W kategorii

 • Czyżby powrót psiej grypy?


  Sieć sklepów dla zwierząt PetSmart poinformowała o przypadku zachorowania psa na grypę w hotelu dla zwierząt przy ulicy Canal w dzielnicy South Loop. Ustalane jest źródło zakażenia. PetSmart nie będzie na razie przyjmować psów w tej lokalizacji, do czasu zakończenia dezynfekcji.


  Czytaj dalej
 • Proces o kradzież dowcipów


  Pochodzący z Winnetki autor dowcipów pozywa do sądu Conana O’Briena oskarżając go o kradzież własności intelektualnej i użycie jego żartów w prowadzonym przez niego programie w telewizji TBS. Alex Kaseberg, który obecnie mieszka w San Diego domaga się 600 tysięcy dolarów odszkodowania oraz pokrycia kosztów procesu.


  Czytaj dalej
 • Comcast zatrudnia nowych pracowników


  Firma Comcast zatrudnia nowych pracowników. Sieć kablowa ogłosiła właśnie utworzenie dwustu nowych etatów w rejonie Chicago. Inicjatywa jest częścią akcji mającej na celu poprawę jakości usług i zwiększenie zadowolenia klientów. Nowi pracownicy dołączą do grupy 75 osób już pracujących w tzw. Centrum Operacyjnym.


  Czytaj dalej
 • Kontrowersyjne etui na smartfona zakazane w Chicago


  Radni uchwalili w środę zakaz używania na terenie Chicago etui na smartfony wyglądającego jak replika broni. Kara za złamanie zakazu wynosić będzie nawet 750 dol. Nowe przepisy zaproponowali radni Ed Burke i Willie Cochran. Radni byli jednomyślni; zakaz przeszedł stosunkiem głosów 48-0.


  Czytaj dalej
 • Lollapalooza stratuje w piątek. Kierowców czekają utrudnienia


  Metallica, Paul McCartney i Florence + the Machine to tylko niektóre gwiazdy tegorocznej Lollapaloozy. Festiwal w Parku Granta rozpoczyna się w piątek i potrwa do niedzieli. Dla kierowców oznacza to utrudnienia w ruchu.


  Czytaj dalej
 • Reforma emerytalna w sądzie


  Sędzia sądu okręgowego w Chicago Rita Novak odrzuciła w środę wniosek miasta dotyczący możliwości wprowadzenia reformy ustawy emerytalnej do czasu rozpatrzenia jej przez Sąd Najwyższy Illinois. Miejska reforma emerytur publicznych została przez nią uznana już w ubiegły piątek za niezgodną z konstytucją.


  Czytaj dalej
 • Kurs Motocyklowy w Harper College. Zobacz jak uczą jazdy


  Na naukę jazdy na motorze nigdy nie jest za późno - przekonują instruktorzy kursu motocyklowego w Harper College w Palatine. Zobacz relację z Basic Rider Course przygotowaną przez telewizję Polvision.


  Czytaj dalej
 • Śledztwo ws. morderstwa matki i trzech jej synów. Kobieta została uduszona


  Kobieta, której ciało wraz z trójką dzieci w dzielnicy East Chatham, zmarła w wyniku uduszenia, stwierdza raport biura koronera. Latoya Jackson wraz z trzema synami w wieku 5,9 i 11 lat została znaleziona w domu 18 lipca. Ciała znajdowały się w zaawansowanym stanie rozkładu.


  Czytaj dalej
 • Pożar domu w Orland Park po uderzeniu pioruna


  Uderzenie pioruna spowodowało wcześnie rano w środę pożar domu w Orland Park, na południowych przedmieściach. Ogień zajął dwupiętrowy dom przy 10800 Scarlet Drive około godz.3.45 rano w środę. Dom był pusty i nikomu nic się nie stało. Burza jest groźna dla zdrowia i życia człowieka, ale i kosztowna. Co roku w naszym stanie tysiące ludzi ponosi straty materialne spowodowane uderzeniem pioruna.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwania 15-latki z dzielnicy Avondale


  Policja w Chicago poszukuje 15-letniej dziewczyny, która ostatni raz widziana była w poniedziałek w dzielnicy Albany Park. Hilary Zuniga jest pochodzenia latynoskiego. W poniedziałek widziano ją u zbiegu ulic Montrose i Pulaski. Dziewczyna mieszka w dzielnicy Avondale, w okolicy Belmont i Kimball.


  Czytaj dalej
 • Czy mieszkańców Chicago czeka podwyżka podatku od nieruchomości?


  Burmistrz Rahm Emanuel przyznał we wtorek, że nie zamyka całkowicie możliwości podniesienia podatku od nieruchomości w celu zrównoważenia miejskiego budżetu, ale na ostateczną decyzję w tej sprawie trzeba będzie jeszcze poczekać. Burmistrz projekt budżetu przedstawi we wrześniu.


  Czytaj dalej
 • Niemowlę pozostawione w gorącym samochodzie w Joliet. Chłopczyk jest w stanie krytycznym


  Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci w zaparkowanym na słońcu samochodzie – takie apele podnoszone są od lat każdego lata. Co roku w takich sytuacjach dochodzi do śmierci dzieci. We wtorek na dwie godziny w gorącym samochodzie pozostawiła 7-miesięczne niemowlę matka w Joliet na południowo-zachodnich przedmieściach.


  Czytaj dalej
 • Odnalazła się poszukiwana Emily Czajkowski


  14-letnia Emily Czajkowski, która od zeszłego tygodnia była uznana za zaginioną, odnalazła się. Policja odebrała Czajkowski we wtorek rano z domu przyjaciela w St. Charles. Jak się okazało, z rodziną dziewczyny skontaktowała się matka chłopca, u którego Czajkowski przebywała. Czternastolatka zaginęła 22 lipca, gdy wyszła z domu na lekcje tańca, ale nie stawiła się na zajęciach.


  Czytaj dalej
 • Pięć lat temu zmarła Kasia Sobczyk. Zobacz archiwalne nagranie z jej benefisu w Chicago


  Była gwiazdą polskiego bigbitu lat 60-tych. Jej piosenki "O mnie się nie martw", czy "Nie bądź taki szybki Bill" śpiewała cała Polska. Pięć lat temu, 28 lipca 2010 roku zmarła Kasia Sobczyk, popularna piosenkarka. Miała 65 lat. Od 1992 roku artystka mieszkała w Chicago,


  Czytaj dalej
 • Mężczyzna postrzelony w dzielnicy Irving Park


  Kolejny przypadek strzelaniny w dzielnicy Irving Park na północnym-zachodzie Chicago. Jak wynika x informacji przekazanych przez policję we wtorek rano o godzinie 7:25 postrzelony został 22- letni notowany członek gangu. Do ataku doszło przy 4300 North Ridgeway, mężczyzna z raną postrzałową ramienia został odwieziony do szpitala.


  Czytaj dalej
 • Turystyczny boom w Illinois


  109,4 mln turystów odwiedziło Illinois w 2014 roku – wynika z opublikowanych danych stanowej administracji. To wzrost o 3,5 procent w porównaniu do wcześniejszego roku, który już był pod tym względem rekordowy. Po raz pierwszy Chicago gościło ponad 50 milionów turystów w 2014 roku. Pod tym względem dołączyliśmy do takich turystycznych potęg jak Nowy Jork czy Orlando na Florydzie.


  Czytaj dalej
 • Sprawca włamań aresztowany


  Policja zatrzymała 34- letniego Scotta Baranskiego w związku z włamaniami, które miały miejsce w zachodnio-południowej dzielnicy. Do pierwszego z nich doszło 6 lipca przy 1300 West Chicago Ave, a do drugiego 20 lipca przy 1000 West Taylor Street.


  Czytaj dalej
 • Mniej skazanych w więzieniach, ale i tak są przepełnione


  Spada populacja w więzieniach w Illinois, ale w dalszych ciągu są one przepełnione – wynika z najnowszych danych. Jak podał stanowy Departament Więziennictwa w placówkach penitencjarnych w maju karę odbywało 47 tysięcy 483 skazanych. To najniższa liczba od maja 2010 roku, kiedy w więzieniach na terenie stanu przebywało 47 tysięcy 150 osób.


  Czytaj dalej
 • Pomóż znaleźć Emily Czajkowski z St.Charles


  Rodzina 14-letniej Emily Czajkowski z St. Charles zwraca się o pomoc w poszukiwaniu nastolatki, która zaginęła tydzień temu. Emily Czajkowski ostani raz widziana była 22 lipca, w ubiegłą środę około 6.30 po południu, w centrum St. Charles. Miała uczestniczyć w lekcjach tańca w Pottawatomie Community Center, ale nigdy się tam nie pojawiła - poinformowała policja.


  Czytaj dalej
 • Widmo strajku pracowników stanowych


  Czy w Illinois dojdzie do strajku pracowników stanowych? Ich odejście od pracy jest możliwe , jeżeli załamią się negocjacje w sprawie nowych kontraktów zatrudnienia, które prowadzą związki zawodowe i stanowa administracja. W piątek wygaśnie przedłużenie umowy.


  Czytaj dalej