Bilety . com

W kategorii

Departament Stanu: demokracja w Polsce ma się dobrze

Departament Stanu ocenił, że demokracja w Polsce ma się dobrze. Podczas briefingu poprzedzającego podróż sekretarza stanu Rexa Tillersona do Europy wysoki rangą, anonimowy przedstawiciel amerykańskiego resortu dyplomacji powiedział, że wprowadzane w Polsce reformy są wewnętrzną sprawą kraju i wyraził przekonanie, że będą zgodne z konstytucją.

Czytaj dalej

Minister Czaputowicz o wizycie sekretarza stanu w Polsce

Przyjazd szefa amerykańskiej dyplomacji Rexa Tillersona do Warszawy będzie potwierdzeniem znaczenia Polski w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych. Taką opinię wyraził minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w wywiadzie dla Polskiego Radia na zakończenie swej wizyty w Nowym Jorku.

Czytaj dalej

Rok od zaprzysiężenia Trumpa na prezydenta

Mija rok od objęcia urzędu prezydenta USA przez Donalda Trumpa. Komentatorzy są zgodni, że był to bardzo burzliwy rok dla Białego Domu. Prezydentowi udało się jednak zrealizować wiele obietnic wyborczych. Od momentu zaprzysiężenia Donalda Trumpa zmienił się styl amerykańskiej prezydentury.

Czytaj dalej

W Kongresie bez porozumienia ws. budżetu

Kongres nie zdołał osiągnąć porozumienia w sprawie budżetu. Oznacza to paraliż pracy instytucji rządowych, czyli tak zwany "shutdown". W Senacie nie udało się osiągnąć zgody co do przedłużenia prowizorium budżetowego. Negocjacje trwały do ostatniej chwili.

Czytaj dalej

Trump spotka się w Davos z brytyjską premier

Prezydent Donald Trump spotka się w przyszłym tygodniu w Davos z premier Wielkiej Brytanii Theresą May - poinformował Biały Dom. Spotkanie odbędzie się w przy okazji Światowego Forum Ekonomicznego w tym szwajcarskim mieście.

Czytaj dalej

Szef Pentagonu o nowej strategii obrony

Rosja i Chiny to główni przeciwnicy Stanów Zjednoczonych w najbliższych latach - wynika z nowej amerykańskiej strategii obronnej, opublikowanej przez Pentagon. Dokument liczy 11 stron. Opracowała go administracja prezydenta Donalda Trumpa.

Czytaj dalej

Prezydent Trump wygłosił przemówienie do uczestników "Marszu życia" (WIDEO)

Prezydent Donald Trump zadeklarował, że jego administracja zawsze będzie występował w obronie nienarodzonych. Donald Trump wygłosił przemówienie, które dzięki połączeniu video było transmitowane do uczestników dorocznego „Marszu dla życia” odbywającego się w piątek w Waszyngtonie.

Czytaj dalej

Trzęsienie ziemi w Meksyku

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6.3 odnotowano w piątek u wybrzeży stanu Baja California w Meksyku - podała amerykańska agencja naukowo-badawcza United States Geological Survey.

Czytaj dalej

Czy uda się uniknąć paraliżu rządu federalnego?

Biały Dom poinformował, że prezydent Donald Trump nie opuści Waszyngtonu i nie wyjedzie na Florydę przed głosowaniem w Senacie ustawy, która może oddalić widmo paraliżu pracy rządu federalnego. Kongres ma czas do północy w piątek.

Czytaj dalej

Nowy Jork: minister Czaputowicz w ONZ

Polska liczy na sukces przyszłych rozmów pokojowych z talibami w Afganistanie. Mówił o tym w Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych wziął udział w debacie na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconej sytuacji w Afganistanie i Azji Centralnej.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10