W kategorii

 • Gubernator odpiera krytykę burmistrza Chicago


  Czas wyciszyć retorykę – tymi słowami odpowiedział w piątek gubernator Bruce Rauner na krytykę burmistrza Chicago Rahma Emanuela, po tym jak dzień wcześniej zawetował ustawę o dofinansowaniu systemu emerytalnego chicagowskich szkół publicznych. Emanuel mówił, że weto gubernatora oznacza poważne cięcia na czym ucierpią dzieci.


  Czytaj dalej
 • Chora na Alzheimera sędzia nie będzie wykonywać zawodu


  Sędzia sądu okręgowego w Chicago, która zezwoliła nieuprawnionej osobie, swej asystentce orzekać w jej imieniu w sprawach związanych z wykroczeniami w ruchu drogowym jest niezdolna do wykonywania zawodu – orzekła rada sądownicza powiatu Cook. U sędzi Valarie Turner zdiagnozowano chorobę Alzheimera.


  Czytaj dalej
 • Stanowa policja podsumowała świąteczny weekend


  Liczba ofiar na drogach stanu Illinois w ciągu długiego weekendu związanego ze Świętem Dziękczynienia była najmniejsza od sześciu lat – informuje stanowa policja. W tym czasie w wypadkach zginęły trzy osoby, to mniej o 82 procent niż w roku ubiegłym.


  Czytaj dalej
 • Były rewident Bellwood uniknął więzienia


  Były rewident Bellwood, na zachodnich przedmieściach, Roy McCampbell, po 4 latach przyznał się w końcu do winy i na mocy porozumienia sądowego zgodził się na zmniejszenie swojej emerytury o 100 tysięcy dolarów rocznie. Dzięki temu uniknął więzienia.


  Czytaj dalej
 • CPS zapowiada zamknięcie trzech "pustych" szkół


  Kuratorium CPS poinformowało o planach zamknięcia trzech szkół. Powodem jest mała liczba zapisanych uczniów. Plany dotyczą Career Academy przy 180 N. Wabash, Early College przy 1135 N. Cleaver i Marshall Middle School przy 3900 N. Lawndale Ave.


  Czytaj dalej
 • Kim Fox rozpoczęła pracę na nowym stanowisku


  Piątek jest pierwszym dniem pracy Kim Foxx na stanowisku prokurator stanowej w powiecie Cook. W czwartek została zaprzysiężona na ten urząd. Kimm Foxx, była prokurator i była szefowa biura przewodniczącej powiatu Cook Toni Preckwinkle, jest pierwsza Afroamerykanką na stanowisku.


  Czytaj dalej
 • Śmiertelny wypadek na autostradzie nr 88 w Naperville


  Trzy osoby zginęły w nocy z czwartku na piątek w wypadku na autostradzie nr 88 w Naperville na zachodnich przedmieściach. Z informacji stanowej policji wynika, że do śmiertelnej kolizji doszło około godz. 12.55 w nocy niedaleko Mill Street, po tym jak jadąca pod prąd Toyota Camry zderzyła się z Chryslerem.


  Czytaj dalej
 • 61-latka skazana na 13-lat więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym (WIDEO)


  61-letnia kobieta, mieszkanka Mount Prospect na północno-zachodnich przedmieściach skazana na 13 lat więzienia w związku z wypadkiem do jakiego doprowadziła prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Dla Lesie Thurow było to kolejne wykroczenie jakiego dopuściła się w krótkim okresie czasu.


  Czytaj dalej
 • Wyroki dla współpracowników "El Chapo"


  Wysoko postawiony w hierarchii członek kartelu narkotykowego Sinaloa i zaufany współpracownik szefa kartelu Joaquina „El Chapo” Guzmana został skazany przez sąd w Chicago na 27 lat więzienia. 48-letni Manuel Fernandez Navarro był oskarżony o konspirowanie w celu przeszmuglowania ton narkotyków do Stanów Zjednoczonych.


  Czytaj dalej
 • Ponad 700 morderstw w Chicago


  Liczba ofiar strzelanin na ulicach Chicago przekroczyła 700. Tak wynika z oficjalnych danych publikowanych przez chicagowską policję. W czwartek o godz. 6.00 rano w dzielnicy Burnside na południu miasta zastrzelony został 25-letni mężczyzna. To on jest siedemsetną ofiarą przemocy z użyciem broni na ulicach naszego miasta.


  Czytaj dalej
 • Jackson Jr. wzywa prezydenta Obamy do ułaskawienia byłych więźniów


  Były kongresmen z Chicago skazany za polityczną korupcję, Jesse Jackson Junior, wzywa prezydenta Obamę do nadania aktu łaski osobom, które odsiedziały swe wyroki. Jackson apeluje o masowe ułaskawienie tych ludzi, do których zalicza się on sam, ale także jego żona, Sandi Jackson była chicagowska radna.


  Czytaj dalej
 • Gubernator zawetował ustawę o finansowaniu CPS


  Gubernator Bruce Rauner zawetował ustawę, dzięki której chicagowskie szkoły publiczne miały otrzymać 215 milionów dolarów dofinansowania. Pieniądze miały zostać przekazane na fundusz emerytalny nauczycieli szkół publicznych.


  Czytaj dalej
 • Trudniejsze parkowanie zimą w Chicago


  Niektórzy kierowcy w Chicago mogli w czwartek rano nie znaleźć swojego auta, jeżeli zapomnieli o tym, że w nocy weszły w życie zimowe przepisy dotyczące parkowania na ulicy. Na 107 milach miejskich dróg od 1 grudnia do 1 kwietnia 2017 roku obowiązuje zakaz parkowania w godzinach od 3.00 w nocy a 7.00 rano.


  Czytaj dalej
 • Burmistrz na konferencji klimatycznej w Meksyku


  Burmistrz Rahm Emanuel bierze udział w Meksyku w konferencji poświęconej zmianom klimatu zorganizowanej przez C40 forum skupiające burmistrzów 40 miast świata. Burmistrz w Mexico City będzie promować rozwiązania, które w zakresie zmniejszania skutków zmian klimatycznych udało się wprowadzić w naszym mieście.


  Czytaj dalej
 • Mieszkaniec Evanston skazany za seksualne molestowanie 14-latka


  55-letni Jonathan Labe z Evanston, na północnych przedmieściach, został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zwieszeniu i ukarany grzywną w wysokości tysiąca dolarów za seksualne molestowanie 14-latka.


  Czytaj dalej
 • Nie słabnie zainteresowanie ubezpieczeniem w ramach Obamacare


  Niepewność dotycząca przyszłości reformy zdrowia Obamacare nie powstrzymuje mieszkańców, w tym stanu Illinois, od zapisywania się do programów ubezpieczeniowych oferowanych w ramach reformy. Do tej pory ponad 2 mln 100 tysięcy Amerykanów, w tym 68 192 mieszkańców Illinois, wybrało plany ubezpieczeniowe z giełdy Obamacare.


  Czytaj dalej
 • Todd Ricketts obejmie stanowisko podsekretarza w Departamencie Handlu


  Donald Trump oficjalnie nominował Todda Rickettsa, współudziałowca baseballowej drużyny Chicago Cubs, na stanowisko podsekretarza w Departamencie Handlu. Ricketts będzie pierwszym zastępcą nominowanego na sekretarza Wilbura Rossa. Prezydent elekt kompletuje swój zespół ekonomiczny. Tekę sekretarza Departamentu Skarbu otrzyma Steve Mnuchin.


  Czytaj dalej
 • Sztab Trumpa nie potwierdza informacji o jego wizycie w Chicago


  Policja w Chicago odwołała przygotowania do wizyty prezydenta elekta Donalda Trumpa, który miał przylecieć do naszego miasta w czwartek i spędzić tutaj czas do późnego wieczora w sobotę. Miał zatrzymać się w Trump International Hotel & Tower w śródmieściu.


  Czytaj dalej
 • Chicagowski dystrykt parków przedstawił projekt budżetu


  Chicago Park District przedstawił plan budżetowy na nadchodzący nowy rok. Przewiduje on wydatki w wysokości blisko 450 milionów dolarów, ale władze dystryktu parków miejskich nie będą domagać się podwyżek podatku od nieruchomości.


  Czytaj dalej
 • Aresztowanie klienta za wtargnięcie do kuchni w restauracji


  47-letni mieszkaniec Des Plaines na północno-zachodnich przedmieściach, został aresztowany przez policję z Arlington Heights w związku z incydentem, do którego doszło 3 listopada. Vlad Volin wszedł do restauracji przy 800 West Rand Road, po czym wtargnął do kuchni, gdzie chciał sam przygotować sobie posiłek.


  Czytaj dalej