj dalej
 • Opóźnienia pociągów Metry po awarii systemu komputerowego


  Awaria systemu komputerowego sieci kolei Amtrak przełożyła się w piątek na poważne opóźnienia w ruchu podmiejskiej kolejki - Metry. Problemy z komputerowym systemem regulującym ruch pociągów do i ze stacji Union rozpoczęły się o 6.30 rano.


  Czytaj dalej
 • Gubernator popiera wprowadzenie Dnia Obamy


  Gubernator Bruce Rauner powiedział w czwartek, że nie ma nic przeciwko temu, aby dzień urodzin prezydenta Baracka Obamy, a więc 4 sierpnia, stał się stanowym świętem. Zaznaczył jednak, że nie powinien być to dzień wolny od pracy dla stanowych pracowników


  Czytaj dalej
 • Zniszczenia po nocnej burzy (WIDEO)


  Wraz z ochłodzeniem, spadkiem temperatury o 30 stopni F., w porównaniu do odczytów z początku tygodnia, kiedy termometry pokazały 70 stopni F., nad rejon Chicago nadciągnęła w nocy z czwartku na piątek burza. Największe zniszczenia odnotowano w dzielnicy Ravenswood Manor na północnym-zachodzie Chicago.


  Czytaj dalej
 • Trump: "Chicago potrzebuje pomocy"


  Prezydent Donald Trump ponownie zabrał głos w sprawie fali przemocy z bronią palną w Chicago. W reakcji na informacje o tym, że środa była najkrwawszym dniem w naszym mieście od świąt Bożego Narodzenia, na Twitterze napisał: "Siedem osób zostało zastrzelonych wczoraj w Chicago. Co się tam dzieje - sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli. Chicago potrzebuje pomocy".


  Czytaj dalej
 • Tragiczny finał kłótni na drodze


  Mężczyzna zmarł dzień po tym jak został potrącony przez samochód podczas kłótni z innym kierowcą po wypadku na północnym-zachodzie Chicago. 34-letni Jonathan Gonzalez poruszający się Chevroletem Impalą brał udział w zderzeniu z innym samochodem przed godz.8.00 wieczorem we wtorek przy zbiegu ulic Belmont i Cumberland.


  Czytaj dalej
 • Związek stanowych pracowników przygotowuje się do strajku


  Największy związek zawodowy stanowych pracowników Illinois w czwartek podjął decyzję ws. przeprowadzenia strajku. 81 procent uprawnionych do głosowania członków American Federation of State, County and Municipal Employees Council 31 (AFSCME) wyraziło zgodę na rozpoczęcie protestu, jeśli nie dojdzie do porozumienia pomiędzy kierownictwem związku i administracją gubernatora Bruce’a Raunera.


  Czytaj dalej
 • Kontrowersyjna decyzja burmistrza ws. firmy Redflex


  Administracja Rahma Emanuela zdecydowała, że firma zamieszana w przekupstwo chicagowskich polityków, może ponownie wziąć udział w przetargu na kontrakt oferujący usługi naszemu miastu. Mowa o korporacji Redflex Traffic Systems instalującej kamery na drogach Chicago.


  Czytaj dalej
 • Portal GasBuddy o rosnących cenach benzyny


  Ceny benzyny w największych amerykańskich miastach, w tym Chicago, Nowym Jorku i Los Angeles, mogą wkrótce wzrosnąć od 35 do 75 centów, przekraczając 3 dolary za galon - przewiduje portal GasBuddy.


  Czytaj dalej
 • Pączkowa akcja charytatywna Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego


  Tłusty Czwartek czyli ulubione święto łasuchów to okazja do wsparcia pracy Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego (ZAP), które podobnie jak wiele innych organizacji pomocowych w naszym stanie odczuwa trwający od dwóch lat impas budżetowy. Dochód ze sprzedaży pączków w ramach dorocznej akcji zostanie przeznaczony na programy socjalne oferowane przez ZAP.


  Czytaj dalej
 • Czy Obama będzie miał swoją autostradę w Illinois?


  Stanowy kongresmen La Shawn Ford proponuje nadanie autostradzie nr 55 imienia prezydenta Baracka Obamy. Obecnie 55-tka od Lake Shore Drive do Tri-State Tollway nosi imię byłego gubernatora Illinois i dwukrotnego kandydata na prezydenta Adlaia Stevensona.


  Czytaj dalej
 • 18-latek oskarżony o postrzelenie 17-latka w Jefferson Park


  Osiemnastolatek został został oskarżony w związku ze strzelaniną, w której ranny w głowę został siedemnastolatek. Do tych wydarzeń doszło we wtorek po południu w dzielnicy Jefferson Park na północnym-zachodzie Chicago. Siedemnastolatek w stanie krytycznym przebywa w szpitalu.


  Czytaj dalej
 • Najkrwawszy dzień od początku roku


  W Chicago w środę nie tylko padł rekord ciepła , ale i ten określający liczbę osób zabitych w jednym dniu w strzelaninach od początku tego roku. Co najmniej 13 osób zostało postrzelonych na południu i zachodzie miasta, z tego aż siedem śmiertelnie.


  Czytaj dalej
 • Wzrosły ceny nieruchomości i ich sprzedaż w Chicago i na przedmieściach


  Ceny domów w Chicago wzrosły w styczniu tego roku o 12,4 procent do poziomu 256 tysięcy dolarów w porównaniu ze styczniem 2016. Wzrosła też ilość sprzedanych nieruchomości o 9,3 procent. Największą popularnością cieszyły mieszkania własnościowe, których ceny poszły w górę aż 17,7 procent do poziomu 311 tysięcy dolarów.


  Czytaj dalej