Bilety . com

W kategorii

Apel Woodwarda do mediów ws. Trumpa: Powinniśmy się uspokoić

Reporterzy powinny uspokoić się i zacząć więcej słuchać. Taka opinię wyraził znany dziennikarz Bob Woodward komentując postawę amerykańskich mediów w sprawie Donalda Trumpa i kontaktów jego otoczenia z Rosją.

Czytaj dalej

Zakończył się szczyt G7 na Sycylii

Na Sycylii zakończył się w sobotę szczyt przywódców grupy G7 skupiającej siedem najbogatszych krajów zachodnich. Media w Stanach Zjednoczonych zwracają uwagę, że prezydent Donald Trump jako jedyny przywódca nie poparł porozumienia klimatycznego z Paryża.

Czytaj dalej

Politycy i eksperci wspominają Zbigniewa Brzezińskiego

Prezydent Andrzej Duda żegna zmarłego wczoraj profesora Zbigniewa Brzezińskiego - politologa i stratega, w przeszłości między innymi doradcę prezydenta Jimmy'ego Cartera. "Odszedł Zbigniew Brzeziński - kiedyś głos Polski w Białym Domu. Wolnej Polski. Bo niestrudzenie zabiegał o tę wolność dla nas. Dziękujemy!" - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Czytaj dalej

Awaria systemu komputerowego linii British Airways

Linie lotnicze British Airways zawiesiły wszystkie swoje loty z lotnisk Heathrow w Londynie oraz z podlondyńskiego Gatwick. Powodem jest awaria systemu komputerowego oraz internetu. Przedstawiciele linii lotniczej poinformowali, że jest to "poważna awaria, która wpłynęła na operacje lotnicze naszych linii na całym świecie".

Czytaj dalej

Nie żyje profesor Zbigniew Brzeziński

Zmarł profesor Zbigniew Brzeziński, były doradca prezydenta Stanów Zjednoczonych do spraw bezpieczeństwa narodowego. Miał 89 lat. Zbigniew Brzeziński urodził się w 1928 roku w Warszawie. W latach 1960-77 był wykładowcą Uniwersytetu Columbia. W latach 1977-80 był doradcą prezydenta Jimmy'ego Cartera do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Czytaj dalej

Tillerson potępił przecieki ws. zamachu w Manchesterze

Sekretarz stanu oświadczył, że Stany Zjednoczone biorą "pełną odpowiedzialność" za związane z zamachem w Manchesterze przecieki, które pozwoliły amerykańskim mediom zidentyfikować napastnika, zanim zrobiły to brytyjskie służby, a także opublikować pochodzące ze wstępnych oględzin zdjęcia miejsca zbrodni.

Czytaj dalej

Ariana Grande wróci do Manchesteru

Ariana Grande powróci do Manchesteru. Amerykańska piosenkarka zapowiedziała, że zaśpiewa tam na specjalnym koncercie na rzecz ofiar niedawnego zamachu terrorystycznego oraz ich rodzin. Termin nie został jeszcze wyznaczony. "Sercem i modlitwami jestem z ofiarami ataku i ich najbliższymi, którym przekazuje głębokie kondolencje" - tak zaczyna się emocjonalne oświadczenie opublikowane przez Arianę Grande na Twitterze.

Czytaj dalej

Chińskie myśliwce przechwyciły amerykański samolot rozpoznawczy

Dwa chińskie myśliwce przechwyciły amerykański samolot rozpoznawczy w rejonie Hongkongu. Poinformował o tym wysoki rangą urzędnik administracji Stanów Zjednoczonych pragnący zachować anonimowość. Do zdarzenia doszło w środę, lecz informację podano dopiero w piątek. Jeden z chińskich myśliwców miał podczas akcji przelecieć w odległości około 200 metrów od amerykańskiego samolotu P-3.

Czytaj dalej

Prezydent Trump na szczycie G7 na Sycylii (WIDEO)

Prezydent Donald Trump, który w piątek na Sycylii bierze udział w szczycie G7, oświadczył, że Korea Północna stanowi "poważny problem", ale zapewnił, że w przyszłości zostanie on rozwiązany. "To duży problem, to problem na skalę światową i w pewnym momencie zostanie rozwiązany. Możecie na to liczyć" - mówił prezydent Trump na spotkaniu w cztery oczy z premierem Japonii Shinzo Abe.

Czytaj dalej

Republikanin z Montany oskarżony o pobicie dziennikarza wygrał wybory (WIDEO)

Republikański kandydat ze stanu Montana Greg Gianforte oskarżony o napaść na dziennikarza Guardiana Bena Jacobsa wygrał wybory uzupełniające do Izby Reprezentantów. Po ogłoszeniu jego zwycięstwa Gianforte w swoim przemówieniu przeprosił Jacobsa oraz wyborców.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER