Polamer Inc
wybory2020

W kategorii

Gubernator Illinois: ponad 50 milionów dolarów na promowanie zmiany systemu podatkowego

J.B. Pritzker przeznaczył 51,5 miliona dolarów na działalność komitetu “Vote Yes for Fairness”, promującego propozycję zmiany systemu podatkowego w naszym stanie. Pieniądze pochodzą z prywatnych funduszy J.B. Pritzkera. Podczas listopadowych wyborów, mieszkańcy Illinois zadecydują o tym, czy propozycja gubernatora o wprowadzeniu progresywnego systemu podatkowego wejdzie w życie.

Czytaj dalej

Chicago: kolejny krwawy weekend, są ofiary obchodów Święta Niepodległości

Kolejny krwawy weekend w Chicago. Wśród ofiar śmiertelnych strzelanin jest 7-letnia dziewczynka z Austin. Dziecko krótko przed 7 wieczorem bawiło się z innymi członkami rodziny na chodniku przed domem babci przy 100 North Latrobe. Wszyscy wspólnie celebrowali Święto Niepodległości. Nagle z białego sedana wyszli napastnicy i otworzyli ogień. Jedna z kul trafiła dziecko w czoło. Dziewczynka zmarła w szpitalu Strogera.

Czytaj dalej

Chicago: ostrzeżenie, czeka nas wyjątkowo upalny weekend

Miejskie Biuro Zarządzania Kryzysowego w Chicago udostępniło listę miejsc na terenie miasta gdzie można skorzystać z tzw. "cooling center". Synoptycy zapowiadają wyjątkowo upalny weekend z przypadającym na jutro Świętem Niepodległości. Władze ostrzegają mieszkańców przed wysokimi temperaturami mogącymi zagrażać naszemu zdrowiu.

Czytaj dalej

Stanowa loteria Illinois: kłopoty z odbieraniem nagród

Zarząd stanowej loterii Illinois ponownie otworzył cztery spośród pięciu swoich lokalizacji, w których zgłaszać się można po odbiór wygranych. W związku z dużą liczbą osób pragnących odebrać pieniądze, biura były zamykane już po kilku godzinach po otwarciu. W związku z tym, zarząd stanowej loterii zachęca do korzystania z możliwości zgłoszenia wygranej drogą pocztową lub, jeśli to możliwe, o kilkutygodniowe wstrzymanie się z przyjściem do biura.

Czytaj dalej

Gubernator J.B. Pritzker przegrał w sądzie

Michael McHaney, sędzia powiatu Clay, położonego w południowej części Illinois, uznał za nieważne przedłużenie obowiązywania zarządzenia gubernatora J.B. Pritzkera „stay-at-home”. Pozew w tej sprawie złożył w kwietniu republikański kongresmen Darren Bailey, który kwestionował zakres praw gubernatora.

Czytaj dalej

Chicago: 14-dniowa kwarantanna dla przybywających osób

Chicagowski Departament Zdrowia Publicznego wydał rozporządzenie według którego osoby wracające do Chicago ze stanów notujących wzrost zakażeń koronawirusem zostaną objęte obowiązkową, 14-dniową kwarantanną. Zarządzenie wejdzie w życie w poniedziałek o północy.

Czytaj dalej

Chicago: tragiczna w skutkach kłótnia rodzinna

30-letnia kobieta została zastrzelona podczas kłótni domowej w dzielnicy Trumbull Park, na południu Chicago. Do zdarzenia doszło o godzinie 11:10 w nocy środę w budynku przy South Oglesby Avenue. Ranną w klatkę piersiową kobietę przewieziono do szpitala Christ Medical Center w Oak Lawn, gdzie stwierdzono jej zgon.

Czytaj dalej

McDonalds: zawieszenie serwowania posiłków wewnątrz restauracji

Wzrastająca od dwóch tygodni w USA liczba zachorowań na COVID-19, zmusiła władze McDonald’s z główną siedzibą w Chicago, do zawieszenia na 21 dni serwowawania jedzenia wewnątrz restauracji. W opublikowanym w środę liście, kierownictwo firmy pozostawia jednak możliwość podjęcia samodzielnych decyzji w tym zakresie właścicielom lub agentom poszczególnych lokalizacji.

Czytaj dalej

Nowy Jork: budżet policji obcięty o miliard dolarów

Władze Nowego Jorku obcięły budżet policji o miliard dolarów. Rośnie niezadowolenie zarówno wśród policjantów, jak i organizacji Black Lives Matter, która opowiada się za całkowitym zlikwidowaniem sił policyjnych. Cześć funduszy uzyskanych z okrojenia wydatków na policję zostanie skierowana m. in. na usługi dla młodzieży, edukację oraz mieszkania komunalne.

Czytaj dalej

Chicagowska policja poszukuje 57-letniego Polaka

Chicagowska policja prosi o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 57-letniego Andrzeja Gatkiewicza. Mężczyznę ostatni raz widziano po południu we wtorek w okolicach 5600 West Newport Avenue w dzielnicy Portage Park, na północnym zachodzie miasta. Andrzej Gatkiewicz uciekł ze szpitala, gdzie miał przejść ewaluację psychologiczną.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10