Polvision

W kategorii

Wypadek na parkingu w Jefferson Park

87-letni mężczyzna zmarł w szpitalu po tym jak został potrącony przez cofający samochód w dzielnicy Jefferson Park. Do zdarzenia doszło w sobotę rano, niedaleko skrzyżowania ulic Higgins i Milwaukee.

Czytaj dalej

Radny Burke ostrzega przed samochodami autonomicznymi

Chicagowscy radni chcą wprowadzić surowe restrykcje zanim do powszechnego użytku wprowadzone zostaną samochody bez kierowców. Tłumaczą to względami bezpieczeństwa. Wpływowy radny Ed Burke zaprezentował w poniedziałek klip z filmu „Powrót do przyszłości” podczas posiedzenia Rady Miejskiej.

Czytaj dalej

Całkowite zaćmienie słońca na południu Illinois

12 milionów ludzi, od Oregonu przez południe Illinois po Karolinę Północną, doświadczyło całkowitego zaćmienia słońca. Ostatni raz było widoczne w Stanach Zjednoczonych w 1979 roku.

Czytaj dalej

Fantazja seksualna doprowadziła do okrutnego zabójstwa

Oskarżony o morderstwo 26-letniego mężczyzny w swoim mieszkaniu w budynku na północy Chicago, profesor Uniwersytetu Northwestern, 42-letni Wyndham Lathem, i 56-letni Andrew Warren, były pracownik Uniwersytetu Oksfordzkiego, staną w poniedziałek ponownie przed sądem w Chicago.

Czytaj dalej

Polka oskarżona o podżeganie do morderstwa byłego męża

36-letnia Polka z Hoffman Estates, na północno-zachodnich przedmieściach, została oskarżona o podżeganie do zabójstwa swojego byłego męża. Krystyna Bury usłyszała zarzuty w sobotę w sądzie powiatu Cook.

Czytaj dalej

Ludzie ostrzelani na parkingu przed salą bankietową

W dzielnicy West Pullman na dalekim południu Chicago, w ataku sprawcy, który ostrzelał ludzi z samochodu na parkingu przed salą bankietową, zginął mężczyzna a sześć innych osób zostało rannych.

Czytaj dalej

Zakażone wścieklizną nietoperze w Arlington Heights

Obecność nietoperzy chorych na wściekliznę potwierdzono w Arlington Heights, na północno-zachodnich przedmieściach. Jeden z nich został złapany 10 sierpnia na terenie działki domu przy 200 East Fremont Street. To już 34. w tym roku przypadek wykrycia wścieklizny u nietoperzy w Illinois.

Czytaj dalej

59. edycja pokazów Air and Water Show (WIDEO)

Kilkaset tysięcy osób wypełniło chicagowskie plaże w rejonie centrum, by obserwować doroczne pokazy lotniczo – wodne w ramach 59. edycji Air & Water Show. Niedziela była drugim i ostatnim dniem pokazów na chicagowskim niebie i jeziorze Michigan.

Czytaj dalej

Proces policjanta oskarżonego o ostrzelanie samochodu

Rozpoczyna się proces chicagowskiego policjanta oskarżonego o nieuzasadnione oddanie 16 strzałów w kierunku samochodu, w którym znajdowała się grupa nastolatków podejrzanych o kradzież tego pojazdu. Do zdarzenia doszło cztery lata temu.

Czytaj dalej

Aresztowani w Kalifornii po zabójstwie 26-latka już są w Chicago

Dwaj mężczyźni oskarżeni o morderstwo 26-latka są już w Chicago. Jeden z nich to były profesor Uniwersytetu Northwestern, 42-letni Wyndham Lathem, drugi – to były pracownik Oxforda, 56-letni Andrew Warren.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER