W kategorii

 • Więcej osób wyjedzie na długi weekend z okazji Labor Day


  Duży ruch w związku z początkiem długiego weekendu. Ze względu na dobrą pogodę i wolny poniedziałek z okazji Labor Day wiele osób ruszy w piątek w podróż. Tłoczno będzie też na lotniskach. Labor Day weekend jest nieformalnie uważany, że koniec sezonu letniego.


  Czytaj dalej
 • Postęp w śledztwie w sprawie zastrzelenia policjanta z Fox Lake?


  Prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa porucznika policji z Fox Lake poinformowali o postępach w czynnościach, które obecnie koncentrują się na identyfikacji poszukiwanych trzech mężczyzn. Szef wydziału kryminalnego powiatu Lake George Filenko powiedział w czwartek, że analizowany jest zapis z monitoringu przekazany przez mieszkańca jednego z domów.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwania zbiegłego więźnia


  Skazany uciekł w środę po południu konwojentom, którzy transportowali go autostradą numer 80. 35-letni Joshua Drinnon wykorzystał chwilę nieuwagi pilnujących go osób podczas postoju na parkingu w pobliżu miejscowości Princeton. Uciekł pieszo.


  Czytaj dalej
 • Zarzuty dla mężczyzny po napadzie na kobietę w domu w Willowbrook


  31-letni Londale Deyon Madison usłyszał zarzuty w sprawie brutalnego ataku na kobietę w Willowbrook na zachodnich przedmieściach Chicago. Mieszkaniec South Bend w stanie Indiana został oskarżony o usiłowanie zabójstwa pierwszego stopnia i próbę gwałtu. Do ataku doszło w ostatnią sobotę wczesnym popołudniem w domu kobiety.


  Czytaj dalej
 • Illinois ciągle bez budżetu


  W Springfield bez zmian. Demokratom w stanowym Kongresie ponownie nie udało się przegłosować odrzucenia weta gubernatora do planu budżetu Illinois. Przewodniczący stanowej Izby Reprezentantów, Kongresu, demokrata Michael Madigan, próbował zebrać 71 głosów do przegłosowania ustawy. Bezskutecznie.


  Czytaj dalej
 • Kobieta aresztowana za nieprawdziwe informacje ws. zabójców policjanta z Fox Lake


  Kobieta zatrzymana za fałszywe informacje w sprawie poszukiwanych zabójców policjanta z Fox Lake. Kristin Kiefer z miejscowości Vernon Hills na północnych przedmieściach przekazała wiadomość, że trzech poszukiwanych mężczyzn może się znajdować w Volo, tuż pod Fox Lake.


  Czytaj dalej
 • Protestujący zakłócili spotkanie z burmistrzem


  Gorąca atmosfera podczas drugiego spotkania burmistrza z mieszkańcami Chicago na temat planów budżetowych. W środę Rahm Emanuel chciał w South Shore Cultural Center rozmawiać z podatnikami o pomysłach na znalezienie ponad pieniędzy potrzebnych do zrównoważenia budżetu.


  Czytaj dalej
 • Wypadek z udziałem autobusu CTA. Zginęła jedna osoba


  Według informacji od służb medycznych, jedna osoba zginęła w wypadku z udziałem autobusu CTA na południu Chicago. W pobliżu skrzyżowania 107th Street i South Michigan w dzielnicy Roseland. Miejski pojazd, w którym było kilkoro pasażerów, zderzył się z innym samochodem.


  Czytaj dalej
 • Drugi dzień poszukiwań sprawców zabicia policjanta z Fox Lake


  Drugi dzień poszukiwań sprawców zabójstwa policjanta w Fox Lake na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Obława na razie nie przyniosła efektu. 52-letni porucznik Charles Joseph Gliniewicz zginął we wtorek rano. W operacji przeszukiwania okolic Fox Lake uczestniczą duże siły policji i agencji federalnych.


  Czytaj dalej
 • Nowy zbiornik retencyjny na południu Chicago


  Mieszkańcy południa Chicago i pobliskich przedmieść mają przestać mieć problemy podczas ulew. Na terenie nieczynnego kamieniołomu w Thorton został otwarty nowy zbiornik retencyjny, który ma gromadzić nadmiar wody w deszczowych okresach. Wyrobisko, które powstawało przez dziesiątki lat zostało teraz wykorzystane do magazynowania opadów.


  Czytaj dalej
 • Policjant zastrzelony w Fox Lake to 52-letni Charles Joseph Gliniewicz


  W Fox Lake trwa policyjna obława na sprawców, którzy zastrzelili funkcjonariusza. Do incydentu miało dojść w centrum Fox Lake we wtorek około 8.00 rano. Po godz. 3.15 po południu stanowa policja podała, że aresztowała jednego z poszukiwanych mężczyzn, ale później zdementowano te informacje. Trzech sprawców w dalszym ciągu jest poszukiwanych; jeden z mężczyzn jest czarnoskóry.


  Czytaj dalej
 • Kobieta strażak walczy z dyskryminacją w pracy


  Dena Lewis-Bystrzycki z jednostki straży pożarnej w Country Club Hills, na północnych przedmieściach Chicago, została zawieszona w czynnościach służbowych. Kobieta twierdzi, że to odwet. Od kilku lat jest skonfliktowana z kolegami-strażakami. Dena Lewis-Bystrzycki służy w straży pożarnej od 1998 roku.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz sonduje nastroje mieszkańców


  Trudna przeprawa Rahma Emanuela podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami poświęconego planom budżetowym i zadłużenia miasta. W poniedziałek wieczorem w jednej z sal na terenie college'u Malcolma X odbyło się pierwsze z trzech spotkań z mieszkańcami Chicago.


  Czytaj dalej
 • Przymusowe lądowanie po kłótni na pokładzie


  Problemy podczas lotu z San Diego do Chicago. Piloci linii Southwest Airlines, wykonujący lot numer 1522, musieli późnym wieczorem w poniedziałek przymusowo lądować na lotnisku Amarillo w Teksasie w związku z kłótnią na pokładzie. Grupa sześciu mężczyzn nie chciała słuchać uwag personelu pokładowego i wdała się w sprzeczkę.


  Czytaj dalej
 • Kolejny napad na sklep z drogą odzieżą


  Zuchwały napad na sklep odzieżowy w miejscowości Lansing na południe od Chicago. Złodzieje w poniedziałek nad ranem włamali się do butiku Tops and Bottoms taranując drzwi SUV. Właściciel sklepu Anis Kassim mówi, że napad był szczegółowo zaplanowany, bo po dostaniu się do środka napastnicy nie tracili czasu na poszukiwania łupów, a wiedzieli gdzie znajdują się najcenniejsze rzeczy.


  Czytaj dalej
 • Miasto pozwało do sądu byłego operatora fotoradarów


  Władze Chicago pozywają byłego operatora systemu fotoradarów monitorującego skrzyżowania w mieście. Administracja burmistrza Rahma Emanuela chce od Redflex Traffic Systems 300 milionów dolarów odszkodowania w związku ze sprawą korupcyjną. Firma miała oferować korzyści majątkowe urzędnikom w zamian za przymykanie oka na problemy z działaniem systemu.


  Czytaj dalej
 • Więcej nielegalnej broni przejętej przez chicagowską policję


  Chicago jest najskuteczniejszym miastem w Stanach Zjednoczonych jeśli chodzi o walkę z nielegalnie posiadaną bronią – stwierdził szef policji. Komendant Garry McCarthy podsumowując statystyki za 8 miesięcy 2015 roku ujawnił, że od początku roku policji udało się przejąć ponad 4800 sztuk broni. To o 23 procent więcej niż przed rokiem.


  Czytaj dalej
 • Kolejna śmiertelna ofiara choroby legionistów


  Zmarła trzecia osoba po zachorowaniu na chorobę legionistów w Domu Weterana w Quincy na zachodzie Illinois. Na razie nie wiadomo co było źródłem zakażenia, ale u 28 osób potwierdzono symptomy legionellozy. Kilka tygodniu temu na chorobę legionistów zachorował skazaniec z wiezienia Stateville.


  Czytaj dalej
 • Samolot rodziny z Teksasu rozbił się w Kewanee


  Dwóch mieszkańców Teksasu zginęło w Illinois po tym jak w niedzielę rano ich mały samolot spadł na pole kukurydzy w Kewanee. Trzecia osoba, która znajdowała się na pokładzie przeżyła i została odwieziona do szpitala w Peorii. Samolot rozbił się niecałe dwie mile po starcie z małego lotniska Kewanee Municipal Airport.


  Czytaj dalej
 • MUZYCZNY PIKNIK W KAMERZE


  Muzyczny Piknik Radia 1030 AM i telewizji Polvision! W tym roku z naszymi słuchaczami i telewidzami bawiliśmy się w Casa Italia w Stone Park!


  Czytaj dalej