W kategorii

 • Uwaga na oszustów imigracyjnych


  Biuro Prokurator Generalnej Illinois ostrzega mieszkańców stanu, zainteresowanych programem ogłoszonym w dekrecie imigracyjnym prezydenta Obamy, przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy oferują pomoc w wypełnieniu dokumentów. Składający aplikacje powinni zachować wyjątkową ostrożność w stosunku do osób proponujących im pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych ze zmianami w prawie imigracyjnym.


  Czytaj dalej
 • Budynek zawalił się po wybuchu


  Budynek mieszkalny w dzielnicy Washington Park zawalił się w wyniku eksplozji. Strażakom udało się uratować dwie lokatorki i psa. Do wybuchu doszło wieczorem w niedzielę. Obie uratowane kobiety – 51-letnia i 78-letnia, w stanie krytycznym przebywają w szpitalu. Świadkowie zdarzenia zgodnie twierdzą, że zawalenie się budynku poprzedził głośny wybuch.


  Czytaj dalej
 • Nadciągają opady śniegu


  Zaczyna się od deszczu, skończy opadami śniegu, i to obfitymi – przewidują synoptycy. W poniedziałek w ciągu dnia temperatura spadnie i mieszkańcy miejscowości położonych na północ od Chicago mogą spodziewać się opadów śniegu.


  Czytaj dalej
 • Rauner rozdawał indyki


  Gubernator – elekt, Bruce Rauner obejmie urząd dopiero w styczniu, ale już teraz jest bardzo aktywny. W niedzielę w kościele w Woodlawn na południu Chicago wraz z pastorem Corey Brooksem rozdawał najuboższym indyki.


  Czytaj dalej
 • Prezydent Obama w Copernicus Center


  Prezydent Barack Obama przyleci we wtorek do Chicago i wygłosi przemówienie w Copernicus Center, które poświęcone będzie podpisanemu przez niego dekretowi imigracyjnemu. Obama w Copernicus Center spotka się z liderami grup etnicznych zamieszkujących Chicago. Bezpośrednio po wygłoszeniu przemówienia, prezydent odleci do Waszyngtonu.


  Czytaj dalej
 • Wiec imigracyjny w szkole Benito Juareza


  W sobotę w szkole Benito Juareza na południu miasta zebrali się przedstawiciele grup imigranckich, które wyrażały zadowolenie w związku z podpisaniem przez Baracka Obamę dekretu prezydenckiego, który m.in. uniemożliwi deportację kilku milionów nieudokumentowanych imigrantów.


  Czytaj dalej
 • Pożar stadniny w Woodstock


  Nawet 32 konie mogły zginąć w pożarze stadniny w miejscowości Woodstock na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Ogień pojawił się w sobotę przed godziną 11 w nocy. Właścicielka stadniny, którą obudził trzask palącego się drewna wezwała pomoc. Gdy na miejsce przybyły oddziały straży pożarnej większość budynków strawiona była ogniem.


  Czytaj dalej
 • Reforma emerytalna niezgodna z Konstytucją


  Reforma emerytur publicznych nie jest zgodna z Konstytucją orzekł w piątek sędzia powiatu Sangamon John Belz. Pozew w tej sprawie wnieśli pracownicy stanowi i emeryci. "To duże zwycięstwo nauczycieli, pielęgniarek, strażaków i policjantów, wszystkich ludzi pracujących dla stanu" - oświadczył prezydent Federacji Pracowników Illinois Dan Montgomery komentując decyzję sądu.


  Czytaj dalej
 • Sezon świąteczny 2014


  W Chicago rusza sezon świąteczny. Na początek władze miasta zapraszają już w sobotę na doroczny Magnificent Mile Lights Festival. Już od godz.11.00 przed południem ruszą atrakcje dla całych rodzin, a o godz. 5:30 po południu reprezentacyjną śródmiejską ulicą Michigan Ave przejdzie świąteczna parada, którą poprowadzi Myszka Mickey.


  Czytaj dalej
 • Nie będzie podwyżek cen biletów CTA


  W przyszłorocznym budżecie CTA (Chicago Transit Authority) nie przewidziano podwyżek cen biletów. Analiza finansów przewoźnika wykazuje również, że nie będzie ich przez kolejne dwa lata. W czwartek wieczorem rada nadzorcza CTA jednogłośnie przyjęła budżet na 2015 rok opiewający na 1,44 mld. dolarów.


  Czytaj dalej