Polamer Inc

W kategorii

Obchody święta Memorial Day

Obchodzony w poniedziałek Memorial Day czyli Dzień Pamięci Narodowej to jedno z najważniejszych świąt państwowych w tym kraju. Ma na celu upamiętnienie poległych amerykańskich żołnierzy.

Czytaj dalej

Amerykańska delegacja prowadzi rozmowy w Korei Północnej

Departament Stanu poinformował, że przygotowania do spotkania pomiędzy przywódcą Korei Północnej a prezydentem Stanów Zjednoczonych są kontynuowane.

Czytaj dalej

George Bush senior trafił do szpitala

Były prezydent George H.W. Bush trafił w niedzielę do szpitala w związku z niskim ciśnieniem i zmęczeniem. Lekarze ze szpitala Southern Maine Health Care w Biddeford zdecydowali, że George Bush senior pozostanie tam na kilka dni na obserwację - poinformował rzecznik prasowy byłego prezydenta Jim McGrath.

Czytaj dalej

Sztorm Alberto przyniósł ulewy na Florydzie, w Alabamie i Missisipi

Sztorm Alberto szalejący nad Zatoką Meksykańską przyniósł ulewy i silny wiatr w południowych stanach. Stan alarmowy ogłoszono w sobotę na Florydzie, w Alabamie i Missisipi.

Czytaj dalej

Amerykańskie okręty na Morzu Południowochińskim

Chińskie ministerstwo obrony wyraziło sprzeciw wobec wpłynięcia amerykańskich okrętów w pobliże wysp Morza Południowochińskiego. Sytuację nazwano prowokacją. Okręty wpłynęły w niedzielę, o czym poinformowała agencja Reutera, powołując się na anonimowe źródła w amerykańskich władzach.

Czytaj dalej

Przedstawiciele USA przyjechali do Korei Północnej

Grupa przedstawicieli Stanów Zjednoczonych przyjechała do Korei Północnej - podaje "Washington Post". Wizyta ma związek z przygotowaniami do spotkania przywódców tych krajów, pomimo znaków zapytania dotyczących szczytu.

Czytaj dalej

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zawiesili protest w Sejmie

Opiekunowie osób niepełnosprawnych zgodnie z zapowiedziami w niedzielę zawiesili protest, prowadzony w Sejmie od 40 dni. Przed budynkiem parlamentu zorganizowali konferencję prasową, na której tłumaczyli, dlaczego podjęli taką decyzję. Oświadczenie wygłosiła Iwona Hartwich, jedna z protestujących matek.

Czytaj dalej

Kim Dzong Un potwierdza chęć spotkania z prezydentem Trumpem

Północnokoreański lider Kim Dzong Un podczas spotkania z prezydentem Korei Południowej Moon Jae-inem wyraził "swoją niezmienną wolę" spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem 12 czerwca. Poinformowała o tym rządowa północnokoreańska agencja informacyjna KCNA.

Czytaj dalej

Po strzelaninie w szkole w Indianie prezydent pochwalił postawę nauczyciela

Nauczyciel, który powstrzymał w piątek uzbrojonego ucznia w szkole Noblesville West Middle w Indianie, to były absolwent uniwersytetu Southern Illinois w Carbondale, były footbalista, 29-letni Jason Seaman.

Czytaj dalej

Przywódcy obu Korei rozmawiali o ewentualnym spotkaniu z Trumpem

Przywódcy obu Korei spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej Panmunjom w sprawie wspólnych rozmów z prezydentem Donaldem Trumpem. Biuro prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina poinformowało, że szef państwa spotkał się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10