W kategorii

 • Kolejny przypadek odry


  Departament Zdrowia w powiecie Lake wydal kolejne ostrzeżenie związane z wirusem odry (measles). Chora osoba przebywała 15 lutego w sklepie Menards przy Lake Cook Road w Long Grove. Ludzie, którzy odwiedzali w tym dniu ten sklep potencjalnie zostali narażeni na zetkniecie się z wirusem odry.


  Czytaj dalej
 • Policjanci z testami na narkotyki


  Powstanie pilotażowy program umożliwiający policjantom w Illinois użycie podczas czynności służbowych testów na obecność narkotyków takich jak marihuana, kokaina, czy heroina. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie programu jest komendant chicagowskiej policji Garry McCarthy.


  Czytaj dalej
 • Krwawa noc na chicagowskich ulicach


  Trzy osoby zginęły, a dwie inne zostały ranne w strzelaninach, do jakich doszło w nocy w Chicago. Jedną z ofiar śmiertelnych jest 58-latek, zastrzelony przed swoim domem przy South Prairie Ave w dzielnicy Roseland w środę wieczorem.


  Czytaj dalej
 • Więcej śniegu


  Kolejne trzy cale śniegu mają spaść w czwartek w Chicago. To zdecydowanie więcej, niż wcześniej zapowiadali synoptycy. Nocne opady także były większe, niż przewidywano. Na lotnisku O’Hare odnotowano rano opad rzędu 5 cali.


  Czytaj dalej
 • Festiwal Wybaczenia


  Przez 24 godziny drzwi 24 chicagowskich kościołów katolickich będą otwarte dla tych, którzy odczuwają potrzebę uzyskania rozgrzeszenia ze strony kapłanów. Akcja ta jest częścią Chicagowskiego Festiwalu Wybaczenia zaplanowanego przez archidiecezję.


  Czytaj dalej
 • Będzie druga tura wyborów na burmistrza!


  Burmistrz Chicago Rahm Emanuel nie zapewnił sobie reelekcji w przeprowadzonych we wtorek wyborach. Emanuel nie przekroczył wymaganego 50-procentowego progu poparcia, a to oznacza, że potrzebna będzie druga tura wyborów, która odbędzie się 7 kwietnia. Rahm Emanuel zmierzy się w drugiej turze z Jesusem "Chuy" Garcią, byłym radnym, zajmującym stanowisko komisarza powiatu Cook.


  Czytaj dalej
 • "Nowe" zabytki


  Stanowa agencja ds. ochrony zabytków, która każdego roku wyznacza listę miejsc i obiektów historycznych znajdujących się na terenie Illinois, wytypowała 23 miejsca, które zostały wpisane do krajowego rejestru zabytków w 2014 roku. Na liście znajduje 13 budynków, 8 dzielnic i 2 stanowiska archeologiczne.


  Czytaj dalej
 • Wyniki referendów


  Wyborcy w Chicago w towarzyszącym głosowaniu referendum opowiedzieli się za tym, by pracodawcy byli zobowiązani do zaoferowania płatnego urlopu w razie choroby, przemocy domowej lub w razie nagłego zamknięcia szkoły. Za było prawie 82 procent, tylko 18 przeciw.


  Czytaj dalej
 • Problemy z ogrzewaniem


  Niedogrzane mieszkania coraz większym problemem w Chicago. Tylko w zeszłym tygodniu operatorzy numeru 311 odebrali 594 zgłoszenia dotyczące braku ogrzewania w wynajmowanych apartamentach.


  Czytaj dalej
 • Dogrywka także w wyborach radnych


  We wtorkowych wyborach mieszkańcy Chicago wybierali także 50 radnych. Nie powiodło się polonijnej kandydatce Annie Góral, która - tak jak cztery lata temu - przegrała w 23. okręgu z długoletnim radnym Michaelem Zalewskim. Wygrał on w pierwszej turze zdobywając 67 procent głosów, Anna Góral miała 14 procent, a trzeci z kandydatów Martin Arteaga 19 procent.


  Czytaj dalej