Bilety . com

W kategorii

Strzelnice w Chicago. Radni zmienili przepisy

Być może wkrótce w Chicago pojawią się pierwsze strzelnice. Wszystko w związku z uchwalonym w środę przez władze miejskie prawem, które zezwala na otwarcie takich obiektów w rejonach biznesowych w dzielnicach w obrębie naszego miasta. Do tej pory otwarcie strzelnic w mieście obarczone było szeregiem ostrych wymogów.

Czytaj dalej

Policjant postrzelił kierowcę, który go potrącił

Chicagowski policjant postrzelił mężczyznę, który najechał na niego swym samochodem, przygniatając do drugiego auta. Do incydentu doszło w środę około 11:15 przed południem w zachodniej części miasta w okolicy North Ave i Cicero w dzielnicy North Austin. Policjant zatrzymał do kontroli mężczyznę znajdującego się w samochodzie, który mógł być skradziony.

Czytaj dalej

Target zapłaci odszkodowanie po cyberwłamaniu

Korporacja Target zobowiązała się do wypłacenia 18,5 miliona dolarów odszkodowania w związku ze sprawą włamania do bazy danych klientów firmy przez hackerów w 2013 roku. Na mocy osiągniętej umowy Illinois otrzyma 1 milion 200 tysięcy dolarów. Pozew złożyło 48 stanów.

Czytaj dalej

Były baseballista Chicago Cubs drugi w "Dancing with the Stars" (WIDEO)

Zakończyła się 24. edycja programu "Dancing with the Stars". Do finału turnieju dotarł były baseballista Chicago Cubs David Ross z partnerką Lindsay Arnold. W decydującej rozgrywce ulubieniec chicagowskich kibiców musiał jednak uznać wyższość najlepszej pary tegorocznej rywalizacji, byłego futbolisty Rahada Jenningsa i Emmy Slater.

Czytaj dalej

Związkowcy stracili zaufanie do kuratora oświaty CPS

Cały ubiegły tydzień członkowie związku zawodowego nauczycieli chicagowskich szkół publicznych (CTU) głosowali w referendum w sprawie zaufania do szefa władz oświatowych Wietrznego Miasta, Forresta Claypoola. We wtorek, prezydent CTU Karen Lewis przekazała wyniki symbolicznego głosowania do ratusza.

Czytaj dalej

Jesse Jackson Jr. zadłużony u prawników

Kancelaria adwokacka Berger Schatz LLC , reprezentująca byłego kongresmena z Illinois Jesse'ego Jacksona Jr. w jego procesie rozwodowym, ujawniła, że były polityk zalega jej z płatnościami na łączną sumę 131 tysięcy dolarów. Prawnicy oddali we wtorek sprawę do sądu powiatu Cook. Berger Schaltz zaoferowali Jacksonowi ulgę finansową jeśli zapłaci całą kwotę w jednej racie 122,5 tysiąca dolarów.

Czytaj dalej

Walka o 15 dolarów na godzinę (WIDEO)

Około półtora tysiąca osób wzięło we wtorek udział w marszu "Fight for $15" - pod taką nazwą toczy się walka o podniesienie stawki płacy minimalnej do 15 dolarów za godzinę. Protest rozpoczął się około 5.00 po południu na Daley Plaza a zakończył przy Rock 'n' Roll McDonald's w dzielnicy River North.

Czytaj dalej

Muzułmanka posądzona o terroryzm pozwie do sądu chicagowską policję

Sąd federalny zdecydował, że muzułmanka, którą funkcjonariusze policji w Chicago zatrzymali oskarżając o terroryzm, może zaskarżyć departament policji o naruszenie swoich praw. 4 lipca 2015 roku policjanci mieli zatrzymać Itemid Al-Matar w pobliżu stacji kolejki, zerwać jej z głowy hidżab, a następnie przeszukać bez powodu.

Czytaj dalej

Będzie więcej kamer w rejonie stadionu Wrigley Field

Dzień po tragicznym ataku w Manchesterze, władze miejskie w Chicago zapowiedziały instalację 30 nowych kamer bezpieczeństwa w rejonie obejmującym stadion Wrigley Field. Ich instalacja będzie sfinansowana przez właścicieli Chicago Cubs, którzy przekazali milion dolarów na ten cel.

Czytaj dalej

11-latek z Des Plaines śmiertelnie postrzelił 15-letniego brata

Piętnastolatek z Des Plaines postrzelony przez swego brata zmarł we wtorek w szpitalu w Park Ridge. Do incydentu doszło w sobotę. Policja kwalifikuje zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek. Wiadomo, że broń znajdowała sie w rękach 11-letniego brata ofiary, w momencie gdy wypaliła.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER