W kategorii

 • Manafort współpracował z rosyjskim oligarchą


  Paul Manafort, były szef kampanii wyborczej Donalda Trumpa, przez lata potajemnie pracował dla rosyjskiego oligarchy Olega Deripaski, wspólnika w interesach Władimira Putina - ujawniła AP.Manafort po ujawnieniu w sierpniu 2016 r., że pracował dla prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza do czasu jego ucieczki na rosyjskie terytorium na początku 2014 r. zrezygnował z kierowania kampanią.


  Czytaj dalej
 • Kongresmen Nunes o kolejnych ustaleniach ws. afery podsłuchowej


  Prywatne rozmowy Donalda Trumpa mogły zostać przechwycone przez amerykańskie służby prowadzące śledztwo – przyznał w środę szef komisji wywiadu w Izbie Reprezentantów Devin Nunes. Kongresmen zaprzeczył jednak, że miało to miejsce w ramach śledztwa badającego powiązania sztabu Trumpa z rosyjskimi hakerami.


  Czytaj dalej
 • Prezydent wzywa Republikanów do głosowania za likwidacją Obamacare


  Przed czwartkowym głosowaniem w Izbie Reprezentantów w sprawie zmiany systemu zdrowotnego, prezydent Donald Trump naciska na Republikanów by poparli projekt przedstawiony przez przewodniczącego Izby Paula Ryana. W środę w Białym Domu prezydent spotkał się z kobietami pracującymi w sektorze ochrony zdrowia.


  Czytaj dalej
 • Atak przed siedzibą brytyjskiego parlamentu (WIDEO)


  Cztery osoby zginęły, a co najmniej 20 zostało rannych - w tym część ciężko - w ataku, do którego doszło przed budynkiem parlamentu w Londynie. Wśród ofiar śmiertelnych są napastnik, który zaatakował nożem policjanta ochraniającego parlament i jeden z funkcjonariuszy. Dwie osoby zginęły na moście Westminsterskim, znajdującym się w pobliżu Parlamentu.


  Czytaj dalej
 • Nieudokumentowany imigrant sprawcą gwałtu w szkole średniej w Maryland


  Rzecznik Białego Domu przekonuje, że sprawa gwałtu, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w szkole średniej w stanie Maryland, pokazuje tylko jak ważne są działania prezydenta Donalda Trumpa w zakresie deportacji nieudokumentowanych imigrantów.


  Czytaj dalej
 • Światowy Dzień Wody


  „Ścieków nie powinno się marnować” - to hasło obchodzonego w środę Światowego Dnia Wody. Eksperci wzywają do oszczędności i ponownego wykorzystywania wody pochodzącej właśnie ze ścieków. Ponad 80 procent ścieków produkowanych na świecie trafia z powrotem do ekosystemów bez żadnego oczyszczania ani ponownego wykorzystania - podkreślają eksperci ONZ.


  Czytaj dalej
 • Minister Waszczykowski na spotkaniu koalicji przeciwko ISIS


  W Waszyngtonie zbierze się w środę globalna koalicja do walki z Państwem Islamskim. W spotkaniu w amerykańskim Departamencie Stanu wezmą udział przedstawiciele 68 krajów świata. Polskę reprezentuje minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.


  Czytaj dalej
 • Poszukiwanie 15-latki z Tennessee i jej 50-letniego nauczyciela


  Pomimo trwającej od ponad tygodnia obławy oraz setek informacji, które napływają na policję, wciąż nie udało się odnaleźć 15-latki, która zaginęła z 50-letnim nauczycielem ze szkoły średniej w stanie Tennessee. Tad Cummins jest podejrzewany o porwanie Elizabeth Thomas, policja sądzi, że nastolatka jest przetrzymywana wbrew własnej woli.


  Czytaj dalej
 • McConnell wzywa Republikanów do głosowania za odwołaniem Obamacare


  Przewodniczący senackiej większości Mitch McConnell ostrzega Republikanów przed politycznymi konsekwencjami, jeśli nie poprą ustawy o zmianach w systemie zdrowotnym. "Nie chciałbym być tym Republikaninem, który powstrzymałby nas od wypełnienia swego zobowiązania, które złożyliśmy Amerykanom juz ponad 10 lat temu" - mówił.


  Czytaj dalej
 • Restrykcje dotyczące lotów do USA z lotnisk na Bliskim Wschodzie


  Każdy, kto będzie leciał do Stanów Zjednoczonych z 10 lotnisk w 8 krajach na Bliskim Wschodzie, nie będzie mógł wnieść na pokład samolotów urządzeń elektronicznych większych niż telefon (np. laptop, tablet). Linie lotnicze dostały 96 godzin na wprowadzenie zakazu.


  Czytaj dalej
 • Senackie przesłuchania Neila Gorsucha, kandydata do Sądu Najwyższego


  Wtorek jest drugim dniem senackich przesłuchań sędziego Neila Gorsucha, nominowanego przez prezydenta Trumpa na sędziego Sądu Najwyższego. Ma on zająć miejsce w dziewięcioosobowym składzie zmarłego ponad rok temu sędziego Antonina Scalii. Sędzia Gorsuch, ze względu na swe konserwatywne poglądy określany jest nowym Scalią.


  Czytaj dalej
 • Poszkodowani w zamachach na WTC pozywają rząd Arabii Saudyjskiej


  Poszkodowani w zamachu z 11 września 2001 roku na World Trade Center oskarżają rząd Arabii Saudyjskiej o współpracę z porywaczami samolotów. Pod zbiorowym pozwem podpisało się ponad 800 osób.


  Czytaj dalej
 • Tillerson nie pojedzie w kwietniu do Brukseli


  Sekretarz stanu Rex Tilleroson nie weźmie udziału w kwietniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO. Ma się ono odbyć 4 i 5 kwietnia w Brukseli. Przedstawiciele administracji Waszyngtonu poinformowali, że szef departamentu stanu będzie towarzyszył Donaldowi Trumpowi podczas wizyty prezydenta Chin Xiu Jinpinga na Florydzie.


  Czytaj dalej
 • Sprawa Polańskiego powróciła do sądu w Los Angeles


  Obrońcy Romana Polańskiego złożyli przed sądem kolejny wniosek o całkowite oddalenie sprawy reżysera w sprawie o gwałt z 1977 roku. Sprawa wróciła do sądu w Los Angeles po raz pierwszy od 7 lat. Przewodzić jej będzie zupełnie nowy sędzia, Scott Gordon a stronę oskarżyciela reprezentował będzie nowy prokurator – Michael Hanisee – pisze agencja Associated Press.


  Czytaj dalej
 • Zmarł David Rockefell, najbogatszy Amerykanin w historii


  W wieku 101 lat zmarł znany amerykański biznesman i filantrop David Rockefeller. Informacje o śmierci miliardera potwierdził rzecznik rodziny Rockefellerów Fraser Seitel. David Rockefeller był ostatnim żyjącym wnukiem przedsiębiorcy petrochemicznego Johna Davidsona Rockefellera - najbogatszego Amerykanina w historii i twórcy rodzinnej fortuny.


  Czytaj dalej
 • Comey: FBI sprawdza czy Rosja próbowała ingerować w wybory prezydenckie


  Dyrektor FBI James Comey potwierdza, że agencja sprawdza czy rząd rosyjski próbował wpływać w jakikolwiek sposób na wyniki ostatnich wyborów prezydenckich w USA. Badane są m.in. powiązania sztabu Donalda Trumpa z Moskwą.


  Czytaj dalej
 • Prezydent Trump na Twitterze o aferze podsłuchowej i Rosji


  Prezydent Donald Trump oskarżył Demokratów o fabrykowanie zarzutów dotyczących ingerencji Rosji w amerykańskie wybory oraz kreowanie "fake news" czyli nieprawdziwych wiadomości. Prezydent zabrał głos w tej sprawie rano na Twitterze tuż przed rozpoczęciem przesłuchania ws. afery podsłuchowej przed komisją wywiadu Izby Reprezentantów.


  Czytaj dalej
 • Norwegia najszczęśliwszym krajem; USA na 14. miejscu


  Norwegia znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu najszczęśliwszych państw świata ( World Happines Report 2017). Kolejne miejsca zajęły Dania, Islandia, Szwajcaria. W wyjaśnieniu raportu czytamy, że w tych czterech krajach wysoko ceniona jest opiekuńczość, wolność, gościnność, uczciwość, zdrowie, dochody i dobre rządy.


  Czytaj dalej
 • Formalny początek Brexitu 29 marca


  Brytyjska premier Theresa May ma 29 marca formalnie powiadomić Unię Europejską o wystąpieniu swego kraju ze Wspólnoty. Skorzysta w ten sposób z artykułu 50 traktatu lizbońskiego. Przedstawiciel Wielkiej Brytanii w Brukseli, Tim Barrow, poinformował o tym biuro przewodniczącego Rady Europejskiej, Donalda Tuska.


  Czytaj dalej
 • Ryan optymistą przed głosowaniem republikańskiej reformy zdrowia


  Republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan wyraził opinię, że zaplanowane na czwartek głosowanie nad ustawą w sprawie odwołania reformy ochrony zdrowia Obamacare i zastąpienia jej nową, przebiegnie pomyślnie.


  Czytaj dalej