W kategorii

 • Trump w Chicago. Będzie spotkanie z prezesem KPA


  Donald i Ivanka Trump w środę będą w Chicago uczestniczyć w spotkaniach, podczas których zbierane będą fundusze na kampanię wyborczą. Jak dowiedziało się nieoficjalnie radio 1300AM i 1030AM kandydat Republikanów na prezydenta ma także spotkać się z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej Frankiem Spulą. W spotkaniu w siedzibie KPA ma także wziąć udział grupa przedstawicieli społeczności polonijnej.


  Czytaj dalej
 • Związek zawodowy nauczycieli opowiedział się za strajkiem


  Chicagowscy nauczyciele w głosowaniu za wprowadzeniem akcji strajkowej. Związek zawodowy nauczycieli – CTU ujawnił, że zrzeszeni w nim nauczyciele przygniatającą większością głosów wyrazili zgodę na podjęcie strajku. W wyniku wewnętrznego referendum aż 95 procent związkowców głosowało za strajkiem.


  Czytaj dalej
 • 56 lat temu Nixon debatował z Kennedy'm w Chicago (WIDEO)


  Pierwsza telewizyjna debata prezydencka Donalda Trumpa z Hillary Clinton odbędzie się w poniedziałek wieczorem. Tymczasem dokładnie 56 lat temu, 26 września 1960 roku, w studiu telewizji CBS w Chicago odbyła się pierwsza telewizyjna debata pretendentów do Białego Domu transmitowana na całe Stany Zjednoczone. Wzięli w niej udział Republikanin Richard Nixon i Demokrata John F. Kennedy.


  Czytaj dalej
 • Joliet: Matka zastrzelona na oczach dzieci


  Policja w Joliet poszukuje sprawców morderstwa kobiety oraz postrzelenia jej 4-letniej córki i jej brata. Do zdarzenia doszło o godzinie 10:35 w nocy z niedzieli na poniedziałek w okolicach skrzyżowania ulic Washington i Richards w Joliet.


  Czytaj dalej
 • Zmarł mężczyzna postrzelony przy Parku Millennium


  Mężczyzna, ranny w głowę w sobotniej strzelaninie w okolicach Parku Millennium, zmarł w niedzielę wieczorem w szpitalu. 54-letni Peter Fabbri z Berwyn znajdował się około godz. 7.30 wieczorem w sobotę u zbiegu ulic Michigan Avenue i Monroe Drive, kiedy trafiły go kule wystrzelone przez mężczyznę poruszającego się rowerem.


  Czytaj dalej
 • Aresztowanie mężczyzny oskarżonego o uprowadzenie 13-letniej pasierbicy i jej syna


  Mieszkaniec Illinois oskarżony o porwanie 13-letniej pasierbicy i jej 3-tygodniowego dziecka został w sobotę aresztowany na polu kempingowym w Zachodniej Wirginii. Rozpoczęła się procedura ekstradycyjna 39-letniego Christophera M. Derletha do Illinois - poinformowało biuro szeryfa powiatu Kanawsha.


  Czytaj dalej
 • Policja: 7 osób zastrzelonych i 36 rannych od początku weekendu


  Mężczyzna ranny w głowę w okolicach Parku Millennium jest jedną z ofiar strzelanin, do których doszło od początku weekendu w Chicago. 54-latek znajdował się około godz. 7.30 wieczorem w sobotę u zbiegu ulic Michigan Avenue i Monroe Drive, kiedy trafiły go kule wystrzelone przez mężczyznę poruszającego się rowerem.


  Czytaj dalej
 • Strzelanina w Champaign. Jedna osoba zginęła a trzy są ranne


  Jedna osoba zginęła a trzy kolejne zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę w Champaign niedaleko kampusu University of Illinois. Policja ustaliła, że strzały padły po kłótni w czasie prywatki w mieszkaniu przy 300 East Green Street


  Czytaj dalej
 • Aresztowania handlarzy narkotykami w zachodnich dzielnicach


  Ponad 30 osób aresztowała chicagowska policja w wyniku operacji przeprowadzonej w zachodniej części, która miała na celu wyczyszczenie ulic z handlu heroiną oraz silnego środka przeciwbólowego o nazwie fentanyl. W wielu przypadkach heroina z domieszką tego środka doprowadzała do zgonów.


  Czytaj dalej
 • Współpracownik "El Chapo" skazany na 8 lat więzienia


  Osiem lat więzienia dla mężczyzny, który miał zajmować się procederem prania brudnych pieniędzy meksykańskiego kartelu Sinaloa, kierowanego przez najsłynniejszego obecnie handlarza narkotyków Joaquina „El Chapo” Guzmana.


  Czytaj dalej
 • Dwie kobiety potrącone przez samochód na północy Chicago


  Dwie kobiety zostały ciężko ranne w wypadku do jakiego doszło w okolicy tzw. Ranch Triangle w Chicago, czyli w pobliżu ulic Clybourn, Sheffield i North. Jadący samochodem marki Acura sprawca potrącił dwie stojące przy ulicy kobiety, zawrócił i następnie potrącił je ponownie. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.


  Czytaj dalej
 • Kolejne strzelaniny


  Sześć ofiar śmiertelnych oraz 15 osób rannych w wyniku strzelanin do jakich dochodziło na terenie Chicago od piątku wieczorem do soboty rano. Wszystkie incydenty miały miejsce w południowych i zachodnich dzielnicach, w tym okrytej złą sławą okolicy Englewood.


  Czytaj dalej
 • Kongreswoman Duckworth ujawniła wynik badań lekarskich


  Ubiegająca się o miejsce w Senacie Demokratka Tammy Duckworth opublikowała swą kartotekę medyczną zawierającą dane z ostatnich lat. Duckworth stara się zdobyć miejsce, o utrzymanie którego walczy Republikanin Mark Kirk.


  Czytaj dalej
 • Orzeczenie Sądu Najwyższego Illinois ws. ław przysięgłych


  Sąd Najwyższy stanu Illinois odrzucił prawo o redukcji składu sędziów przysięgłych powoływanych do wysłuchania spraw cywilnych z 12 do 6. Wprowadzony w 2014 roku przepis redukujący liczbę ławników miał w zamiarze podnieść stawkę dla osób, które zmuszone są opuścić dzień w pracy, w celu wypełnienia obywatelskiego obowiązku.


  Czytaj dalej
 • Raper "Rhymefest" krytykuje przemówienie burmistrza


  Prawda i pojednanie – sesje pod takim hasłem proponuje chicagowski aktywista i raper Che "Rhymefest" Smith. Był on jednym z kilkuset zaproszonych osób na czwartkowe przemówienie burmistrza Emanuela, podczas którego prezentował on strategię walki z przestępczością, ale także poprawy relacji pomiędzy mieszkańcami a policją.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz przedstawił strategię walki z rosnącą przestępczością (WIDEO)


  Burmistrz Rahm Emanuel przedstawił strategię walki z przestępczością kryminalną w Chicago. W czwartek wieczorem w przemówieniu, którego wysłuchało 300 zaproszonych gości zgromadzonych w college'u Malcolma X w zachodniej dzielnicy miasta, podkreślał, że fala przemocy z bronią nie jest do zaakceptowania.


  Czytaj dalej
 • Nauczyciel zainstalował kamerę w szkolnej toalecie


  Były już nauczyciel muzyki w szkole podstawowej Ogden International w chicagowskiej dzielnicy Near North Side, został aresztowany i oskarżony o nagrywanie oraz posiadanie pornografii dziecięcej.


  Czytaj dalej
 • Kandydaci do Senatu z Illinois przyłapani na kłamstwie


  Walczący o reelekcję Republikanin, senator Mark Kirk i jego kontrkandydatka, demokratyczna kongreswoman Tammy Duckworth, podają sprzeczne wersje dotyczące ich miejsca pobytu w dniu zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku.


  Czytaj dalej
 • Proces policjanta, który ostrzelał samochód z nastolatkami


  Funkcjonariusz chicagowskiej policji nie przyznał się w czwartek przed sądem w Chicago do zarzutów przekroczenia uprawnień w związku z oddaniem przez niego strzałów w kierunku samochodu, którym jechało trzech nastolatków. Dwóch zostało rannych w incydencie.


  Czytaj dalej
 • Trump o przestępczości w Chicago


  Donald Trump tłumaczy, że chce aby budząca kontrowersje praktyka stosowana przez policję, nazywana „stop and frisk”, polegająca na zatrzymaniu i przeszukaniu osób budzących podejrzenia była rozszerzona, ale tylko w Chicago. „Sytuacja w Chicago wymknęła się spod kontroli” – mówił w programie Fox and Friends.


  Czytaj dalej