Polvision

W kategorii

Illinois bez loterii Powerball?

W środę wieczorem może odbyć się ostatnie losowanie loterii Powerball, w którym wziąć udział będą mogli mieszkańcy Illinois. Pozostawienie tej gry losowej w naszym stanie uzależnione jest od uchwalenia do piątku stanowego budżetu – na to szanse są jednak coraz bardziej wątłe.

Czytaj dalej

Chicago zaostrza przepisy dotyczące salonów masażu

Rada miejska Chicago zaostrza przepisy dotyczące funkcjonowania salonów masażu. Wszystko, po to by zapobiec prostytucji w tego typu miejscach. Chodzi o to, by salony masażu działały wyłącznie w celach terapeutycznych.

Czytaj dalej

W Springfield ciągle impas budżetowy

Ustawodawcy mają zostać w Springfield tak długo, aż dojdą do porozumienia – stanowczo zapowiedział w środę gubernator Bruce Rauner w obliczu budżetowego impasu i braku zgody w sprawie wspólnego projektu budżetu.

Czytaj dalej

Nowa rzeźba przed Trump Tower

W centrum Chicago, na skrzyżowaniu ulic Wabash i Wacker Drive, pojawiła się nowa instalacja. To pomalowane na złoty kolor, 5-stopowe litery tworzące dwupoziomowy napis "REAL FAKE". Twórcą instalacji jest Scott Reeder.

Czytaj dalej

Demokraci przedstawili swój projekt budżetu

Demokraci w stanowym Kongresie przedstawili swój projekt budżetu. Ustawa zawiera cięcia w wydatkach szacowane na prawie 36,5 miliarda dolara. To mniej o 800 milionów od tego co gubernator Bruce Rauner zaproponował w swoim projekcie. W projekcie znalazł się zapis o zamrożeniu na cztery lata stawki podatku od nieruchomości - jedno z żądań gubernatora.

Czytaj dalej

Odnaleziono samochód poszukiwanej studentki z Chin

FBI poinformowało we wtorek o odnalezieniu samochodu należącego do poszukiwanej od 9 czerwca 26-letnije Yingying , studentki z Chin, która w ramach wymiany uczelnianej pobierała naukę na University of Illinois w Urbana-Champaign. Rzecznik prasowy FBI Brad Ware, ze względu na dobro prowadzonego śledztwa, nie chciał ujawnić miejsca odnalezienia auta.

Czytaj dalej

Trzech policjantów oskarżonych ws. Laquana McDonalda

Trzech byłych lub aktywnych funkcjonariuszy chicagowskiej policji otrzymało formalne zarzuty w związku z ich rolą w utrudnianiu śledztwa dotyczącego śmierci 17-letniego Laquana McDonalda zastrzelonego przez policjanta Jasona van Dyke’a w październiku 2014 roku.

Czytaj dalej

Hillary Clinton z wizytą w Chicago

Bibliotekarze, pisarze, ludzie nauki, powinni przejąć rolę liderów stojących w obronie prawdy oraz faktów – mówiła Hillary Clinton w przemówieniu, które wygłosiła we wtorek w Chicago na konwencji Zrzeszenia Amerykańskich Bibliotekarzy.

Czytaj dalej

Opóźnienia w wypłacaniu wygranych w loterii

Władze stanowej loterii informują, że osoby które cieszyły się z wysokich wygranych będą musiały ponownie uzbroić się w cierpliwość. Jeśli bowiem do piątku nie uda się uchwalić stanowego budżetu, to wypłata pieniężnych nagród będzie musiała poczekać.

Czytaj dalej

Poszukiwany kierowca popełnił samobójstwo

Znaleziono ciało mężczyzny, który był poszukiwany w związku z poniedziałkowym śmiertelnym wypadkiem w dzielnicy River North w centrum Chicago niedaleko wjazdu na autostradę Kennedy'ego. W płonącym samochodzie śmierć poniosła 21-letnia Alejandra Damian z Joliet, studentka DePaul University.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER