W kategorii

 • Trump nie weźmie udziału w dorocznej kolacji dziennikarzy


  Prezydent Donald Trump poinformował, że nie weźmie udziału w tradycyjnym przyjęciu w Białym Domu dla dziennikarzy. "Nie zamierzam pojawić się na tegorocznym Obiedzie Związku Korespondentów w Białym Domu" - napisał na Twitterze amerykański prezydent. Dodał, że życzy wszystkim udanego wieczoru.


  Czytaj dalej
 • Służby imigracyjne zatrzymały syna Muhammada Aliego


  Syn sławnego boksera Muhammada Ali, urodzony w Filadelfii, obywatel USA, Muhammad Ali Jr., został 7 lutego zatrzymany na kilka godzin na lotnisku w Fort Lauderdale-Hollywood na Florydzie przez służby imigracyjne. 44-letni mężczyzna wracał ze swoją matką Khalilah Camacho-Ali do kraju, z podróży z Jamajki.


  Czytaj dalej
 • Echa spotkania Pedro Pablo Kuczynskiego z Donaldem Trumpem


  "Przyjazne spotkanie, podczas którego nie poruszono ważnych tematów" - tak prasa w Peru określiła oficjalną wizytę prezydenta tego kraju, Pedra Pabla Kuczynskiego, w Białym Domu. Jest on pierwszym przywódcą kraju Ameryki Łacińskiej, który spotkał się z Donaldem Trumpem. Walka z korupcją, wspieranie demokracji w krajach Ameryki Łacińskiej, walka z przemytem narkotyków - to główne tematy, na jakie podczas godzinnego spotkania rozmawiali przywódc.


  Czytaj dalej
 • 10 tysięcy euro kary dla Air Force One?


  Zaostrzone normy hałasu dla samolotów korzystających z lotniska w Brukseli mogą sprawić, że na Air Force One - samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych - zostanie nałożona wysoka kara. Tę zaskakującą opinię wyraził prezes międzynarodowego portu lotniczego w belgijskiej stolicy, który skrytykował decyzję władz Brukseli.


  Czytaj dalej
 • Dyplomata z Korei Północnej nie dostał wizy


  Nie dojdzie do planowanego kontaktu przedstawicieli amerykańskiej administracji i reżimu północnokoreańskiego - pierwszego od czasu objęcia fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych przez Donalda Trumpa. Jak pisze "Wall Street Journal", powodem jest nieudzielenie przez Departament Stanu wizy dyplomacie z Korei Północnej.


  Czytaj dalej
 • Szwedzki polityk odpowiada na krytykę prezydenta Trumpa


  Szwedzki polityk odpowiada na krytykę pod adresem jego kraju, wygłoszoną przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w ostrych słowach wypowiedział się na temat polityki imigracyjnej niektórych krajów europejskich. Podczas piątkowego przemówienia w Waszyngtonie oświadczył, że Stany Zjednoczone "nie pójdą drogą takich krajów jak Szwecja, Niemcy czy Francja".


  Czytaj dalej
 • Biały Dom blokuje dostęp niektórym mediom do brefingów


  Prezydent Donald Trump ponownie ostro skrytykował media. Podczas wystąpienia w piątek zarzucił im publikowanie niewiarygodnych informacji na jego temat. Niedługo potem niektórych dziennikarzy nie wpuszczono na briefing rzecznika Białego Domu. Trump wyraził oburzenie z powodu publikacji dziennika "New York Times" o kontaktach ludzi z jego sztabu wyborczego z Rosjanami.


  Czytaj dalej
 • Kalifornia chce się lepiej zabezpieczyć przed powodziami (WIDEO)


  Gubernator Kalifornii przedstawił plan zabezpieczenia stanu przed potencjalnymi skutkami powodzi. Zapisane w nim pieniądze, w sumie 437 milionów dolarów, mają zostać przeznaczone między innymi na poprawienie infrastruktury przeciwpowodziowej, w tym na niezbędne naprawy tamy w pobliżu Oroville.


  Czytaj dalej
 • Przemówienie prezydenta Trumpa na konferencji konserwatystów (WIDEO)


  Donald Trump był pierwszym urzędującym prezydentem od czasów Ronalda Reagana, który przemawiał na konferencji konserwatystów CPAC (Conservative Political Action Conference). Poruszył wiele tematów, m.in. takich jak odwołanie Obamacare, energetyka, media, nielegalna imigracja i budowa muru granicznego. Prezydent skrytykował też politykę imigracyjną niektórych krajów europejskich.


  Czytaj dalej
 • Dziesięć porcji warzyw i owoców dziennie


  Dziesięć porcji warzyw i owoców dziennie - taka ilość może przedłużyć życie i poprawić stan zdrowia. O nowych statystykach brytyjscy naukowcy piszą w "Międzynarodowej Gazecie Epidemiologicznej". Do tej pory światowi eksperci zalecali co najmniej pięć porcji warzyw i owoców.


  Czytaj dalej
 • Trump chce, by USA miały największy na świecie arsenał nuklearny


  Prezydent Donald Trump chce rozszerzyć arsenał nuklearny kraju, by zapewnić, że będzie on największy. Jego zdaniem w tej dziedzinie Stany Zjednoczone pozostają w tyle. Taką opinię wyraził w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla agencji Reutera. "Byłoby cudownie, gdyby żaden kraj nie miał broni nuklearnej" - podkreślił prezydent.


  Czytaj dalej
 • Sekretarz DHS: Nie będzie masowych deportacji Meksykanów


  Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Kraju (DHS) John Kelly powiedział, że nie będzie masowych deportacji nielegalnych imigrantów do Meksyku. Kelly złożył tę deklarację podczas wizyty w Meksyku po spotkaniu z tamtejszymi ministrami. Polityk dodał, że wobec imigrantów nie zostanie użyta siła.


  Czytaj dalej
 • Władze w Meksyku wobec nowej amerykańskiej polityce imigracyjnej


  Rząd Meksyku odrzuca nową politykę imigracyjną Białego Domu. Jego sprzeciw wywołała zwłaszcza zapowiedź deportowania nieudokumentowanych imigrantów do krajów, z których przybyli, co w wielu wypadkach oznacza właśnie Meksyk. W czwartek z wizytą w Meksyku przebywa sekretarze stanu Rexe Tillerson i szef Departamentu Bezpieczeństwa Kraju John Kelly.


  Czytaj dalej
 • Wytyczne ws. toalet dla transseksualistów


  Prezydent Donald Trump anulował rozporządzenie Baracka Obamy w sprawie swobody wyboru toalet szkolnych przez osoby transpłciowe. Uzasadniając tę decyzję Departament Sprawiedliwości wskazał na wątpliwe podstawy prawne rozporządzenia.


  Czytaj dalej
 • Ponad $435-milionowa wygrana w Powerball padła w Indianie


  Na jednym ze sprzedanych kuponów loterii Powerball padła szczęśliwa "szóstka" w losowaniu z wygraną, która wzrosła w środę do 435,3 mln. Zwycięski los został zakupiony na stacji benzynowej w Lafayette w Indianie, na północny-zachód od Indianapolis.


  Czytaj dalej
 • Nowy dekret imigracyjny w przyszłym tygodniu


  Nowy prezydencki dekret regulujący wjazd imigrantów do Stanów Zjednoczonych ma zostać wydany w przyszłym tygodniu - informuje Biały Dom. Według wcześniejszych zapowiedzi dekret miał być ogłoszony w tym tygodniu.


  Czytaj dalej
 • Odkryto siedem planet podobnych do Ziemi (WIDEO)


  Amerykańska agencja kosmiczna NASA i Europejskie Obserwatorium Południowe poinformowały o odkryciu siedmiu planet stosunkowo niedaleko naszego układu słonecznego. Na każdej z nich może znajdować się woda, co potencjalnie oznacza szanse na obecność żywych organizmów.


  Czytaj dalej
 • Kolejne zwolnienia dyrektorów Wells Fargo


  Władze Wells Fargo ogłosiły we wtorek zwolnienie ze stanowisk czterech dyrektorów rady nadzorczej banku. Posunięcie to jest wynikiem kończącego się dochodzenia w firmie dotyczącego założenia milionów fikcyjnych kont w celu uzyskania wyższych wyników sprzedaży produktów banku przez jego pracowników.


  Czytaj dalej
 • Amnesty International o "polityce demonizowania”


  Politycy uzbrojeni w niszczącą i nieludzką retorykę "my versus oni” tworzą podzielony i niebezpieczny świat - ostrzega Amnesty International. Organizacja opublikowała raport roczny, który dokumentuje sytuację praw człowieka na świecie. Dokument przedstawia analizę sytuacji praw człowieka w 159 państwach.


  Czytaj dalej
 • Harrison Ford pomylił pasy na lotnisku w Kalifornii (WIDEO)


  Jednosilnikowy samolot pilotowany przez Harrisona Forda wprawił w osłupienie kontrolerów ruchu na lotnisku im. Johna Wayne'a w powiecie Orange w Kalifornii, po tym jak aktor przeleciał nad Boeingiem 737 American Airlines przygotowującym się do startu. 74-letni aktor pomylił pasy, kiedy lądował swoim jednosilnikowym Aviatem Husky.


  Czytaj dalej