Polamer Inc

W kategorii

MSZ o oświadczeniu rzeczniczki Departamentu Stanu

Polski MSZ wyraził zaskoczenie faktem, że rzeczniczki Departamentu Stanu USA zajęła oficjalne stanowisko w sprawie zmian w sądownictwie. W czwartek, w trakcie konferencji prasowej na pytanie jednego z polskich dziennikarzy, rzeczniczka zapewniła, że Waszyngton przygląda się działaniom polskiego parlamentu i wyraża zaniepokojenie przyjętymi ustawami. (IAR)

Czytaj dalej

Trzy ustawy reformujące sądownictwo czekają na podpis prezydenta Dudy

Trzy ustawy - o ustroju sądów powszechnych, o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz o Sądzie Najwyższym czekają na podpis prezydenta. Prace nad nimi zakończono w parlamencie. Ustawa o Sądzie Najwyższym przewiduje między innymi zmianę w sposobie wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.

Czytaj dalej

Hawaje będą testować alarm "na wypadek" ataku Korei Północnej

Stan Hawaje będzie pierwszym, który przetestuje działanie alarmu ostrzegawczego przed ewentualnym atakiem ze strony Korei Północnej. Od listopada, do protokołu Agencji Reagowania w Sytuacjach Kryzysowych, włączony zostanie zapis o działaniach w momencie ataku nuklearnego ze strony Koreańczyków.

Czytaj dalej

Interpol: ponad 170 bojowników ISIS chce przedostać się do Europy

Interpol ostrzega Europę: na kontynencie wzrasta ryzyko ataków terrorystycznych. Organizacja rozesłała do stolic na Starym Kontynencie listę ponad 170 bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego, którzy podejrzewani są o chęć przedostania się do Europy i przeprowadzenia zamachu.

Czytaj dalej

Senat RP przegłosował ustawę o Sądzie Najwyższym

Chwilę przed godziną 2.00 w nocy (z piątku na sobotę) czasu polskiego Senat RP przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości. Za opowiedziało się 55 senatorów, przeciw było 23, a 2 się wstrzymało.

Czytaj dalej

Jeff Sessions nie poda się do dymisji

Jeff Session, szef departamentu sprawiedliwości i prokurator generalny, ucina spekulacje na temat swojej dymisji. W czasie spotkania w Filadelfii stanowczo zapowiedział, że chce dalej wypełniać powierzoną mu misję. "Każdego dnia robię wszystko,aby wiernie służyć naszemu prawu i konstytucji oraz wypełniać cele, które są wspólne dla mnie i prezydenta" - zapewnił.

Czytaj dalej

Rezygnacja rzecznika Białego Domu Seana Spicera

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer zrezygnował w piątek ze stanowiska. Powodem miały być ostatnie zmiany w biurze prasowym amerykańskiego prezydenta, w tym nominowanie finansisty Anthony'ego Scaramucciego na nowego dyrektora do spraw komunikacji. Jak podaje "New York Times", Donald Trump chciał zatrzymać Seana Spicera na stanowisku i proponował mu dalszą pracę

Czytaj dalej

Departament Stanu o reformie sądownictwa w Polsce (POSŁUCHAJ)

Departamentu Stanu podkreśla, że amerykańska administracja z uwagą monitoruje sytuację w Polsce i przeprowadzane reformy sądownictwa. Rzecznika departamentu stanu Heather Nauert tymi słowami odpowiedziała w czwartek na pytanie dotyczące ostatnich wydarzeń w Polsce.

Czytaj dalej

$1,8 mln za księżycowy pył

Torbę, w której astronauta Neil Armstrong przywiózł na Ziemię próbki gruntu ze Srebrnego Globu, sprzedano na aukcji w Nowym Jorku. Dom aukcyjny Sotheby’s uzyskał jednak cenę niższą od spodziewanej - 1 milion 800 tysięcy dolarów. Mała, biała torba była na Księżycu wraz z pierwszym człowiekiem na Srebrnym Globie, czyli właśnie z Neilem Armstrongiem.

Czytaj dalej

Biały Dom: prezydent ma zaufanie do prokuratora generalnego

Prezydent Donald Trump ma zaufanie do prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa - powiedziała w czwartek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Trump powiedział w środę w wywiadzie dla dziennika "The New York Times", że nie mianowałby Sessionsa na stanowisko szefa resortu sprawiedliwości i prokuratora generalnego, gdyby wiedział, że zdystansuje się on od śledztwa w sprawie afery rosyjskiej.

Czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 

NEWSLETTER