W kategorii

 • Akcja FBI w Park Forest i śmierć gangstera


  Dwóch agentów FBI zostało niegroźnie postrzelonych we wtorek rano podczas próby egzekucji nakazu aresztowania w domu w Park Forest. Mężczyzna,którego mieli aresztować, 50-letni Melvin Toran został prawdopodobnie zastrzelony. FBI potwierdza śmierć mężczyzny, natomiast nie ujawnia okoliczności w jakich zginął.


  Czytaj dalej
 • Arne Duncan w zarządzie Lucas Museum


  Były szef chicagowskiego kuratorium szkół publicznych oraz sekretarz edukacji w administracji prezydenta Obamy od 2009 do początku tego roku, Arne Duncan, dołączył do Rady Nadzorczej Lucas Museum. Duncan przez ostatnich kilka miesięcy pracował dla Ariel Investments, firmy której prezesem jest żona Georga Lucasa, Mellody Hobson.


  Czytaj dalej
 • Rozpoczął się kolejny proces Drew Petersona


  Przed sądem okręgowym w powiecie Randolph w Illinois toczy się proces przeciwko byłemu policjantowi z Bolingbrook, Drew Petersonowi. Tym razem chodzi o próbę wynajęcia przez niego płatnego zabójcy, który miał zabić prokuratora Jamesa Glasgowa, prowadzącego jego sprawę dotyczącą zabójstwa trzeciej żony, Kathleen Savio.


  Czytaj dalej
 • Dwóch agentów FBI postrzelonych w Park Foster


  Sprawca, który postrzelił dwóch agentów FBI w Park Forest, nie żyje. Do wydarzeń doszło rano we wtorek w domu na Rich Court. Agenci FBI i lokalni policjanci pojawili się tam po godz.5.00 rano z nakazem aresztowania i przeszukania domu. Sprawca otworzył ogień raniąc dwóch agentów FBI. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


  Czytaj dalej
 • 35 mln dla Polsky Center na U.of.C


  Właściciel firmy Invenergy LLC, multimilioner ukraińskiego pochodzenia Michael Polsky, postanowił po raz kolejny wesprzeć finansowo swoją alma mater University of Chicago. Kwota 35 milionów dolarów zostanie przekazana na rozbudowę centrum innowacyjnego przy tej uczelni nazwanego jego imieniem.


  Czytaj dalej
 • Odnaleziono zapisy z pochówku Mary Todd Lincoln


  Interesującego odkrycia dokonano w domu pogrzebowym w Springfield. Właściciele Butler Funeral Homes, którzy w ubiegłym roku kupili istniejący od 1848 roku Boardman-Smith Funeral Home, odkryli w przechowywanych w piwnicy budynku dokumentach, zapisy z pochówku Mary Todd Lincoln, żony zamordowanego prezydenta Abrahama Lincolna.


  Czytaj dalej
 • 52-letnia kobieta oskarżona o kontakty seksualne z 15-latkiem


  52-letnia Randal Perlman z Elgin, na zachodnich przedmieściach, została oskarżona o seksualne molestowanie 15-letniego chłopca. Kobieta nawiązała kontakt z nastolatkiem w sierpniu poprzez Instagram, wysyłając mu drogą internetową swoje roznegliżowane zdjęcia.


  Czytaj dalej
 • Naperville najbogatszym miastem na Środkowym Zachodzie


  Naperville zostało wybrane najbogatszym miastem w regionie Midwest i 19. w całych Stanach Zjednoczonych. Finansowy portal internetowy NerdWallet w swojej klasyfikacji wziął pod uwagę zarobki i możliwości kredytowe mieszkańców oraz ceny domów.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwanie mieszkanki Lake Geneva i jej trzech synów


  Policja w Lake Geneva w Wisconsin prosi o pomoc w odnalezieniu Michalene Melges i jej trzech synów. 9 maja 40-letnia kobieta wypożyczyła samochód w miejscowości Lake Bluff na północnych przedmieściach Chicago. Pojazd został oddany 13 maja w lokalizacji firmy w mieście Plano w Texasie.


  Czytaj dalej
 • Komendant Johnson spotka się z mieszkańcami dystryktu Jefferson Park


  Nowy szef chicagowskiej policji spotka się z mieszkańcami północno-zachodniej części miasta i będzie odpowiadał na ich pytania i uwagi dotyczące bezpieczeństwa – ujawnia biuro radnego 38. dzielnicy Nicka Sposato. Do spotkania z komendantem Eddie Johnsonem dojdzie 9 czerwca w kościele Św. Franciszka Borgii


  Czytaj dalej
 • Więcej strzelanin na chicagowskich ulicach


  Niepojące dane dotyczące strzelanin na ulicach Chicago. Wedle statystyk z początku roku, do tej pory na ulicach miasta dochodziło do 50 procent więcej incydentów z użyciem broni aniżeli w analogicznym okresie roku ubiegłego. Sytuacja może ulec jeszcze pogorszeniu, bowiem to lato uznawane jest za okres, w którym to dochodzi do największej liczby aktów przemocy.


  Czytaj dalej
 • Były policjant będzie zeznawać ws. udziału w serii strzelanin


  Były chicagowski funkcjonariusz policji, wobec którego toczy się dochodzenie w sprawie udziału w serii strzelanin podczas służby w 2011 roku, w wyniku których zginęły dwie osoby, zdecydował się że będzie zeznawał podczas ponownego procesu w jego sprawie. Decyzja podjęta przez Gildardo Sierrę wzbudziła zaskoczenie sędziego.


  Czytaj dalej
 • Sąd Najwyższy USA odrzucił apelację Blagojevicha


  Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odrzucił apelację obrońców skazanego za korupcję byłego gubernatora Illinois Roda Blagojevicha o ponowne rozpatrzenie swojej decyzji w tej sprawie z 28 marca.


  Czytaj dalej
 • Trzy osoby zginęły w wypadku w Kankakee


  Trzy osoby zginęły, a jedna została ranna w wypadku do jakiego doszło w poniedziałek o godzinie 5.00 rano na zjeździe z autostrady nr 57 na drogę 45 w okolicach Kankakee, na południowych przedmieściach.


  Czytaj dalej
 • Spadek liczby studentów na stanowych uczelniach


  Trwający impas budżetowy Illinois zbiera kolejne ofiary. Jak podaje Associated Press, alarmowe fundusze dla stanowych uczelni nie uspokajają nastrojów wśród absolwentów szkół średnich. Ilość studentów składających podania o przyjęcie na cztery z 12 stanowych uniwersytetów gwałtownie maleje.


  Czytaj dalej
 • Ambulans do przewożenia osób zakażonych Ebolą


  Chicagowski departament pożarnictwa otrzymał pierwszy ambulans wyposażony w plastikową komorę, z systemem filtracji umożliwiający przewożenie pacjentów zarażonych wirusami epidemiologicznymi. Nowy sprzęt jest reakcją miasta na wypadki z 2014 roku, kiedy Chicago nie było przygotowane na atak Eboli.


  Czytaj dalej
 • Sukces chicagowskich uczniów w konkursie kaligrafii


  Dwóch uczniów z chicagowskich szkół zostało wyróżnionych w krajowym konkursie na najlepszą kaligrafię. William Markevich, ze szkoły podstawowej przy kościele św. Konstancji w Chicago, wśród drugoklasistów i Donald Yu, uczeń Elmwood Elementary School, na zachodnich przedmieściach, wśród pierwszoklasistów, zostali wybrani mistrzami tegorocznego międzystanowego konkursu Zaner-Bloser w sztuce starannego i estetycznego pisania.


  Czytaj dalej
 • W domu mieszkańca Lindenhurst znaleziono bomby


  Policja w Lindenhurst, na północno-zachodnich przedmieściach, aresztowała w sobotę mężczyznę, w którego domu znaleziono dwie bomby. O niebezpiecznych zakupach w sieci internetowej 28-letniego Michaela Suopysa poinformował władze zaniepokojony informator.


  Czytaj dalej
 • Eutanazja najstarszego orangutana w Brookfield Zoo


  Jedna z największych atrakcji ogrodu zoologicznego Brookfield, orangutan Maggie, została uśmiercona w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi. Maggie , w wieku 55 lat była drugim najstarszym potwierdzonym orangutanem borneańskim żyjącym na świecie. Rzeczniczka ogrodu Sondra Katzen przyznała, że decyzja o eutanazji zwierzęcia była trudną, ale jedyną właściwą


  Czytaj dalej
 • Skradziona broń użyta w strzelaninie należała do byłego policjanta


  Detektywi chicagowskiej policji przez kilka miesięcy prowadzili śledztwo w sprawie postrzelenia 3 funkcjonariuszy z broni, która należała do byłego policjanta. Okazało się ostatecznie, że pistolet który został użyty w wymianie ognia w marcu tego roku został skradziony dwukrotnie. Najpierw, jak się okazało, kradzieży dokonał pracownik firmy zakładającej telewizję kablową.


  Czytaj dalej