W kategorii

 • Papież mianował nowego arcybiskupa Chicago


  Biskup Blase Cupich ze Spokane w stanie Waszyngton będzie arcybiskupem Chicago - ogłosił w sobotę Watykan. Papież Franciszek przyjął jednocześnie dymisję złożoną z powodu wieku przez dotychczasowego arcybiskupa kardynała Francisa George'a. Do 18 listopada George pozostanie arcybiskupem, ale jednak nie będzie miał władzy administracyjnej.


  Czytaj dalej
 • Ostrzeżenie przed burzą


  Sobota jest ciepła, ale może być też burzowa. Krajowe Centrum Meteorologiczne ostrzega mieszkańców północnej, środkowej i północno-wschodniej części Illinois przed gwałtownymi burzami, ulewami. Lokalnie możliwe są opady gradu wielkości ćwierćdolarówek.


  Czytaj dalej
 • Sprawcy zabójstwa dziewięciolatka aresztowani


  Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie strzelaniny, w której w siepniu na południu Chicago zginął dziewięciolatek. 9-letni Antonio Smith został kilkakrotnie postrzelony na tyłach budynku apartamentowego w dzielnicy Greater Grand Crossing. Chłopiec zmarł po przewiezieniu go do szpitala.


  Czytaj dalej
 • Policjanci z kamerami


  Policja z Chicago zdecydowała się na wypróbowanie mini kamer przypinanych do mundurów patrolujących ulice oficerów. Pilotażowy program ruszy w wkrótce w wybranych dzielnicach miasta. Kamery maja pomóc w ocenie wydarzeń, gdy dochodzi do kontrowersyjnego użycia broni lub aresztowania.


  Czytaj dalej
 • Spada bezrobocie w Illinois


  Bezrobocie w Illinois spadło w sierpniu do 6,7 procent. To o 2,5 procent mniej niż w ubiegłym roku, ale więcej niż obecna krajowa stopa bezrobocia, która wynosi 6,1 procent. Z danych Stanowego Departamentu Pracy opublikowanych w czwartek wynika, że w sierpniu w sektorze prywatnym powstało ponad 13,8 tys. nowych etatów


  Czytaj dalej
 • Fallon nagra "Tonight Show" w Chicago


  Popularny program rozrywkowy „Tonight Show” telewizji NBC, którego gospodarzem jest Jimmy Fallon, po 16 latach powróci do Chicago. W czwartek Fallon zapowiedział, że zgodnie z umową nagra kilka odcinków swojego programu właśnie w Wietrznym Mieście. To efekt zakładu, który w czerwcu Fallon zawarł z burmistrzem Rahmem Emanuelem.


  Czytaj dalej
 • Dwie osoby zginęły w nocnych strzelaninach


  Dwie osoby zabite i siedem rannych tak wstępnie przedstawia się bilans strzelanin, do których doszło w Chicago w nocy z czwartku na piątek. Szesnastolatek został zabity około godz.9.20 wieczorem w czwartek przy 1300 North Cleveland Avenue w dzielnicy Old Town. Nastolatek, który szedł chodnikiem, został ostrzelany przez dwóch napastników poruszających się rowerami.


  Czytaj dalej
 • Pierwsze ofiary śmiertelne wirusa Zachodniego Nilu


  Dwie mieszkanki Chicago zmarły po zachorowaniu na gorączkę Zachodniego Nilu. To pierwsze w tym roku w Illinois ofiary śmiertelne wirusa przenoszonego przez komary. Miejski departament zdrowia poinformował, że jedna ze zmarłych kobiet miała około 70 lat, a druga była wieku 80 lat. Dwóch innych mieszkańców Chicago zakażonych wirusem Zachodniego Nilu leczonych w szpitalu dochodzi do zdrowia.


  Czytaj dalej
 • Oskarżony o molestowanie uczennicy aresztowany


  Były nauczyciel z północno zachodnich przedmieść oskarżony o wykorzystanie seksualne jednej z jego uczennic został aresztowany w Bośni i Hercegowinie. Mężczyzna był poszukiwany od dwóch lat. Prokurator powiatu Lake poinformował, że 41-letni Michael R. Vucic, przebywa obecnie w więzieniu w Sarajewie. Amerykanie będą starać się o jego ekstradycję do Stanów Zjednoczonych.


  Czytaj dalej
 • Zakorkowane Illinois


  Illinois znalazło się na czwartym miejscu w kraju - w najnowszym raporcie fundacji Reason oceniającym poszczególne stany pod kątem zatłoczenia dróg. Z opracowania wynika, że nieco ponad połowa stanowych autostrad jest zakorkowana w godzinach szczytu. Najgorzej jest pod względem na Florydzie, gdzie w czasie największego ruchu zatłoczone jest dwie trzecie dróg szybkiego ruchu.


  Czytaj dalej