W kategorii

 • Sondaż przed drugą turą wyborów


  Z najnowszego sondażu wyborczego wynika, że niewiele się zmieniło w ciągu ostatniego tygodnia jeśli chodzi o poparcie kandydatów na burmistrza Chicago, mimo intensywnej kampanii wyborczej.


  Czytaj dalej
 • Darmowe studia


  Publiczny college w Palatine planuje 2-letnie darmowe kursy tej jesieni. Rektor uczelni, Ken Ender, chce przyciągnąć studentów, którzy – jak się wyraził - "mają charakter i determinację".


  Czytaj dalej
 • Fioretti poparł burmistrza


  Radny Bob Fioretti, który odpadł z walki o stanowisko burmistrza Chicago w pierwszej turze, udzielił swojego poparcia ubiegającemu się o reelekcję Rahmowi Emanuelowi. To zaskoczenie, bo swoją kampanię wyborczą Fioretti oparł na krytyce działań urzędującego burmistrza, a zaraz po tym jak przegrał wybory 24 lutego nawet mówił w wywiadzie z dziennikiem "Chicago Sun-Times", że poprze każdego tylko nie Rahma Emanuela.


  Czytaj dalej
 • Niedziela Palmowa


  Arcybiskup Chicago Blase Cupich odprawi mszę w Niedzielę Palmową w katedrze Holy Name o godz. 11.00 rano. Święto obchodzone jest zawsze na tydzień przed Wielkanocą. Rozpoczyna Wielki Tydzień. Katolicy przynoszą do kościołów palemki, które są symbolem odradzającego się życia i zapowiedź zbliżającej się Wielkanocy. Palmy żywe lub sztuczne są dziś poświęcane.


  Czytaj dalej
 • Emanuel kontra Garcia


  Wymiana uprzejmości między kandydatami na burmistrza Chicago skończyła się już dawno. Czwartkowa debata telewizyjna, w której wzięli udział starający się o reelekcję Rahm Emanuel i jego konkurent, komisarz powiatowy Jesus Chuy Garcia, była tego dowodem. Emanuel zarzucił Garcii brak jakichkolwiek konkretnych planów, zwłaszcza pomysłów na finansowanie swoich obietnic.


  Czytaj dalej
 • Gubernator planuje reformę więziennictwa


  Gubernator Bruce Rauner planuje zmniejszyć liczbę więźniów o jedną czwartą w ciągu najbliższych 10 lat. Komisja składająca się z ponad 20 ekspertów zaczęła debatować wczoraj nad sposobami wprowadzenia nowej reformy więziennej w życie. Stanowy system więziennictwa w Illinois jest zaprojektowany dla 32 tysięcy więźniów.


  Czytaj dalej
 • Wiosenne ochłodzenie


  Mimo początku astronomicznej i kalendarzowej wiosny znów mamy zimę. Kolejne opady śniegu zasypały zachodnie przedmieścia – od 1,7 cala w Oak Park do 2,1 cala w Downers Grove. Pół cala śniegu spadło w piątek rano też na obu chicagowskich lotniskach. Znad jeziora i z Kanady napływa zimne powietrze, przez które temperatura spadnie do rekordowych 30 stopni F.


  Czytaj dalej
 • Budżet podpisany


  Po tygodniach negocjacji ostatecznie Stanowy Kongres przyjął plan mający na celu zmniejszenie deficytu budżetowego szacowanego na 1 miliard 600 milionów dolarów. Po stanowej Izbie Reprezentantów, Senat uchwalił ustawę w czwartek.


  Czytaj dalej
 • Policja ratuje życie


  Chicagowscy policjanci uratowali wczoraj życie pracownikowi lotniska Midway. Oficerowie Walter Bland, John Munoz, Sherida Shepherd i David Dorkin reanimowali 73-letniego przy pomocy przenośnego defibrylatora. Mężczyzna odzyskał przytomność i został zabrany do szpitala.


  Czytaj dalej
 • Kuzyni aresztowani pod zarzutem wspierania terroryzmu


  Dwóch mieszkańców Aurory zostało aresztowanych w środę wieczorem w związku z oskarżeniami wspierania Państwa Islamskiego. Planowali atak na obiekt wojskowy na północy Illinois - poinformowała prokuratura federalna w Chicago. 22-letni Hasan Edmonds był specjalistą Gwardii Narodowej i był przydzielony do bazy w Joliet.


  Czytaj dalej