Polamer Inc

W kategorii

Antyterrorystyczne ćwiczenia w okolicy McCormick Place

Spokojnie, to tylko ćwiczenia – w okolicach McCormick Place specjalne oddziały policji biorą udział w ćwiczeniach przeprowadzonych na wypadek ataku terrorystycznego. Władze miejskie uspokajają, że mieszkańcy dzielnic położonych na południe od centrum nie powinni mieć powodów do obaw słysząc wystrzały, eksplozje i liczne oddziały służb, od policji, poprzez strażaków i medyków.

Czytaj dalej

Policyjna wersja wydarzeń na pokładzie samolotu United Airlines

Trzej funkcjonariusze policji lotniskowej na O’Hare po raz pierwszy zabrali głos w sprawie incydentu na pokładzie samolotu United, w wyniku którego poszkodowany został pasażer, dr David Dao. Mauricio Rodriguez, policjant który pierwszy wszedł do samolotu przyznał, że Dao miał powiedzieć, że „nie opuści samolotu, gdyż zapłacił za swój bilet i nie obchodzi mnie to, że zostanę aresztowany”.

Czytaj dalej

Stanowa Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę aborcyjną

Izba Reprezentantów stanu Illinois przyjęta ustawę dotyczącą aborcji. Chodzi o zabezpieczenie w przypadku, gdyby federalne przepisy określające prawo kobiety do dokonania zabiegu aborcji zostało zlikwidowane, wówczas na poziomie stanowym takie prawo zostałoby zagwarantowane.

Czytaj dalej

30 lat więzienia za morderstwo żony w szpitalu

Mężczyzna, który dwa lata temu, zamordował swoją żonę, przyznał się w poniedziałek do winy i został skazany przez sąd powiatu Cook w Rolling Meadows, na 30 lat więzienia. W 2015 roku Javier Bahena-Arellano zadał Francisce Quintero-Montoya trzy śmiertelne ciosy śrubokrętem. Do zdarzena doszło w szpitalu Alexian Brothers Medical Center w Elk Grove Village.

Czytaj dalej

Gubernator zachęca uczniów do zadawania mu pytań na Facebooku

Gubernator Bruce Rauner chce, aby to uczniowie przekazali mu wiedzę na temat edukacji w Illinois. Dlatego zwrócił się do nich, by na jego profilu na Facebooku zamieszczali swoje pytania, na które postara się odpowiedzieć podczas kolejnego internetowego spotkania transmitowanego na żywo za pomocą komunikatora Facebook Live w czwartek rano.

Czytaj dalej

Pożar w dzielnicy Lincoln Park

Jeden strażak został poszkodowany w nocy z poniedziałku na wtorek podczas gaszenia pożaru czteropiętrowego budynku przy 425 West St. James w dzielnicy Lincoln Park na pónocy Chicago. Płomienie o objęły częściowo dwa sąsiednie domy. Pożar ugaszono około 2:30 w nocy.

Czytaj dalej

Plany przebudowy 22 mil autostrady nr 294

Komisja zarządu stanowych autostrad zatwierdziła w poniedziałek projekt poszerzenia Tri-State, na 22-milowym odcinku od ulicy Balmoral przy lotnisku O’Hare do ulicy 95th w miejscowości Bridgeview. Koszt rozbudowy autostrady to 4 miliardy dolarów.

Czytaj dalej

Zużycie toreb plastikowych w Chicago spadło o 42 proc.

Mieszkańcy Chicago używają o 42 procent mniej plastikowych torebek na zakupy od czasu wprowadzenia 7 centowej opłaty za nie w sklepach w mieście – wynika z opracowania laboratorium Uniwersytetu Chicago sporządzonego na zamówienie władz miejskich.

Czytaj dalej

Prowadzisz? Lepiej odłóż telefon

W stanie Illinois rozpoczął się tydzień świadomości na temat zagrożeń wynikających z korzystania z urządzeń elektronicznych w czasie jazdy – Distracted Driving Awareness Week. Chodzi o zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób rozproszenie uwagi może nieść zagrożenia na drodze.

Czytaj dalej

Powrót Barack Obama. Spotkał się ze studentami w Chicago (WIDEO)

Były prezydent Barack Obama na University of Chicago w poniedziałek wziął udział w dyskusji ze studentami kilku uczelni poświęconej uczestnictwu w życiu politycznym lokalnych społeczności. Było to pierwsze publiczne wystąpienie Obamy od czasu opuszczenia w styczniu Białego Domu.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER