W kategorii

 • Lyridy na niebie


  Dzisiejszy pogodny wieczór zachęca do spacerów. Przy okazji można poobserwować niebo, na którym zobaczymy deszcz meteorytów. To rój Lyridów związanych z Kometą Thatchera.


  Czytaj dalej
 • Konwencja Demokratów w Chicago?


  Chicago jest jednym z miast branych pod uwagę jako miejsce organizacji Krajowej Konwencji Demokratycznej w 2016 roku, podczas której nominowany zostanie kandydat tej partii w wyborach prezydenckich.


  Czytaj dalej
 • Niech moc będzie z Chicago


  Fani sagi George’a Lucasa „Gwiezdne wojny” zaliczający się do grona tzw. szturmowców, charakteryzujący się białym przebraniem żołnierzy Imperium Galaktyki, chcą aby w Chicago powstało muzeum związane z kultową trylogią science-fiction.


  Czytaj dalej
 • Zarobki gubernatora


  Gubernator Pat Quinn ujawnił swoje zeznania podatkowe, z których wynika, że w ubiegłym roku zarobił 163,471 dolarów. Główna część dochodu pochodzi więc z pensji jaką pobiera na stanowisku gubernatora w wysokości 162 tysięcy.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz o fali przemocy w wielkanocny weekend


  Burmistrz Chicago Rahm Emanuel odniósł się w poniedziałek podczas konferencji prasowej do wydarzeń minionego weekendu, gdy w strzelaninach na terenie miasta zginęło co najmniej 9 osób, a 36 zostało rannych. Burmistrz wezwał mieszkańców do większej rozwagi i odpowiedzialności.


  Czytaj dalej
 • Dzień Ziemi w Illinois


  Stan Illinois włącza się w obchody Dnia Ziemi. Gubernator Pat Quinn proklamował wtorek, 22 kwietnia, Dniem Ziemi w Illinois. Wezwał mieszkańców naszego stanu do działań mających na celu uczynienie Illinois najbardziej zielonym wśród wszystkich stanów. "Każdy powinien pomagać w ochronie środowiska i piękna Illinois" - stwierdził Quinn.


  Czytaj dalej
 • Wytrwały maratończyk


  53-letni mieszkaniec Chicago w poniedziałek po raz 35. startuje w Bostońskim Maratonie. Mark Buciak jest w gronie 36 tys. uczestników maratonu. Jego 118. edycja jest wyjątkowa, bo rok temu właśnie na Bostońskim Maratonie doszło do zamachu.


  Czytaj dalej
 • Chicago z poczuciem humoru


  Mieszkańcy Chicago mają najlepsze poczucie humoru w całych Stanach Zjednoczonych – taki wniosek płynie z raportu który przygotowano na Uniwersytecie Kolorado w Boulder. W czołowej dziesiątce znalazły się takie miasta jak Boston, Atlanta, Waszyngton, Portland, Nowy Jork, Los Angeles, Denver, San Francisco i Seattle.


  Czytaj dalej
 • Durbin vs. Oberweis


  Senator Dick Durbin przyznał, że nie lekceważy swojego przeciwnika w listopadowych wyborach do Senatu. Durbin w walce o czwartą kadencję zmierzy się z Jimem Oberweisem, kandydatem Partii Republikańskiej.


  Czytaj dalej
 • Divvy Week


  Rozpoczyna się “Tydzień Divvy” czyli promocja miejskich wypożyczalni rowerów. Od dzisiaj do niedzieli (27 kwietnia) miasto oferować będzie 24-godzinne zniżkowe karnety. Zamiast 7 dolarów, zapłacimy 5. Wykupując roczny karnet otrzymamy kartę upominkową.


  Czytaj dalej