Polamer Inc
Bilety . com

W kategorii

Polska: Sejm uchwalił ustawę dot. głosowania korespondencyjnego w wyborach

Sejm uchwalił ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Ustawa stanowi, że głosowanie w wyborach prezydenckich w Polsce, w tym roku odbędzie się jedynie drogą korespondencyjną. Głosowanie będzie się odbywało w godzinach 6.00- 20.00.

Czytaj dalej

Stan wyjątkowy w Japonii

W Japonii zostanie wprowadzony stan wyjątkowy. Ma obowiązywać od wtorku w Tokio i w sześciu innych prefekturach. Informując o zamiarze wprowadzenia nadzwyczajnych regulacji premier Shinzo Abe powiedział, że rząd przeznaczy równowartość 990 miliardów dolarów na złagodzenie ekonomicznych skutków pandemii.

Czytaj dalej

Polska: 46 procent badanych firm planuje obniżkę wynagrodzeń

Polski Instytut Ekonomiczny przeanalizował sytuację na rynku pracy i przedsiębiorstw po pierwszych tygodniach epidemii koronawirusa. Z badań ekspertów wynika, że blisko połowa badanych firm (46 procent) planuje obniżkę wynagrodzenia, a ponad jedna czwarta chce zredukować zatrudnienie (28 procent).

Czytaj dalej

W Chinach rośnie liczba pacjentów asymptomatycznych

W Chinach w ciągu doby zarejestrowano 39 zachorowań związanych z koronawirusem. Jednocześnie obecność patogenu wykryto u 78 osób, u których nie występowały objawy COVID-19.

Czytaj dalej

Kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak uważa, że regulacje powinny być zrozumiałe dla ludzi

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak powiedział, że regulacje wprowadzane w związku z epidemią powinny być zrozumiałe dla ludzi, a policja i inne służby powinny w prosty sposób móc je egzekwować. Wszystkie regulacje, które nie spełniają tych warunków, powinny mieć charakter zaleceń, a nie obwarowanych prawnie obostrzeń.

Czytaj dalej

USA: walka z koronawirusem

Stany Zjednoczone przygotowują się na ciężki tydzień w walce z epidemią koronawirusa. Liczba zakażonych przekroczyła 330 tysięcy, codziennie umiera ponad tysiąc osób. Prezydent Donald Trump powiedział jednak Amerykanom, że „widać światło w tunelu”.

Czytaj dalej

Rosja wstrzymała wszystkie międzynarodowe loty

Rosja wstrzymała wszystkie międzynarodowe loty pasażerskie. Dodatkowo, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, część rosyjskich linii lotniczych ograniczyło liczbę lotów wewnątrzkrajowych.

Czytaj dalej

W Chinach dzień pamięci o ofiarach COVID-19

Chińczycy obchodzą dziś dzień pamięci o ofiarach koronawirusa. W centralnych uroczystościach wziął udział przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping. Dokładnie o godzinie 10:00 czasu lokalnego pamięć o osobach, które zmarły podczas pandemii uczczono minutą ciszy.

Czytaj dalej

Polska: bezpłatna pomoc prawna od PZU

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą w Polsce będą mogły dowiedzieć się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tak zwane świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.

Czytaj dalej

USA: rząd zaleca noszenie maseczek

Rząd Stanów Zjednoczonych zmienił wytyczne w sprawie noszenia maseczek ochronnych. Prezydent USA Donald Trump wezwał Amerykanów, by w miejscach publicznych nosili osłony ust oraz nosa. Ma to pomóc w ograniczeniu rozpowszechniania koronawirusa przez osoby asymptomatyczne.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10