Polamer Inc

W kategorii

Szef Facebooka o aferze Cambridge Analytica (WIDEO)

Szef Facebooka przerwał milczenie w sprawie afery Cambridge Analytica. Chodzi o wykorzystanie danych użytkowników portalu społecznościowego przez firmę analityczną do komercyjnych badań. Mark Zuckerberg w oświadczeniu na facebookowym profilu podkreślił, że portal stosuje zabezpieczenia przed tego typu sytuacjami.

Czytaj dalej

Na dnie Pacyfiku odnaleziono wrak krążownika USS Juneau

Na dnie Pacyfiku odnaleziono wrak amerykańskiego krążownika USS Juneau. Statek został zatopiony przez Japończyków podczas drugiej wojny światowej. Na jego ślad natrafiła misja poszukiwawcza, którą organizuje współtwórca Microsoftu - Paul Allen.

Czytaj dalej

Wiosenny atak zimy na Wschodnim Wybrzeżu (WIDEO)

Mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża zmagają się ze skutkami kolejnego w ostatnich tygodniach ataku zimy. Z powodu opadów śniegu w środę odwołano ponad 3,5 tys. lotów.

Czytaj dalej

Polski dzień w Dolinie Krzemowej

Rozpoczynają się „Polskie Dni w Dolinie Krzemowej”. W trzydniowej konferencji biorą udział naukowcy z Polski i USA, biznesmeni, dyplomaci oraz przedstawiciele rządu. Impreza odbywa się pod hasłem „ Wiedza i nowoczesność. Szanse na przyszłość" ("Stan State of the Art and Future Opportunities”.

Czytaj dalej

Trump krytykowany za telefon do Putina

Nie cichną głosy krytyki pod adresem Donalda Trumpa za telefon gratulacyjny do Władimira Putina. Amerykańskie media informują, że prezydent USA zignorował rady swoich doradców i nie skrytykował działań Rosji na arenie międzynarodowej.

Czytaj dalej

Walgreens poszedł na ugodę ze stanem Massachusetts

Firma Walgreens, z główną siedzibą w Deerfield, na północnych przedmieściach, zgodziła się na wypłatę 5,5 miliona dolarów odszkodowania mieszkańcom stanu Massachusetts.

Czytaj dalej

Sprawca serii wybuchów w Austin wysadził się w powietrze (WIDEO)

Sprawca ostatnich eksplozji w Austin w Teksasie nie żyje. Poszukiwany wysadził się w powietrze w samochodzie na przedmieściach. To 24-letni biały mieszkaniec Teksasu Mark Anthony Conditt.

Czytaj dalej

Departament Stanu krytycznie o Nord Stream 2

Departament Stanu po raz kolejny skrytykował Nord Stream 2. Rzeczniczka Heather Nauert oświadczyła, że firmy biorące udział w projekcie musza brać pod uwagę ryzyko amerykańskich sankcji.

Czytaj dalej

Trump pogratulował Putinowi reelekcji (WIDEO)

Prezydent Donald Trump rozmawiał z prezydentem Władimirem Putinem. Agencja RIA Nowosti poinformowała, że prezydent pogratulował Władimirowi Putinowi reelekcji. W niedzielnych wyborach rosyjski przywódca został wybrany na kolejną 6-letnia kadencję.

Czytaj dalej

Cambridge Analytica miała uzyskać nielegalnie dane milionów ludzi

Brytyjscy posłowie wzywają szefa Facebooka, Marka Zuckerberga, by stawił się przed parlamentem. Chodzi o wyjaśnienie roli serwisu w aferze opisywanej przez media od niedzieli. Firma Cambridge Analytica miała uzyskać nielegalnie dane dziesiątków milionów ludzi, by dzięki temu skuteczniej przeprowadzić kampanię prezydencką Donalda Trumpa.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10