W kategorii

 • Trwa rejestracja do polskich wyborów parlamentarnych


  Ruszyła rejestracja do nadchodzących wyborów do Sejmu i Senatu RP, które na terenie Stanów Zjednoczonych zostaną przeprowadzone w sobotę 24 października, dzień wcześniej niż w Polsce. Działa system elektronicznej rejestracji eWybory na stronie internetowej: www.ewybory.msz.gov.pl.


  Czytaj dalej
 • Odnalazł się poszukiwany Polak


  Polak, który zaginął w dzielnicy Portage Park na północnym-zachodzie Chicago, odnalazł się - poinformowała w piątek przed południem chicagowska policja. 79-letni Józef Staszel był ostatnio widziany w środę. Wyszedł z domu w okolicy 5900 West Addison, w pobliżu skrzyżowania z Austin.


  Czytaj dalej
 • Wypadek na Lake Shore Drive


  Sześć osób zostało rannych w poważnym wypadku, do którego doszło na Lake Shore Drive. O godzinie 4.00 rano w piątek na odcinku przy ulicy Ohio. W rejonie tym dachował samochód terenowy, który jechał pasem w stronę północnych dzielnic miasta.


  Czytaj dalej
 • Nowa kampania w komunikacji miejskiej


  CTA rozpoczyna kampanię, która ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w miejskich środkach transportu. Organizatorzy chcą zachęcić pasażerów, by przestali się obawiać i zgłaszali wszystkie niebezpieczne sytuacje, które spotkały ich podczas podróży.


  Czytaj dalej
 • Wkrótce ruszy sprzedaż medycznej marihuany


  Na przedmieściach Chicago niebawem ma zostać otwarta pierwsza w tym rejonie przychodnia leczenia medyczną marihuaną. Placówka powstaje w Buffalo Grove na północ od Chicago. Otwarcie zaplanowano na przyszły miesiąc. Z usług przychodni będą mogły skorzystać jedynie osoby, które posiadają specjalną kartę wydaną przez władze stanowe


  Czytaj dalej
 • Kolejny fałszywy alarm bombowy na uniwersytecie


  Fałszywy alarm bombowy na uniwersytecie Northern Illinois w DeKalb. W czwartek wieczorem trzeba było ewakuować ludzi przebywających w budynkach na jego terenie oraz część uniwersyteckiego kampusu. Alarm podniesiono po telefonie, że na terenie uczelni jest podłożona bomba. Od razu przerwano zajęcia, a ewakuację rozpoczęła policja uniwersytecka. Podczas przeszukania nie znaleziono nic niebezpiecznego.


  Czytaj dalej
 • Była kurator CPS oskarżona o łapówkarstwo


  Była chicagowska kurator oświaty Barbara Byrd-Bennett usłyszała zarzuty federalne dotyczące łapówkarstwa. Ze stanowiska zrezygnowała jeszcze w czerwcu. Oskarżenie jest wynikiem śledztwa federalnego dotyczącego kontraktu na szkolenia dyrektorów chicagowskich szkół publicznych. Byrd-Bennett przyznała się do winy.


  Czytaj dalej
 • Ostrzeżenie dla właścicieli psów w Des Plaines


  Właściciele psów w Des Plaines powinien uważać wyprowadzając je na spacer. Jedna z mieszkanek tej miejscowości na północno-zachodnich zamieściła na Facebooku wpis z ostrzeżeniem. Kobieta w centrum Des Plaines znalazła podejrzanie wyglądające parówki. Leżały luzem obok chodnika i pies kobiety chciał je zjeść.


  Czytaj dalej
 • Nauczyciel próbował uwieść uczennicę


  Nauczyciel z liceum Neuqua Valley w Naperville na zachodnich przedmieściach został aresztowany za „niewłaściwą relację” z jedną z uczennic. 37-letni John Desmond, który mieszka w Darien, miał prowadzić korespondencję mailowa z 16-latką. W ten sposób próbował ją uwieść.


  Czytaj dalej
 • Gubernator Rauner apeluje do Demokratów o przyjęcie budżetu


  Gubernator Illinois kolejny raz apeluje o porozumienie budżetowe. Bruce Rauner podczas wystąpienia w Oak Lawn poprosił Demokratów, którzy mają większość w stanowym Kongresie, o jak najszybsze zatwierdzenie stałego planu finansów. Illinois pozostaje bez stałego budżetu od lipca.


  Czytaj dalej
 • Strajk taksówkarzy. Protestują związkowcy z United Taxi Drivers


  Zamawiając taksówkę w czwartek w Chicago trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo mogą pojawić się z tym problemy. Jeden z taksówkarskich związków zawodowych prowadzi 24-godzinny strajk. Protest rozpoczął się o godz. 6.00 rano. Skutecznie zakłóca komunikację taksówkową szczególnie w rejonie lotniska O'Hare i dworca kolejowego Union Station.


  Czytaj dalej
 • Napady rabunkowe na północnym-zachodzie Chicago. Policja ostrzega


  Policja ostrzega przed złodziejami, którzy dokonują napadów na północnych-zachodzie Chicago, w rejonie gdzie mieszka wielu Polaków. Atakują zazwyczaj wcześniej rano. W środę napadli na dwie kobiety. Najpierw przy 1700 West Belmont podeszli do 39-letniej kobiety, która siedziała w samochodzie. Jeden ze sprawców otworzył drzwi auta i ukradł jej telefon.


  Czytaj dalej
 • Karen Lewis będzie ubiegać się ponownie o stanowisko


  Szefowa CTU, związku nauczycieli szkół publicznych w Chicago, chce ponownie ubiegać się o stanowisko. Przyszłość zawodowa Karen Lewis stanęła pod znakiem zapytania przed rokiem. Wtedy zdiagnozowano u niej raka. Musiała poddać się operacji usunięcia guza mózgu. W październiku 2014 roku poszła na urlop, ale już w styczniu obecnego wróciła do pracy, bo zabieg zakończył się sukcesem


  Czytaj dalej
 • Pozew przeciwko Fordowi po tragicznej śmierci rodziców


  Mieszkaniec Highland Park z północnych przedmieść Chicago pozywa motoryzacyjny koncern Ford i lokalny salon sprzedaży samochodów w sprawie śmierci swych rodziców. Pasquale i Rina Fontanini zmarli w czerwcu z powodu zatrucia spalinami po tym, gdy zostawili samochód w garażu z włączonym silnikiem.


  Czytaj dalej
 • Pies pogryzł ośmiolatkę i jej babcię na południu Chicago


  Groźne zdarzenie w dzielnicy Gage Park na południu Chicago. Pies zaatakował tam 8-letnią dziewczynkę i jej 56-letnią babcię. Sytuacja miała miejsce w rejonie skrzyżowania 51th Street i Fairfield. Dziewczynka bawiła się przed domem ze swym psem i trzema innymi czworonogami.


  Czytaj dalej
 • Nauczyciele z powiatu McHenry dalej strajkują


  Negocjacje wznowione, porozumienia brak. Korytarze w szkołach z dystryktu 156. nadal świecą pustkami. Placówki pozostają zamknięte od ubiegłego czwartku w związku ze strajkiem nauczycieli. Domagają się oni podwyżek i lepszych świadczeń zdrowotnych. W środę strony sporu kolejny raz usiadły do stołu.


  Czytaj dalej
 • Śmiertelny wypadek motocyklisty na autostradzie


  Motocyklista zginął w wypadku na autostradzie numer 94 na wysokości Skokie. 20-letni mężczyzna około godziny 11.00 w nocy we wtorek jechał pasami na północ. Zderzył się z samochodem w rejonie zjazdu na ulicę Old Orchard. Ranny został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.


  Czytaj dalej
 • APAC apeluje o zaangażowanie Polonii ws. zniesienia wiz


  Amerykańsko-Polski Komitet Doradczy (APAC) zachęca wszystkich do włączenia się do akcji lobbingu, w tym np. wysyłania listów do kongresmenów, z apelem o zniesienie wiz dla Polaków. Zobacz relację


  Czytaj dalej
 • Akcja szczepień przeciwko grypie


  Zbliża się sezon chorobowy. W związku z tym chicagowski Departament Zdrowia Publicznego rozpoczyna doroczną kampanię w sprawie szczepień przeciw grypie. Lekarze współpracujący z urzędnikami zwracają uwagę, że dzięki szczepieniom można ochronić się przed kilkoma szczepami wirusa.


  Czytaj dalej
 • Fałszywy alarm bombowy w college'u w Glen Ellyn


  Ewakuacja College’u of DuPage w Glen Ellyn. Wieczorem w poniedziałek policjanci kazali opuścić teren wszystkim osobom, które przebywały na terenie kampusu uczelni. Alarm miał związek z informacją o zagrożeniu ładunkiem wybuchowym. W tym czasie we wszystkich budynkach college’u było kilka tysięcy osób. Jak mówią, otrzymali informację, że mają szybko opuścić teren.


  Czytaj dalej