W kategorii

 • Nietrzeźwy radny aresztowany


  Chicagowski radny aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu – poinformowała w poniedziałek policja. Chodzi o Reya Colona, radnego 35 okręgu. W nocy z piątku na sobotę został on zatrzymany na autostradzie Eisenhowera za złamanie przepisów.


  Czytaj dalej
 • Konie dla policjantów


  Fundacja, która wspiera rodziny zabitych i rannych na służbie chicagowskich policjantów, zamierza zainstalować na terenie miasta 100 posągów koni. Projekt jest podobny do instalacji rzeźb 75 krów, które obecne były na ulicach w śródmieściu od 1999 roku.


  Czytaj dalej
 • Muzeum "Gwiezdnych wojen"


  Twórca „Gwiezdnych wojen” George Lucas zapowiedział na dziś przedstawienie zespołu architektów odpowiedzialnych za projekt muzeum związanego z kultową trylogią science-fiction. , które ma powstać w Chicago.


  Czytaj dalej
 • Demokraci chcą podwyżki płacy minimalnej


  Demokratyczni politycy z Illinois wezwali w niedzielę ponownie do podniesienia płacy minimalnej w Illinois. Minimalna stawka godzinowa w Illinois wynosi obecnie 8 dolarów 25 centów i jest od wyższa federalnej. Gubernator Pat Quinn obiecuje, że wzrośnie ona w tym roku do minimum 10 dolarów.


  Czytaj dalej
 • Pięć osób rannych w wypadku na Lower Wacker Drive


  Czterech nastolatków i jedna osoba powyżej 20 roku życia zostało poważnie rannych w wypadku, do którego doszło wieczorem w niedzielę na Lower Wacker Drive w centrum Chicago. To efekt zderzenia dwóch SUV - Chevroleta Equinox z Mercedesem, po którym jedno z aut dachowało – poinformował rzecznik departamentu straży pożarnej Juan Hernandez.


  Czytaj dalej
 • Policjant zastrzelił mężczyznę


  Mężczyzna został zastrzelony przez chicagowskiego policjanta w dzielnicy Bucktown na północnym zachodzie. Funkcjonariusz, który był po służbie, został ranny w ramię. Okoliczności tego wydarzenia są ciągle ustalane. Wiadomo, że strzelanina miała miejsce przy 1600 North Marshfield Avenue około 3.30 nad ranem.


  Czytaj dalej
 • Tłumy na pogrzebie zastrzelonej jedenastolatki


  Ponad tysiąc ludzi przyszło na pogrzeb 11-letniej Shamiyi Adamas, która 18 lipca została postrzelona w domu na zachodzie Chicago. Dziewczynka została trafiona w głowę kulą wystrzeloną z ulicy w kierunku domu koleżanki, u której wraz z innymi rówieśniczkami nocowała. Zmarła na drugi dzień w szpitalu. Sprawca, 18-letni Tevin Lee, członek jednego z gangów usłyszał już zarzuty w tej sprawie.


  Czytaj dalej
 • Śmiertelny wypadek w Harvey


  Kolejny śmiertelny wypadek na drogach metropolii chicagowskiej. Dwóch nastolatków zginęło , a dwóch kolejnych zostało rannych w Harvey, na południowych przedmieściach. Nad ranem w niedzielę jechali skradzionym samochodem, którym przy dużej prędkości uderzyli w słup przy 300 W.147th Street w Harvey.


  Czytaj dalej
 • Dzieci ofiarami kolejnych strzelanin


  Kolejne dzieci ofiarami strzelanin w Chicago. Najmłodsze miało zaledwie trzy lata. Zabity został trzynastolatek. Pierwszej nocy weekendu, z piątku na sobotę, co najmniej 12 osób zostało postrzelonych. Trzyletni chłopczyk jest w stanie krytycznym, po jak został trafiony jedną z kul wystrzelonych w kierunku ludzi znajdujących się około godz. 10.15 w nocy na chodniku przy 4400 South Sacramento Avenue na południowym zachodzie Chicago.


  Czytaj dalej
 • Christie wsparł kampanię Raunera


  Gubernator New Jersey Chris Christie, który przebywał w piątek w Chicago, nie tylko wsparł swoją obecnością kampanię Bruce'a Raunera, ale republikańskiemu kandydatowi na gubernatora Illinois, przywiózł czek na 2,5 miliona dolarów z przeznaczeniem na jego kampanię wyborczą. Pieniądze pochodzą od Stowarzyszenia Republikańskich Gubernatorów, którego przewodniczącym jest właśnie Chris Christie.


  Czytaj dalej