Polvision

W kategorii

Amerykańskie bombowce przeleciały w pobliżu Korei Północnej

Amerykańskie bombowce B-1B Lancer, eskortowane przez myśliwce, przeleciały nad międzynarodowymi wodami w pobliżu wschodniego wybrzeża Korei Północnej. Rzeczniczka Pentagonu Dana White powiedziała, że był to w XXI wieku najdalszy na północ przelot amerykańskich samolotów od dzielącej obie Koree strefy zdemilitaryzowanej.

Czytaj dalej

Film "Niezwyciężeni" odblokowany na YouTube (WIDEO)

Instytut Pamięci Narodowej poinformował, że dzięki wsparciu Ministerstwa Cyfryzacji i Google Polska zablokowana przez You Tube anglojęzyczna wersja filmu „Niezwyciężeni” jest ponownie dostępna w sieci.

Czytaj dalej

W Meksyku kolejne trzęsienie ziemi

Meksyk nawiedziło w sobotę trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,1 Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, mieście Meksyk. nie ma informacji o ofiarach czy stratach materialnych.

Czytaj dalej

Prezydent Trump krytykuje senatora McCaina ws. Obamacare (WIDEO)

Prezydent Donald Trump skrytykował republikańskiego senatora Johna McCaina za to, że zapowiedział w piątek, że nie będzie głosował za przyjęciem najnowszej ustawy ws. zniesienia i zastąpienia reformy ochrony zdrowia Obamacare.

Czytaj dalej

Iran przetestował pocisk średniego zasięgu

Władze Iranu oświadczyły, że kraj ten przeprowadził udany test nowego pocisku balistycznego średniego zasięgu. Telewizja państwowa pokazała zdjęcia odpalenia pocisku, który ma być odpowiednikiem prezentowanego w piątek na wojskowej paradzie w Teheranie.

Czytaj dalej

Trzęsienie ziemi koło Kalifornii

Trzęsienie ziemi o magnitudzie wynoszącej 5,8 wystąpiło w piątek na Pacyfiku u wybrzeży północnej Kalifornii. Jak podaje amerykański instytut geologiczny USGS, zaraz po nim wystąpiło kolejne, o magnitudzie 5,6, ale bliżej brzegów.

Czytaj dalej

Prezydent Trump odpowiada Kim Dzong Unowi

Korea Północna rozważa podjęcie "najostrzejszych działań w historii". Północnokoreańska agencja prasowa opublikowała depeszę, w której cytuje słowa przywódcy komunistycznej Północy Kim Dzong Una. Prezydent Donald Trump w piątek rano na Twitterze odniósł się do słów północnokoreańskiego przywódcy.

Czytaj dalej

Ofiary śmiertelne i zniszczenia na Portoryko po uderzeniu Marii

Huragan Maria zabił na Portoryko kilkanaście osób. To ofiary powodzi oraz zejścia lawin błotnych. Maria spowodowała poważne zniszczenia. Ulice stolicy kraju San Juan są w większości zalane.

Czytaj dalej

Władze Japonii potępiają słowa Kim Dzong Una

Władze Japonii potępiają słowa przywódcy Korei Północnej. Ta grozi przeprowadzeniem kolejnej próby nuklearnej. Jest to odpowiedź Kim Dzong Una na słowa prezydenta Donalda Trumpa, który zapowiedział „całkowite zniszczenie” komunistycznej Północy w przypadku zagrożenia rakietowego i jądrowego.

Czytaj dalej

W Senacie nowa ustawa ws. likwidacji Obamacare

Republikanie przygotowują się do kolejnej próby likwidacji reformy zdrowia Obamacare. Nowy projekt ustawy przygotowali senatorowie Billy Cassidy i Lindsey Graham. Jest w nim zapis o zniesieniu obowiązku posiadania ubezpieczenia, a także kar za jego brak.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER