Polamer Inc
wybory2020

W kategorii

D. Trump: szczepionka będzie dostępna szybciej niż wszyscy przewidują

Prezydent Donald Trump przewiduje, że szczepionka lub skuteczne lekarstwo na COVID-19 będą dostępne „na długo przed końcem tego roku”mimo, że szef FDA twierdzi, że może to nastąpić dopiero w 2021 r. Prezydent o szybkim remedium na COVID-19 mówił podczas wczorajszego przemówienia z okazji Święta Niepodległości w Białym Domu.

Czytaj dalej

Polska ma samozwańczego prezydenta, w USA nowy kandydat - popularny raper

Polska ma samozwańczego prezydenta. Mariusz Max Kolonko nie zważając na wyniki I tury wyborów prezydenckich oraz nie czekając na drugą, ogłosił się wczoraj prezydentem RP. Wczoraj także piosenkarz Kanye West zadeklarował swój start w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj dalej

Polska: Rafał Trzaskowski zaprasza prezydenta Andrzeja Dudę na debatę w Lesznie

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski zaprasza prezydenta Andrzeja Dudę do debaty przed drugą turą wyborów, która miałaby się odbyć w formacie "areny prezydenckiej" w poniedziałek wieczorem w Lesznie.

Czytaj dalej

W Kanadzie i części obwodów w USA, wyborcy mogą bezpośrednio oddawać pakiety

W Kanadzie i części obwodów w Stanach Zjednoczonych, wprowadzono możliwość bezpośredniego oddawania pakietów wyborczych w wyborach na prezydenta RP. Ma to ograniczyć ryzyko przesyłania głosów po terminie. Bezpośrednie oddawanie pakietów będzie możliwe od 6 do 11 lipca czyli dnia wyborów za oceanem. Konsulaty będą przyjmować je tylko w godzinach pracy.

Czytaj dalej

BEZ KWARANTANNY DLA POLAKÓW PO POWROCIE DO UE!

Od dziś nie obowiązuje kwarantanną dla Polaków, którzy wracają do kraju spoza terenu Unii Europejskiej. Umożliwiła to aktualizacja przepisów dotyczących kwarantanny, którą wprowadził rząd.

Czytaj dalej

USA: D. Trump spotka się w środę z prezydentem Meksyku

Prezydent USA Donald Trump spotka się w środę w Waszyngtonie z prezydentem Meksyku. Będzie to pierwsze spotkanie obu przywódców. Celem spotkania, które odbędzie się 8 lipca w Białym Domu, ma być ratyfikacja traktatu o wolnym handlu pomiędzy Meksykiem, USA i Kanadą.

Czytaj dalej

W Wilnie rozpoczął się weekend amerykański

Wilno na weekend zamienia się w amerykańskie miasto. Jest to jeden ze sposobów litewskiej stolicy, aby zaoferować turystom nowe atrakcje, a jednocześnie zachęcić swoich mieszkańców do spędzenia lata na miejscu.

Czytaj dalej

USA: pokaz sztucznych ogni przy Mount Rushmore

Spektakularny pokaz fajerwerków przy górze Mount Rushmore, w której wykuto twarze czterech amerykańskich prezydentów rozpocznie obchody Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W uroczystościach weźmie udział prezydent Donald Trump, wszystko rozpocznie się od godziny 5 pm czasu chicagowskiego. Szczegóły odnośnie relacji można znaleźć w artykule.

Czytaj dalej

Uwaga Konkurs: wygraj wakacyjny kurs języka polskiego na UJ!

Weź udział w konkursie, w którym do wygrania jest darmowy udział w kursie języka i kultury polskiej, organizowany przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w formule online w terminie 25.07-15.08. 2020 w grupie dostosowanej do poziomu językowego zwycięzcy konkursu. Kurs obejmuje 60 godzin nauki języka polskiego, wykłady poświęcone historii, kulturze i językowi polskiemu oraz weekendowe zajęcia turystyczne i kulturoznawcze.

Czytaj dalej

Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w UE

Polska i Czechy z najniższym bezrobociem w Unii Europejskiej. Dane dotyczące rynku pracy w maju przedstawił urząd statystyczny Eurostat. Najnowsze dane przedstawiają sytuację w Unii dwa miesiące po wybuchu pandemii. W Czechach było wtedy 2,4 procent bezrobotnych, w Polsce - 3 procent.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10