Polvision

W kategorii

Zalane drogi i zniszczenia po kolejnej burzy w Illinois

Piątkowe burze, które przeszły w wieczorem i w nocy nad Illinois, spowodowały wiele zniszczeń szczególnie na północno-zachodnich przedmieściach. W miejscowościach Itasca, Elk Grove Village, Streamwood, Wood Dale i Bensenville, powalonych zostało wiele drzew. Zniszczeniu uległy dachy i ogrodzenia. W niektórych miejscach spadł grad wielkości jednego cala.

Czytaj dalej

Mężczyzna skazany na 100 lat więzienia za gwałt i porwanie

Sędzia okręgowy powiatu Cook, Kevin Sheenan, skazał w piątek na 100 lat więzienia Daniela Garcię. W lutym tego roku, ława przysięgłych uznała mężczyznę winnym porwania i zgwałcenia kobiety. Do zdarzenia doszło w październiku 2014 roku.

Czytaj dalej

Policjantka ranna w strzelaninie na południu Chicago

Chicagowska policjantka została postrzelona w wymianie ognia z przestępcami w dzielnicy Back of the Yards na południu miasta. Wszystko wydarzyło się w piątek około 1:30 po południu przy sklepie z telefonami komórkowymi przy skrzyżowaniu ulic 46th i Ashland.

Czytaj dalej

Pies zdechł w nagrzanym aucie. Właścicielka oskarżona

Mieszkanka Glen Ellyn usłyszała zarzut związany ze znęcaniem się nad zwierzętami, po tym jak pozostawiła psa w samochodzie na parkingu centrum handlowego Oakbrook Center we czwartek. Zwierzę zdechło. 60-letnia Mary Raugstad Smith tłumaczyła, że musiała załatwić pewne sprawy osobiste.

Czytaj dalej

67-letni mężczyzna oskarżony o napad seksualny w Elgin

Policja ujawnia szczegóły środowego incydentu w Elgin, do którego wezwano siły specjalne SWAT. 67-letni Jon Fischer zaatakował tam 16-letnią dziewczynę, którą próbował zgwałcić. Ta zdołała się wyrwać, zadzwonić na policję i ukryć włączony telefon.

Czytaj dalej

Ochroniarz oskarżony ws. bójki w barze w Palatine (WIDEO)

Kolejna osoba została aresztowana w związku z bójką, do której doszło 8 lipca w barze Lamplighter Inn Tavern & Grille w Palatine. Początkowo zatrzymano tylko jedną osobę odpowiedzialną za powstanie całego zamieszania, uczestniczkę 10. edycji programu telewizyjnego "American Idol", pochodzącą z Wheeling, 26-letnią Haley Reinhart.

Czytaj dalej

Wirus Zachodniego Nilu w Illinois. Uwaga na komary!

W Illinois potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na gorączkę Zachodniego Nilu. Wywołujący ją wirus przenoszony jest na ludzi przez komary. Zachorował 60-letni mieszkaniec powiatu Will, u którego symptomy pojawiły się pod koniec czerwca – potwierdził dyrektor Stanowego Departamentu Zdrowia doktor Nirav Shad.

Czytaj dalej

Nocna strzelanina na autostradzie Dana Ryana

Trzech mężczyzn zostało rannych po strzelaninie na autostradzie Dana Ryana. Około godziny 1.00- w nocy (z czwartku na piątek)na pasach w kierunku z centrum miasta, w okolicach 31th Street, doszło do wymiany ognia pomiędzy osobami jadącymi w dwóch samochodach - poinformowała stanowa policja.

Czytaj dalej

Niestabilna sytuacja powodziowa w północnych powiatach

Sytuacja powodziowa w dotkniętych nią powiatach na północ od Chicago w dalszym ciągu jest niestabilna. Poziom wody w rzekach Fox i Des Plaines wzrósł po ubiegłotygodniowych ulewach, ale w tym tygodniu po ostatnich burzach w powiecie McHenry spadło dodatkowe 2,5 cala deszczu, a w Lake County - 1,2 cala. Kolejne burze możliwe są w ten weekend.

Czytaj dalej

Budżet chicagowskich szkół publicznych trafił do dyrektorów

Dyrektorzy chicagowskich szkół publicznych otrzymają w nadchodzącym roku szkolnym mniej pieniędzy na działalność ich placówek, niż w ostatnim roku budżetowym. Związane jest to z mniejszą o 8 tysięcy ilością zapisów do szkół i niższym federalnym dofinansowaniem dystryktu.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER