Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Chicago: funkcjonariusz potrącony podczas kontroli drogowej

Funkcjonariusz chicagowskiej policji został poszkodowany podczas rutynowej kontroli drogowej. Zatrzymanie miało związek z naruszeniem przepisów drogowych.

Czytaj dalej

Illinois: maseczki od McDonald's

Firma McDonald’s z główną siedzibą w Chicago poinformowała o przekazaniu miliona maseczek ochronnych N95 pracownikom służby zdrowia w Wietrznym Mieście (750 tysięcy) i Illinois (250 tysięcy).

Czytaj dalej

Illinois: informacje nt. koronawirusa

W niedzielę władze Illinois poinformowały o kolejnych 899 zakażeniach COVID-19 i 31 ofiarach śmiertelnych. Od początku wybuchu pandemii w naszym stanie odnotowano 11,256 zachorowań. Do końca kwietnia w Illinois obowiązuje nakaz pozostawania w domach.

Czytaj dalej

Gubernator skorzystał z prawa łaski i skrócił wyrok

Gubernator Illinois JB Pritzker skorzystał z prawa łaski i skrócił okres odsiadywania kary pozbawienia wolności choremu na raka mieszkańcowi Montgomery na południowo-zachodnich przedmieściach. W czerwcu 2019 roku, 37-letni Thomas J. Franzen został skazany przez sąd powiatu Kane na 4 lata pozbawienia wolności za zakup, posiadanie i próbę sprzedaży 43 funtów produktów czekoladowych z domieszką THC.

Czytaj dalej

Chicago: naukowcy opracowali nowy rodzaj testu

Naukowcy z Northwestern University Feinberg School of Medicine Center for Genetic Medicine w Chicago opracowali nowy rodzaj testu, który może pomóc w walce z koronawirusem. „Serology test” (test serologiczny) służy wykrywaniu w organizmie ludzkim przeciwciał przeciwko wirusowi COVID-19. Wynik pozytywny oznacza, że dana osoba była zakażona wirusem i jest już na niego uodporniona.

Czytaj dalej

University of Illinois odda uczniom 37 milionów dolarów

Z powodu pandemii koronawirusa i konieczości wysiedlenia studentów z kampusów, największa publiczna uczelnia w naszym stanie, University of Illinois System, będzie musiała oddać swoim uczniom 37 milionów dolarów. Na trzech kampusach U of I w Urbana-Champaign, Chicago i Springfield każdego roku zakwaterowanych jest blisko 89 tysięcy studentów.

Czytaj dalej

42-latek z Deer Park oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku

42-letni Tommy Walker III z Deer Park został oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W nocy 11 maja 2018 roku mężczyzna potrącił autem jadącego na rowerze 28-letniego Rafala Ryndaka z Schiller Park. Do zdarzenia doszło na drodze 59 w Barrington Hills.

Czytaj dalej

American Airlines poleci do Krakowa dopiero w 2021 roku!

Władze American Airlines zadecydowały o 60-procentowej redukcji zaplanowanych lotów w okresie letnim. Jednocześnie poinformowano o przesunięciu terminu uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych na 2021 rok, w tym z Chicago do Krakowa.

Czytaj dalej

Illinois: w ciągu ostatniej doby zachorowało 715 osób

W Illinois tylko w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało 715 osób, 16 zmarło. Od początku pandemii koronawirusem zaraziło się w naszym stanie 7695 osób, z czego 157 zmarło.

Czytaj dalej

Chicago: David Brown nowym komendantem policji

Burmistrz Lori Lightfoot dokonała wyboru nowego szefa Departamentu Policji w Chicago. Nowym komendantem został były szef policji w Dallas - David Brown.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10