W kategorii

 • Starcia podczas demonstracji na Magnificent Mile


  Z jednej strony zakupowicze starający wykorzystać się Czarny Piątek i obowiązujące tego dnia obniżki cen w sklepach sieciowych, z drugiej strony demonstranci, którzy protestowali w związku z upublicznieniem nagrania przedstawiającego śmierć Laquana McDonalda. W centrum Chicago doszło do kilku starć pomiędzy grupami ludzi podczas piątkowej, największej demonstracji wyrażającej sprzeciw wobec działań policji i prokuratury.


  Czytaj dalej
 • Z zemsty na ojcu zabili dziecko


  Chicagowska policja ujawnia szczegóły dotyczące zabójstwa 9-letniego Tyshawna Lee, który został zastrzelony 2 listopada w wyniku zaplanowanej egzekucji dokonanej przez członków gangu Black P Stones. Kilku gangsterów postanowiło w ten sposób odegrać się na ojcu chłopca, który był członkiem konkurencyjnego gangu – przyznał szef chicagowskiej policji Garry McCarthy.


  Czytaj dalej
 • Tragiczny wypadek w McHenry


  Troje 18-latków zginęło w piątek po południu wyniku zderzenia samochodu z drzewem. Dwoje z nich poniosło śmierć na miejscu, trzecia osoba zmarła kilka godzin później w szpitalu. Policja została powiadomiona około 2.00 po południu o wypadku. Doszło do niego przy drodze S. Lily Lake Road.


  Czytaj dalej
 • Expedia przejęła konkurencję


  Internatowe biuro podróży Orbitz zamierza zwolnić 40 procent pracowników na terenie Chicago. Jest to wynik połączenia się tej firmy z innym gigantem w strefie turystycznej - Expedia. We wrześniu Expedia, za przejęcie konkurenta, zapłaciła 1,2 mld dolarów.


  Czytaj dalej
 • Setki protestujących na Michigan Avenue


  Setki protestujących w centrum Chicago. To kolejna odsłona demonstracji trzy dni po publikacji nagrania z policyjnej interwencji, w wyniku której w październiku ubiegłego roku zastrzelony został 17-letni Laquan McDonald. Protest odbywa się w Black Friday, w dniu największych przedświątecznych wyprzedaży. Protestującym udało się zablokować wejście do wielu sklepów na Magnificent Mile, najbardziej reprezentacyjnej ulicy centrum Chicago.


  Czytaj dalej
 • Sprawcy zabójstwa 9-letniego Tyshawna Lee


  27-letni Corey Morgan został oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia 9-letniego Tyshawna Lee. Lee został zastrzelony 2 listopada w bocznej ulicy w okolicy 8000 S.Damen w Chicago. Szef chicagowskiej policji Garry McCarthy powiedział na konferencji prasowej w piątek, że zabójstwo było egzekucją, chłopca zwabiono ze względu na przynależność jego ojca do konkurencyjnego gangu.


  Czytaj dalej
 • Kolejne protesty przeciwko brutalności policji i rasizmowi


  Chicagowska policja opublikowała kolejne nagrania z kamer zainstalowanych w radiowozach, które brały udział w interwencji, w wyniku której zastrzelony został 17-letni Laquan McDonald w październiku ubiegłego roku. Materiał przesłany do agencji informacyjnych oraz niektórych mediów jest jednak niepełny.


  Czytaj dalej
 • Przed zakupowym szaleństwem w Czarny Piątek. Zobacz relację


  Niektóre sklepy już w Thanksgiving rozpoczną świąteczne promocje przygotowane na Black Friday (Czarny Piątek). Better Business Bureau ma kilka przydatnych wskazówek dla klientów przed zakupowym szaleństwem.


  Czytaj dalej
 • Kolejne protesty po upublicznieniu sprawy Laquana McDonalda


  Do kolejnych protestów związanych upublicznieniem nagrań zabójstwa Laquana McDonalda przez policjanta Jasona Van Dyke’a doszło w środę wieczorem. Niektóre skrzyżowania Wietrznego Miasta wzdłuż ulic State Street i Michigan Avenue zostały zablokowane przez manifestujących.


  Czytaj dalej
 • Parada z okazji święta Thanksgiving


  Mieszkańcy Chicago i przedmieść biorą udział w paradzie z okazji Dnia Dziękczynienia.Głównym sponsorem widowiska, które rozpoczęło się o godzinie 8.00 jest McDonald. Parada tradycyjnie odbywa się na ulicy State Street, pomiędzy Congress i Randolph. Marszałkiem 2015 McDonald's Thanksgiving Day Parade jest znany aktor David Arquette.


  Czytaj dalej
 • Spadła sprzedaż domów w Chicago


  Sprzedaż domów w Chicago i okolicach w październiku 2015 spadła o 2 procent w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Obniżyła się również, o 11,5 procent, ilość budynków możliwych do kupienia. Pomimo spadków statystycznych z jedej strony, z drugiej, analitycy rynku nieruchomości odnotowują pozytywy.


  Czytaj dalej
 • Gubernator Rauner udzielił ulgi podatkowej trzem firmom


  Gubernator Bruce Rauner zadecydował o udzieleniu 10-letniej ulgi podatkowej w wysokości 1,1 mln dol. trzem firmom z naszego stanu. Fabrik Industries z McHenry, Bell Flavors and Fragrances z Northbrook i Taurus Die Casting z Rockford, mają w zamian zapewnić dodatkowe 87 miejsc pracy i zainwestować 21,4 mln dol. w rozwój infrastruktury. 37 innych firm czeka na swoją kolej.


  Czytaj dalej
 • Prawnik policjanta apeluje, by nie ferować przedwczesnych wyroków


  Prawnik reprezentujący policjanta Jasona Van Dyke’a, któremu postawiono zarzuty morderstwa pierwszego stopnia Laquana McDonalda, przyznał w środę, że jego klient obawia się o swoje życie, a opublikowane dzień wcześniej nagranie wideo przedstawiające moment zabójstwa nie jest wiarygodne, ze względu na słabą jakość obrazu.


  Czytaj dalej
 • Spór o kolejne nagranie z policyjnej akcji zakończonej śmiercią mężczyzny


  Matka 25-letniego Ronalda Johnsona zastrzelonego przez funkcjonariusza chicagowskiej policji tego samego miesiąca, w którym zginął Laquan McDonald, domaga się upublicznienia nagrania wideo przedstawiającego śmierć jej syna. Dorothy Homes powiedziała podczas konferencji prasowej, że do śmierci jej syna i McDonalda doszło w podobnych okolicznościach.


  Czytaj dalej
 • Bez zarzutów dla organizatora protestów przeciwko brutalności policji


  Prokuratura powiatu Cook zrezygnowała z postawienia zarzutów organizatorowi protestów w centrum Chicago, które miały miejsce kilka godzin po upublicznieniu nagrania przedstawiającego śmierć 17-letniego Laquana McDonalda. 22-letni Malcom London został zatrzymany przez policję pod zarzutem napaści na funkcjonariusza.


  Czytaj dalej
 • Ponad 2 mln podróżnych na chicagowskich lotniskach w świąteczny weekend


  Chicagowski Departament Lotnictwa spodziewa się ponad 2 milionów osób, które korzystać będą w nadchodzący, świąteczny weekend z usług lotnisk O’Hare i Midway. Według Jeanenne Tornatore z turystycznej firmy Orbitz.com, nasze miasto jest zdecydowanie na pierwszym miejscu jako docelowy punkt dla wielu podróżujących na Thanskgiving.


  Czytaj dalej
 • Protesty po upublicznieniu nagrania ze śmierci czarnoskórego 17-latka


  Około trzystu osób, głównie czarnoskórych, wyszło w nocy z wtorku na środę na ulice Chicago w proteście przeciwko działaniom policji. Powodem demonstracji jest ujawnienie nagrania wideo pokazującego białego funkcjonariusza zabijającego czarnoskórego nastolatka. Ludzie wznosili m.in. okrzyki: "Cały świat patrzy". Doszło do kilku drobnych przepychanek z policją, ale poważniejszych zajść nie zanotowano. Za zakłócanie spokoju aresztowano pięć osób. Jeden policjant został ranny.


  Czytaj dalej
 • Sztuka starożytnej Grecji w Field Museum. Zobacz relację


  Ponad pół tysiąca eksponatów dokumentujących życie starożytnych Greków - to najnowsza propozycja chicagowskiego Field Museum. Wystawę "The Greeks. Agamemnon to Alexander The Great" można oglądać od 25 listopada do 10 kwietnia.


  Czytaj dalej
 • Sprawca napadu na bank w Bridgeview poszukiwany


  FBI prosi o pomoc w ujęciu sprawcy wtorkowego napadu na bank w miejscowości Bridgeview na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago. Oddział U.S. Bank w okolicach 8700 South Harlem został obrabowany przez uzbrojonego mężczyznę ubranego w bluzę sportową z kapturem.


  Czytaj dalej
 • Revolution Brewing doceniony


  Spore wyróżnienie spotkało piwowarską firmę z Chicago – Revolution Brewing. Dziennik "USA Today" umieścił ją w finałowej 10. najlepszych małych innowacyjnych biznesów w USA w 2015 roku. Wielu koneserów piwa z naszego miasta zna już smaki produktów Revolution, ale rodzinna spółka chce rozszerzyć swoją działalność na cały rynek amerykański.


  Czytaj dalej