W kategorii

 • Poszukiwanie sprawców napadu na syna burmistrza


  Policja wciąż poszukuje mężczyzn, którzy obrabowali syna burmistrza Chicago, 17-letniego Zacha Emanuela. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem, niedaleko domu burmistrza w dzielnicy Ravenswood. Chłopakowi skradziono telefon komórkowy. Zach Emanuel został po zdarzeniu opatrzony przez lekarza rodzinnego.


  Czytaj dalej
 • Świąteczna akcja PNA


  Związek Narodowy Polski zebrał około 200 przedmiotów: zabawek, gier, pluszowych zwierząt czy książek w trakcie dorocznej świątecznej akcji. Zabawki zbierano w dwóch lokalizjach banków PNA, a także w siedzibie głównej związku. Wszystkie te przedmioty zostaną przekazane do centrum pediatrii Our Lady of Resurrection Center w Portage Park, oraz Women’s Health Center w Forest Glen.


  Czytaj dalej
 • Siedemnastoletni syn burmistrza napadnięty pod domem


  Siedemnastoletni syn burmistrza Rahma Emanuela padł ofiarą napadu rabunkowego niedaleko od domu rodziny w dzielnicy Lake View na północy Chicago. Z informacji podanych przez policję wynika, że dwóch napastników zaatakowało Zacha Emanuela w piątek o godz. 10.00 wieczorem przy 4200 North Hermitage Avenue; po drugiej stronie znajduje się dom burmistrza. Nie był to napad z bronią.


  Czytaj dalej
 • Kwarantanna dziecka z podejrzeniem Eboli


  Jako stabilny określają lekarze stan dziecka, które z objawami przypominającymi Ebolę, zostało przewiezione w piątek z lotniska O'Hare do szpitala University of Chicago. Pięcioletnie dziecko przyleciało z matką w Londynu. Wcześniej przez 10 dni przebywało w Sierra Leone, kraju Afryki Zachodniej objętym epidemią Eboli.


  Czytaj dalej
 • Gubernator mianował rewidenta


  Gubernator Pat Quinn mianował w piątek swojego długoletniego współpracownika Jerry'ego Stermera na stanowisko stanowego rewidenta. Urząd zwolnił się po śmierci Judy Baar Topinki. Stermer pozostanie na tym stanowisku do 12 stycznia, czyli do zaprzysiężenia nowego gubernatora. Po objęciu oficjalnie stanowiska Bruce Rauner może wskazać osobę na czteroletnią kadencję.


  Czytaj dalej
 • Kontrole restauracji


  Co najmniej 6 restauracji w Chicago aż czterokrotnie w tym roku nie przeszło kontroli - poinformował miejski Departament Zdrowia. Wśród nich popularny Trinity Bar w Lincoln Park, restauracja Hana w Rogers Park, czy Nuevo Leon w dzielnicy Pilsen. Wiele znanych i popularnych miejsc znajduje się na dalszych miejscach opublikowanej listy.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz wybiera się na wakacje


  Na dwa miesiące przed wyborami, w których Rahm Emanuel stara się o reelekcję, burmistrz wybiera się na świąteczne wakacje do Chile. W przeszłości rodzinne wycieczki Emanuela były powszechnie krytykowane przez jego politycznych przeciwników. Tym razem burmistrz również spodziewa się podobnych reakcji.


  Czytaj dalej
 • Dziecko z podejrzeniem Eboli na O'Hare


  Chore dziecko z objawami przypominającymi zarażenie wirusem Ebola spowodowało uruchomienie procesów bezpieczeństwa na lotnisku O`Hare w piątek nad ranem. Około godz.2.00 w nocy na międzynarodowym terminalu numer 5 pojawiło się kilkanaście pojazdów należących do różnych służb, a korytarze wypełniły się funkcjonariuszami w mundurach i odpowiednio wyposażonym personelem medycznym.


  Czytaj dalej
 • Policja tematem kampanii wyborczej


  Wydaje się, że przestępczość, a właściwie walka z nią, będzie jednym z głównych tematów rozpoczętej kampanii wyborczej w Chicago. Większość ubiegających się o to stanowisko kandydatów zapowiada powiększenie sił policyjnych w mieście o co najmniej 1000 osób, co obecny burmistrz uważa za duże obciążenie finansowe dla podatników.


  Czytaj dalej
 • Handlowa sobota


  Ostatnia sobota przed świętami to handlowa "super sobota". Ostatni weekend przed Bożym narodzeniem uznawany jest za trzeci, najlepszy dla handlowców, po święcie Dziękczynienia i następującym po nim Czarnym Piątku. Jednak w tym roku ostatnia sobota przed świętami pobije wszelkie rekordy.


  Czytaj dalej