W kategorii

 • Reforma emerytalna niezgodna z Konstytucją


  Reforma emerytur publicznych nie jest zgodna z Konstytucją orzekł w piątek sędzia powiatu Sangamon John Belz. Pozew w tej sprawie wnieśli pracownicy stanowi i emeryci. "To duże zwycięstwo nauczycieli, pielęgniarek, strażaków i policjantów, wszystkich ludzi pracujących dla stanu" - oświadczył prezydent Federacji Pracowników Illinois Dan Montgomery komentując decyzję sądu.


  Czytaj dalej
 • Sezon świąteczny 2014


  W Chicago rusza sezon świąteczny. Na początek władze miasta zapraszają już w sobotę na doroczny Magnificent Mile Lights Festival. Już od godz.11.00 przed południem ruszą atrakcje dla całych rodzin, a o godz. 5:30 po południu reprezentacyjną śródmiejską ulicą Michigan Ave przejdzie świąteczna parada, którą poprowadzi Myszka Mickey.


  Czytaj dalej
 • Nie będzie podwyżek cen biletów CTA


  W przyszłorocznym budżecie CTA (Chicago Transit Authority) nie przewidziano podwyżek cen biletów. Analiza finansów przewoźnika wykazuje również, że nie będzie ich przez kolejne dwa lata. W czwartek wieczorem rada nadzorcza CTA jednogłośnie przyjęła budżet na 2015 rok opiewający na 1,44 mld. dolarów.


  Czytaj dalej
 • Kradzież indyków


  Policja z południowo-zachodniego Illinois prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży 140 zamrożonych indyków na tydzień przed świętem Thanksgiving. Znajdowały się one w naczepie-chłodni na zewnątrz sklepu mięsnego w miejscowości Waterloo w okolicy St. Louis. Szef lokalnej policji ma nadzieję, że sprawę wyjaśnią zapisy z kamer przemysłowych.


  Czytaj dalej
 • Komentarze po przemówieniu Obamy


  Rozporządzenie wykonawcze prezydenta Obamy w sprawie imigracji komentują kandydaci w wyścigu o fotel burmistrza Chicago w przyszłorocznych wyborach. Burmistrz Chicago Rahm Emanuel w oświadczeniu prasowym pogratulował prezydentowi kroku "jakim jest zapewnienie ochrony przed deportacją wielu rodzinom w Chicago i całym kraju".


  Czytaj dalej
 • Już świątecznie na Daley Plaza


  Na Daley Plaza w piątek otwarty został Christkindlmarket, wzorowany na świątecznym targu w niemieckiej Norymberdze. Organizatorzy zapewniają, że chicagowski jest największym w Stanach Zjednoczonych. Stoiska zlokalizowane są pomiędzy ulicami Dearborn, Washington, Clark oraz Randolph, otwarte będą każdego dnia i w większość wieczorów aż do świąt Bożego Narodzenia.


  Czytaj dalej
 • Drożej za parkowanie


  Chicagowski Dystrykt Parków planuje podniesienie opłat i cen w przyszłym roku. Na razie jest to propozycja, jednak w razie jej przyjęcia mieszkańcy miasta będą płacić więcej za parkingi na położone na terenie należącym do dystryktu, z których większość znajduje się w pobliżu plaż nad jeziorem Michigan.


  Czytaj dalej
 • Bezrobocie bez zmian


  Bezrobocie w Illinois w ubiegłym miesiącu pozostawało na niezmienionym poziomie i wynosiło podobnie jak we wrześniu - 6,6 procent. Rok temu w października stopa bezrobocia wynosiła 9,1 procent.


  Czytaj dalej
 • Kamery zostają na skrzyżowaniach


  Podzielony Sąd Najwyższy Illinois nie mógł podjąć decyzji w sprawie legalności kamer na skrzyżowaniach, w związku z czym urządzenia te pozostają na swoich miejscach. Chicago posiada jedną z największych sieci kamer na skrzyżowaniach.


  Czytaj dalej
 • Przed zimą drożeje sól


  Tegoroczne koszty utrzymania przejezdności dróg będą nieco wyższe, niż w roku ubiegłym. Wzrosły bowiem między innymi ceny soli wykorzystywanej do posypywania powierzchni ulic. Jedna z dostarczających ten produkt na lokalny rynek, firma Morton Salt poinformowała, że koszt zakupu tony soli jest w tym sezonie dwa razy wyższy, co wynika z większego zapotrzebowania oraz kosztów transportu.


  Czytaj dalej