W kategorii

 • Morderstwo i samobójstwo w domu w Oak Park


  Policja w Oak Forest, na południowych przedmieściach, wstępnie mówi o morderstwie i samobójstwie, po tym jak w jednym z domów w okolicach 6600 Courtney Avenue odkryto zwłoki trzyosobowej rodziny Joost. Policję zawiadomił w poniedziałek wieczorem współpracownik 55-letniej Margaret O'Leary Joost, który zaniepokojony jej nieobecnością w pracy udał się do jej domu.


  Czytaj dalej
 • Impas budżetowy a zwolnienia powiatowych pracowników


  W związku z impasem budżetowym w najbliższym czasie może dojść do zwolnień wśród pracowników powiatowych - ostrzega prezydent Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle. W pierwszej kolejności pracę stracą osoby pomagające w ściąganiu alimentów od niepłacących ich rodziców oraz osoby zajmujące się więźniami, którzy przebywają w ośrodkach odosobnienia za przestępstwa nie związane z użyciem broni.


  Czytaj dalej
 • Radni nie poparli podwyżki podatku od sprzedaży papierosów


  Komisja Finansów Rady Miejskiej Chicago zablokowała nowy projekt burmistrza Rahma Emanuela zakładający wzrost podatku od sprzedaży papierosów oraz podwyższenie limitu wieku upoważniającego do ich zakupu z 18 do 21 lat. Po burzliwej dyskusji przewodniczący rady Edward Burke nie poddał planu burmistrza pod głosowanie.


  Czytaj dalej
 • Powrót zimy w Illinois. Ostrzeżenie przed opadami śniegu


  Krajowe Biuro Meteorologiczne wydało ostrzeżenie przed opadami śniegu we wtorek w powiatach: Boone; Cook; De Kalb; DuPage; Ford; Grundy; Iroquois; Kane; Kankakee; Kendall; La Salle; Lake; Lee; Livingston; McHenry; Ogle; Will i Winnebago. Ostrzeżenie obowiązywać będzie do północy. Synoptycy nie spodziewają się dużej kumulacji, ale spaść może od 1 do 3 cali.


  Czytaj dalej
 • Medyczna marihuana w pracy


  Pięć małych firm ze stanu Illinois ogłosiło zamiar zezwolenia zatrudnionym przez nich pracownikom na zażywanie leczniczej marihuany podczas wykonywania przez nich swoich obowiązków. Są to: InHouse Physicians i Universal Wellness Source z branży medycznej, klub rozrywkowy Lite Chicago, biuro adwokackie Stuarta Krauskopfa i Frontline Real Estate Partners z Highland Park.


  Czytaj dalej
 • Katarzyna Romanowska Człowiekiem Roku 2015 Dziennika Związkowego


  Katarzyna Romanowska - pomysłodawczyni fundacji You Can Be My Angel została Człowiekiem Roku 2015 Dziennika Związkowego. Relację z uroczystości wręczenia nagród przygotowała telewizja Polvision.


  Czytaj dalej
 • Biblioteki publiczne w Chicago ogłosiły amnestię


  Pierwszy raz od trzech lat biblioteki publiczne w Chicago oferują amnestię czytelnikom, na których kontach widnieją niezapłacone kary za przetrzymywanie wypożyczonych książek. Amnestia kończy się 18 lutego.


  Czytaj dalej
 • Komisarz miejski w Tinley Park naruszył kodeks etyczny


  Niezależne dochodzenie wykazało, że jeden z komisarzy miejscowości Tinley Park na południowo-zachodnich przedmieściach, Michael Clark, naruszył kod etyczny miasta. Clark nie ujawnił faktu bycia właścicielem pizzerii „Ed & Joe’s” zaopatrującej w jedzenie comiesięczne zebrania komisji roboczej w Tinley Park. Od 1989 do 2014 roku miasto to wydało na pizzę z restauracji Clarka 119 tysięcy dolarów.


  Czytaj dalej
 • Pociąg Metry wykoleił się na wschód od Naperville


  Problemy mają w poniedziałek rano pasażerowie Metry. Około godziny 5:00 rano na wschód od Naperville, mieście na zachodnich przedmieściach, doszło do wykolejenia się składu Metry. W podmiejskiej kolejce nie było pasażerów. Nikt z obsługi nie został ranny. Wypadek przełożył się na opóźnienia w kursowaniu pociągów Metry na linii BNSF.


  Czytaj dalej
 • McCarthy stara się o stanowisko komendanta policji w Londynie


  Były szef chicagowskiej policji Garry McCarthy znalazł się w wąskiej grupie kandydatów do objęcia pozycji głównego komendanta w Londynie. Obok niego wymieniani są szefowie policji z Nowego Jorku i Los Angeles. Obecny szef londyńskiej policji Ian Christopher Dyson stanowisko zwolni w 2017 roku.


  Czytaj dalej
 • Policyjna akcja w niedzielę Super Bowl


  Stanowa i lokalna policja zapowiada większą obecności na drogach w Illinois w związku z imprezami, które tradycyjnie towarzyszą oglądaniu Super Bowl - czyli finałów rozgrywek ligi NFL. "Chcemy, by wszyscy bezpiecznie dotarli do domu" - podkreśla rzeczniczka stanowego Departamentu Transportu Gianna Urgo.


  Czytaj dalej
 • W Archidiecezji Chicago brakuje księży i pastorów


  W Chicago brakuje duchownych i z tego powodu Archidiecezja rozważa restrukturyzację kościołów a nawet zamknięcie niektórych z nich. Jak podaje w sobotnim wydaniu dziennik "Chicago Sun-Times" do 2030 roku do prowadzenia 351 parafii dostępnych będzie tylko 240 pastorów. Brakuje też księży. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami kościołów z całego regionu.


  Czytaj dalej
 • Policja: rodzina Martinez została zamordowana


  Policja nie ma wątpliwości, że sześcioosobowa rodzina Martinez z Gage Park była celem mordercy. Na razie nie wiadomo z jakiego powodu. Ciała całej szóstki, w tym dwóch chłopców w wieku 10 i 13 lat znaleziono w czwartek w ich domu przy 5700 S. California na południowym-zachodzie Chicago.


  Czytaj dalej
 • Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak z wizytą w Chicago


  Wiceszef MSZ Jan Dziedziczak po Nowym Jorku i Waszyngtonie rozpoczął wizytę w Chicago. W programie spotkania z przedstawicielami władz stanowych, powiatowych i miejskich, a także z przedstawicielami Polonii. Minister Jan Dziedziczak w piątek był gościem Muzeum Polskiego w Ameryce.


  Czytaj dalej
 • Chińscy inwestorzy kupią chicagowską giełdę


  Założona w 1882 roku chicagowska giełda (Chicago Stock Exchange) została sprzedana. Nie podano kwoty zakupu, ale wiadomo jest, że nabywcą jest grupa inwestycyjna, której przewodzi chińska Chongqing Casin Enterprise Group z siedzibą w Chongqing. Sfinalizowanie zakupu ma nastąpić w drugiej połowie tego roku.


  Czytaj dalej
 • Śledztwo w sprawie śmierci rodziny Martinez w Gage Park


  Mieszkańcy Gage Park na południowym-zachodzie Chicago są zaszokowani makabrycznym odkryciem w dzielnicy. W domu przy 5700 S. California znaleziono ciała sześcioosobowej rodziny. Policja oficjalnie nie wypowiada się jeszcze na temat przyczyny ich śmierci. W piątek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.


  Czytaj dalej
 • Zmiany na rynków mediów


  Michael Ferro kupując 5,2 mln akcji za 44,4 mln dol. stał się większościowym właścicielem Tribune Publishing, do której należą publikacje w całych Stanach Zjednoczonych w tym dzienniki "Chicago Tribune" i "Los Angeles Times". Ferro, który swoją fortunę zrobił w branży technologicznej, jest również większościowym właścicielem dzienika "Chicago Sun-Times".


  Czytaj dalej
 • Więcej mieszkańców z ubezpieczeniem zdrowotnym


  Liczba mieszkańców Illinois, którzy nabyli ubezpieczenie zdrowotne tzw. Obamacare, wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym o 12 procent - podał Departament Zdrowia. Do 1 lutego w systemie zarejestrowało się 388 tysięcy 179 mieszkańców Illinois. W roku ubiegłym było to 347 tysięcy 300. W skali całego kraju z Obamacare skorzysta 12 milionów 700 tysięcy osób.


  Czytaj dalej
 • Nauczyciele protestowali w centrum Chicago


  Ponad tysiąc osób wzięło w czwartek udział w marszu protestacyjnym związku zawodowego nauczycieli chicagowskich szkół publicznych (CTU). Ludzie wyrażali swoje niezadowolenie z ostatnich cięć budżetowych ogłoszonych przez kuratorium oświaty CPS. Marsz rozpoczął się o godzinie 4:30 po południu pod siedzibą Bank of America na ulicy LaSalle, dzień wcześniej CTU zamknęło swoje konto w tym banku.


  Czytaj dalej
 • Sześcioosobowa rodzina zamordowana w domu w Gage Park


  Sześć martwych osób znaleziono w domu w Gage Park na południowym-zachodzie Chicago. Makabrycznego odkrycia dokonała policja w czwartek po południu w budynku przy 5700 S. California. Sześcioosobowa rodzina, czterech mężczyzn i kobieta oraz dziecko w wieku 11 lub 12 lat, została zasztyletowana.


  Czytaj dalej